Moja Galeria HE MMH

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Moja Galeria HE MMH

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Długo zbierałem się w sobie lecz, wreszcie po wielu oporach prezentuje moje figurkowe wypociny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I tutaj jakieś 3/4 z tego co mam chwilowo pomalowane i posklejane (jeszcze jakieś 50 figurek przedemną #-o )

Obrazek
Zdaję sobie sprawę iż figurki nie są zbyt ładne zaś mój poziom malowania jest raczej poniżej średniej. Jedynym usprawiedliwieniem jest to iż jestem początkującym malarzem, zaś zdjęcia były robione przez dobrego fotografa, który oddał wszystko z mega ostrością i dokładnością. Czekam więc teraz na konstruktywną krytykę i porady.

PS: Dopiero po wklejeniu zauważyłem iż zdjęcia rozjeżdżają forum, poprawię to jutro wieczorem ,gdyż dzisiaj już nie mam na nic siły.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2013, o 22:50 przez Mistrz Miecza Hoetha, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Staraj się starraniej nakładać farbkę oraz bardziej rozcięczaj farbę
Ps: Kup sobie tusze/ washe czy jak to kto tam woli nazywać
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

To trochę słaby to profesjonalista;) I tak jak Fuxiorr mówi, rozcieńczaj farbe i sobie zainwestuj w jakieś washe.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Nom to co zostało powiedziane plus, rób zawsze modelom ranty na podstawkach takie same bo wtedy armia jest bardziej spójna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Używam czarnego i brązowego tuszu, a co do profesjonalizmu zdjęć, to może się nie znam ale wydaję mi się, że na przykład zdjęcie księcia na koniu jest wykonane bardzo dobrze (z malowaniem figurki gorzej) pod względem ostrości i kompozycji (koń jest specjalnie nie ostry). Co do rozcieńczania to maznę coś przez długi weekend (prawdopodobnie drugiego DP i skończę łucznika) spróbuje wtedy bardziej rozcieńczać farby i zobaczymy co mi wyjdzie.
PS: Wszystkie modele będą mieć taki sam kolor podstawek, ale chwilowo cierpię na brak brązu i czekam na dostwę ( przyjdzie najprawdopodobniej jutro wiec poprawie i po długim weekendzie wrzucę wraz z DP.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Zdjęcia są zbyt dokładne, zbyt duże. Na takich zdjęciach modele zaczynają już tracić.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Rasti pisze:Zdjęcia są zbyt dokładne, zbyt duże. Na takich zdjęciach modele zaczynają już tracić.
Postaram się zmniejszyć je jutro wieczorem.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Rozcieńczaj farbę. Jeśli jesteś początkujący, to jest ok, ale nic ponadto. Z czasem nabierzesz wprawy. :)

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Edit:zmieniłem zdjęcia
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Nowe zdjęcia dragon prince:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest to stary Dragon Prince, nowy (ten którego miałem skończyć w majówkę :D ) jest pomalowany w jakiś 60% jego zdjęcia wrzuce na koniec tygodnia.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

"Chropowato" wyglądają metalowe elementy, a po elfach człowiek by oczekiwał większej precyzji w produkcji broni i pancerzy. Jednak na początek jest ok ;) Jak mawiają poprzednicy - trzeba rozcieńczać porządnie farbę i być cierpliwym nakładając tuzin kolejnych warstw, cholernie cierpliwym ;)

O ile dotąd nie korzystasz z tego – zorganizuj sobie cudo, które spece nazywają "mokrą paletą". Wystarczy tacka, papier toaletowy, śniadaniowy i woda, bardzo pomaga w malowaniu.
Vae victis!

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Koń i złoto proszą się o rozjaśnienia. A tak po za tym JW.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Najlepiej wyszedł bukranion i tarcza. Postaraj się jeszcze trochę rozcieńczyć farbki. Jest coraz lepiej.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Te metalowe elementy faktycznie są zbyt chropowate. Farbę trzeba nakładać cienkimi warstwami i pędzel musi być wilgotny. Kiedyś przez to, że zbyt suchym pędzlem nakładałem farbę miałem podobny efekt.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Oto moje kolejne prace, jak zawsze liczę na konstruktywną krytykę (jakaś pochwała tez się przyda :D )

Oddział 8 łuczników (sztandar to mój pierwszy freehand)
Obrazek
Łuczników będzie jeszcze 10

Kolejny jest sztandarowy DP bez sztandaru (jeszcze nad nim pracuje), podstawka to oczywiście wip.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz nadszedł czas na dowódce, mam z nim nie lada problem ponieważ jego rumakowi odpadł róg który gdzieś mi się zapodział (malowałem na świeżym powietrzu i chyba wpadł do trawy :( ) Czy wie ktoś gdzie mógłbym znaleźć podobny? Podstawka to oczywiście wip.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mam nadzieję iż widać poprawę względem moich wcześniejszych prac (na żywo jest ona widoczna).
Pozdrawiam MMH
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Kawalerzysta lepszy, na ostatniej fotce widać, że metal nie wygląda już tak chropowato.

Sztandar łuczników do przemalowania.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Ewentualnie zawsze na sztandarach lepiej to wszystko wygląda jak są małe ,a często proste szczegóły (np namaluje okienko całe czarne ,dodaj jakaś runę ,zrób "otoczkę" itp itd ,w końcu to elfy a oni lubią takie bajery ;) )
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

ODPOWIEDZ