Kacpiego Tomb Kingi i Chaos Dwarfy

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Re: Kacpiego Tomb Kingi i Chaos Dwarfy

Post autor: Azgaroth »

Całość prezentuje się naprawdę świetnie i na stole musi to zacnie wyglądać :) Podobają mi się zwłaszcza podstawki z lawą i uszkodzenia na pancerzach.

Awatar użytkownika
ArthooRo
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: ArthooRo »

Kacpi 1998 pisze:Zależy jak zamożny jesteś i ogółem co zamierzasz z tym robić :) . 200ml kosztuje około 40zł, na razie zużyłem 1/3 a zrobiłem 15 podstawek więc po zrobieniu podstawki smoka zostanie ci 98-95% opakowania. Zawsze możesz odsprzedać lub zrobić jakąś makietę jak do innych podstawek nie zamieżasz. Nie słyszałem o mniejszych pojemnościach ani o innych domowych metodach niż żywica epoksydowa. można też popróbować z kilkoma grubymi warstwami lakieru błyszczącego z farbą ale to taka wolna myśl :wink:

Czyli lepiej zainwestować w zwykłą Still Water i dodawać farby w kolorze wg potrzeb, niż kupować Water Effects w konkretnych kolorach?
Mam w planach zrobić armię która idzie po zamarzniętej wodzie (tak zwany lód) 8)

Korzystałeś z wikolu lub innych tego typu klejów do robienia wody?
Chciałbym kiedyś na starość usiąść w fotelu, spojrzeć na półkę pełną pięknych figurek i powiedzieć:"wow"

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Próbowałem korzystać z wikolu i efekty nie były choć trochę zadowalające, nie słyszłem o water efektach w konkretnych kolorach, wszystkie, które widziałem były przezroczyste :wink: Do tych lodowych podstawek na warstwę still water planujesz jeszcze coś imitującego lód na wierzch?

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Zdjęcie na PMOTM

Obrazek

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Koń tu wygląda jak zabawka z kiosku a kaptur na sam kolor bazowy.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Chciałbym by takie zabawki u mnie na osiedlu sprzedawali, miałbym wtedy figsy o 90% tańsze i już od razu profesjonlnie pomalowane :mrgreen:
Z płaszcza nie jestem w pełni zadowolony, zrobiłm zbyt płynne przejścia a za mało kontrastowe przez co prawie w ogóle ich nie widać. A tak serio to nie potrafię zrozumieć waszych porównań do zabawek, co powinienem zrobić inaczej?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

zobacz jak wyjdzie zdjęcie przy słabszym oświetleniu.
Może być tak że figurki w realu prezentują się super, ale przy zbyt mocnym świetle do zdjęć cała twoja praca się zaciera. zdjęcia kłamią. Każdy dobry fotograf ci to powie :D
edit:
Koń w ruchu = duże kontrasty i widoczny każdy mięsień. Ale jak figurka tego nie uwzględnia - no to studium anatomii i freehand :).

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

zdjęcia robię zwykle w słabym oświetleniu z lampą błyskową, daje to najlepsze rezultaty wśród wszystkich przeze mnie testowanych kombinacji tła, oświetlenia i lampy

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

ja wolę mocne światło nacelowane nad figurkę, bez lampy. Przynajmniej 2 źródła Ale i tak będą przekłamania. I da się sporo oszukać. Pewnie w realu kontrasty są większe niż na fotkach...
Zrobiłbyś zdjęcie z ostrością na łeb konia, bo ciekaw jestem jak ci oko wyszło

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

2 strony wcześniej masz parenaście zdjęć :)

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Z wykształcenia to ja jestem inżynier nie archeolog :mrgreen:
Jak pisałem - jeśli na żywo wszystko wygląda ok, a na zdjęciu nie bardzo - nie grasz zdjęciami , tylko figurkami :)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

problem jest taki (albo raczej jego brak), że dla mnie one nawet na zdjęciach dobrze wyglądają...

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Kacpi 1998 pisze:problem jest taki (albo raczej jego brak), że dla mnie one nawet na zdjęciach dobrze wyglądają...
+1
Nie wiem Co się tak czepiacie tej figurki, fakt można by dać trochę więcej kontrastów oraz poprawić tu i tam, jednak mimo tego nadal jest ona pomalowana schludnie, staranie i z dbałością o każdy detal, a nie da się tego powiedzieć o wszystkich pracach prezentowanych na tym forum. Koń imo nie pasuje po prostu kolorystycznie i tyle ale każdy ma przecież inny gust.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Valpurgius (gra warzone, korporacja legion) malowany na zamówienie

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Od klienta usłyszałem, że wygląda lepiej niż na zdjęciach :)
Zdjęcia pana konia w lepszym świetle pokazujące, że nie jest pomarańczowy :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

to pierwsze super stylowe jesli chodzi o malowanie, wyglada jak zywcem wyjety z komiksu, jesli taki byl zamysl to brawa ( a jak nie to tez brawa :P )

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

My tu pierdu pierdu ale gdzie do jasnej anielki są Chaos dwarfy? :evil:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Pierwszy koleś jest trochę zbyt cukierkowy i neonowy dla mnie. Nie mój klimat.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

@Majones Z tym komiksem to trafiłeś w sedno. Osobiście wolę mroczne figsy ale dostałem wytyczne by inspirować się grafikami ze starego podręcznika, które takie właśnie są :)
ObrazekObrazek

@Draco Wolę je malować jak najpóźniej (a przynajmniej te najważniejsze) by najlepiej wyszły, muszę opanować jeszcze przede wszystkim nmm :wink:

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Dalsza cześć zamówienia Legionu: Nasca Razyda

Obrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

przejście z niebieskiego do czerwonego mogłoby być trochę dłuższe (do łokcia fiolet) i może jakoś wyszczególnić ryjek, jakimś różem czy coś w ten deseń. I czarna szmata trochę płaska. Broń bardzo fajna.

ODPOWIEDZ