Kacpiego Tomb Kingi i Chaos Dwarfy

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Re: Kacpiego Tomb Kingi i Chaos Dwarfy

Post autor: Kordelas »

Genialni stalkerzy =D>

Kapitan jest mega spoko, tylko to zwierze... takie se, jak zabawki z Chin po 2,80
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Kordelas pisze: takie se, jak zabawki z Chin po 2,80
nie śmieszne nawet jak na ciebie :roll:

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Kacpi 1998 pisze:
Kordelas pisze: takie se, jak zabawki z Chin po 2,80
nie śmieszne nawet jak na ciebie :roll:
Niestety. Smutna prawda.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Kordelas pisze:
Kacpi 1998 pisze:
Kordelas pisze: takie se, jak zabawki z Chin po 2,80
nie śmieszne nawet jak na ciebie :roll:
Niestety. Smutna prawda.
Muszę się zgodzić z Kordelasem, koń wygląda jak zabawka z marketu ;_; Za to kapitan wyszedł bardzo ciekawy ;)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Zupełnie was nie rozumiem :? Najbardziej podoba mi się właśnie koń, w drugiej kolejności podstawka a dopiero na końcu kapitan. Efekt kontrastu rumaka z podstawka i jeźdźcem był w pełni zamierzony. Zakładając, że macie odrobinę racji to co miałbym następnym razem zmienić by takiego wrażenia nie sprawiał? :)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Kapitan świetny, w koniku podoba mi się głowa, reszcie coś brakuje :) Ale całość na plus

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

technicznie jest naprawdę ładny tylko kolor trochę nie pasuje, trochę zbyt pomarańczowy jak na konia i może ciut zbyt czysty.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Świetne modele, z niecierpliwością czekam na kolejne modele bo widać że bardzo szybko zwiększasz swój skill :)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Pomarańcza to wina zdjęcia bo użyłem koloru Tau Light Ochre, który ani trochę pomarańczowy nie jest. Czystość zamierzona jak pisałem, chodziło o to by na stole w ruinach miasta wśród trupów i cyborgów przechadzał się wesoły konik :wink:
@Denis dziękuję bardzo, widać to zwłaszcza porównując do pierwszych stron gslerii :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Mi też najbardziej z tego oddziału podoba się koń. Ale nie ze względu na figurkę, lecz na malowanie. Nie tylko widać bardzo dużą staranność (np. rozjaśnienia na zadzie czy na piersi) - ale po prostu wygląda lepiej, niż reszta. Może dlatego, że się nie błyszczy?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

gervaz pisze:Może dlatego, że się nie błyszczy?
Mam inną teorię a jest ona taka, że tego konnego malowałem 4 dni a pozostałe 12 modeli do warzona w 2 :wink:

bukson
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: bukson »

Jakim kolorem malujesz bok podstawek u TK?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Tau Light Ochre-layer od gw

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

Jak uzyskałeś ten "wilgotny" efekt na podstawkach? :D
btw piękne bagno
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

vallejo still water effect-najpierw spód podstawki na ciemny zielony potem warstwa still water z odrobiną zielonej farby, warstwa still water z odrobiną jasno zielonej i warstwa rozwodniona bez farby by sie błyszczało i było gładko. Bąbelki wdmuchiwałem rureczką od lizaka i warstwy fantazyjnie mieszałem by było nieregularnie. Za każdym razem robię inne dobory kolorów by armia była ciekawa, malujęwłaśnie teraz cały mój bauhaus wiec będzie sporo podstawek :)

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

Gratuluje :0 patent z rurką od lizaka bardzo fajny.
Myślisz, że warto dla jednej podstawki (DE Smok) zainwestować w Vallejo Still water czy robić "domowymi" sposobami?
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Zależy jak zamożny jesteś i ogółem co zamierzasz z tym robić :) . 200ml kosztuje około 40zł, na razie zużyłem 1/3 a zrobiłem 15 podstawek więc po zrobieniu podstawki smoka zostanie ci 98-95% opakowania. Zawsze możesz odsprzedać lub zrobić jakąś makietę jak do innych podstawek nie zamieżasz. Nie słyszałem o mniejszych pojemnościach ani o innych domowych metodach niż żywica epoksydowa. można też popróbować z kilkoma grubymi warstwami lakieru błyszczącego z farbą ale to taka wolna myśl :wink:

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Upik

1 Infernal Guard w ramach testu czy aerograf, który do mnie powrócił działa poprawnie
ObrazekObrazek
Obrazek

Temu po lewej przemalowałem nieudaną broń
Przed i Po
ObrazekObrazek

Zrobiłem trolowi (filerowi do hobgoblinów) podstawkę i zmieniłem także technikę robienia podstawek i przemalowałem wszystkie. Różnicę widać na tych najbardziej nieudanych
Przed i Po
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Tak się prezentuje całość narazie
Obrazek

Oddział juggernautów na szybkości bo w dwa wieczory do mojego Bauhausu do Warzona
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Opnie? :)

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

z bliska ten OSL troche nachalny sie wydaje, ale cala armia pewnie bedzie wygladala w pyte, szczegolnie z daleka jako calosc, nowa bron duzo lepsza. Podstawki nowe hm... te bardziej zolte bardziej mi sie podobaly szczerze mowiac, te nowe to widac ze czysty aerograf, latwizna a tam sie cos dzialo przynajmniej (na hellcanonie to najbardziej widac gdzie po lewej ta lawa pływa, miesza sie a po prawej tylko widac ze bije od niej gorąc.
p0zdr0

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

efekt pływania wynikał z tego, że się aerograf przycinał i nie mogłem zrobić płynych przejść :wink: ta podstawka od hellcanona wygląda dobrze na monitorze przez lampę błyskową a w rzeczywistosci dużo słabiej, zamierzenie jest takie, że armia ma zwracać uwagę z końca sali na dmp jako pomarańczowa plama bijąca po oczach :) tylko oddział infernal ironsworn będzie miał takie świecące bronie bo ma magiczne w zasadach, reszta nie będzie taka gorąca :)

ODPOWIEDZ