Morsereg - jego figurki i nie tylko (up - 21.12.2012)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Re: Morsereg i jego figurki (26.03.2010 - upload)

Post autor: Rion »

Mi tam zdjęcia nie przeszkadzają.

Co do modeli, to zdaje mi się, że niedokładnie kładziesz farbki najlepiej widać to na 3 zdjęciu u gościa z kulą.

Co do podstawek, to mi się podobają.
Ważne, żeby nie było za dużo śniegu w stosunku do trawy, albo na odwrót.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ci obsluganci z war maszynami to bylo moje wczesniejsze maowanie. teraz dorobilem im tylko podstawki.
niestety za duzo czasu na malowanie nie mam :( no ale faktycznie, do poprawy te figurki beda tylko najpierw chcialbym pomalowac reszte. bo lepiej miec pomalowana armie niz tylko spodkladowana.
i niestety zgadza sie. jak juz sadze, ze figsy sa znosnie pomalowane to pozniej na zdjeciach widze niedokladnie nalozenie washa czy farbki innego koloru.

co do kul armatnich to one sa szare, nie chcialem robic ich czarnych (nie wiem czemu)

i pamietajcie, ze slepi g.... widza, wiec widza wszystko co nie jest krasnoludem ;)

teraz na tapecie mam tarczownika i organki, w swieta sie wezme to pomaluje bo bede mial wiecej czasu.

i jeszcze jedno, te figsy lepiej sie prezentuja na stole niz na zdjeciach, z daleka nie widac tych wszytkich niedokladnosci (co nie znaczy, ze ich nie ma) i oczywiscie nie swieca sie tak bardzo. wydaje mi sie, ze to lampa blyskowa odbija sie na washu.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

O tak, na zdjęciach wszystko wychodzi :^o
Czasami patrzę na czyjąś świetnie pomalowaną figurkę i nawet 1mm2 nie mogę znaleźć niepotrzebnej farby to się załamuję, jak tak można :mrgreen:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

moja ostatnia praca - tarczownik z dzierzycielami:
Obrazek
Obrazek

co sadzicie?

jedna rzecz mi sie nie podoba. na zdjeciu - prawy krasnolud: na brodzie, pod druga obrecza; ma brazowego washa - nie wiem czemu to tak wyszlo na zdjeciu bo normalnie tego brazu tam nie ma.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Lord wygląda naprawdę solidnie. Można by się pokusić o drobne rozjaśnienia złota na krawędziach, ale mam wrażenie że cala ta figurka wygląda odrobinę jaśniej niż na zdjęciach, więc być może rozjaśnienia nie byłyby aż tak bardzo konieczne.
ogólnie bardzo dobra robota =D>
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

dobrze jest! oprócz brody tego po prawej ( mojej prawej :wink: )
]arrrr

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Lord najlepszy,całość porządna robota,jedno ale - żółte sakiewki(odwracają uwagę od reszty modelu).Poza tym drobnym mankamentem git.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

tak jak mówił Afro-> na zdjęciu nie widać jednego oka i zrobił się pirat.
popraw zdjęcie :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

wypadało by się pobawic bardziej w cieniowanie bród. Pamiętaj, że broda to duma każdego krasnoluda więc wypada żeby były ładnie pomalowane ;)
u jasnobrodego dzierżyciela tarczy na hełmie masz kamień. Walnij na jego górze (tam gdzie jest ciemny) małą białą kropkę, efekt będzie dużo lepszy i będziesz miał już praktycznie poprawnie zrobionego gema.
A ogólnie to spoko model.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

po roku przerwy stwierdzilem, ze wypadalo by cos pomalowac.
wiec jedziemy:
4 traye.
2x40 i 2x10
Obrazek
1x20 hordowa oraz podstwaki pod thunderersow
Obrazek

pomalowani thunderersi na podstawkach.
Obrazek
Obrazek

moje tempo malowania jest zabojcze ;)
teraz na tapecie mam 20 hammerersow. pewnie za rok zrobie kolejny update ;)

--- edit ---
literowka
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Morsereg pisze:moje tempo malowania jest zabujcze ;)
tak jak ortografia.

Thundzi wyglądają spoko, ale przy tak słabym oświetleniu trudno coś konkretniejszego napisać :?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

posta zedytowalem zanim odpowiedziales :P
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ognisty champion XD Aż mu się broda pali do akcji na tej focie :P
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

W ten sposób niewiele można zobaczyć, a już na pewno ocenić malowanie jest trudno. Wrzuć np. 1 - 2 fotki całego regimentu, a oprócz tego kilku charakterystycznych jego członków na osobnych fotach - wtedy widac i oceniać można. Z tego co widzę, to brody ciutke za jaskrawe w odniesieniu do kolorystyki figsów, ale mogę się mylić - cyknij parę dodatkowych fotek.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

kilku charakterystycznych jego członków na osobnych fotach
Lol, to skullpass. Aczkolwiek ładnie pomalowany z tego co widzę. A niewiele widać.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

cahir pisze:
kilku charakterystycznych jego członków na osobnych fotach
Lol, to skullpass. Aczkolwiek ładnie pomalowany z tego co widzę. A niewiele widać.
Wiem, że skullpass 8) , chodzi mi o charakterystyczne figsy ze względu na malowanie...

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Jak widać, nawet skullpassy mogą wyglądać ładnie ;)
Jak dla mnie, (w porównaniu z kolorystyką oddziału) wyszły zbyt jaskrawe blond i pomarańczowe brody. Reszta spoko.
Można by nawiercić lufy - po takim zabiegu wyglądają naprawdę lepiej.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

smiejagreg pisze:
cahir pisze:
kilku charakterystycznych jego członków na osobnych fotach
Lol, to skullpass. Aczkolwiek ładnie pomalowany z tego co widzę. A niewiele widać.
Wiem, że skullpass 8) , chodzi mi o charakterystyczne figsy ze względu na malowanie...
Mnie się niestety tak nie udało. Moja dwudziestka wygląda smutnie, jakby dopiero co się dowiedziała, że już nigdy w życiu piwa pić nie będzie... :(
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

A ja swoich skullpassowców opyliłem i nie żałuję :D , FULL METAL RULEZ :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ponad rok minal a ja nie pomalowalem ani jednej figurki wiec stwierdzilem, ze sie pochwale moja aktualna praca :)
nie do konca zwiazana z bitewniakami.

sam poczatek. pare elementow zostalo wycietych ale mniej wiecej tak wygladal sam start:
Obrazek
czesc wycieta i posklejana:
Obrazek
gora:
Obrazek
Obrazek
gora + tyl:
Obrazek
Obrazek
koniec sklejania
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
stwierdzilem, ze nie chce mi sie sklejac tego 'aparatu tlenowego' (czy chuj wie co to jest) na dole. tam jebne rureczki posklejane. zreszta jak zobaczylem te elementy do wycinania/zaginania/sklejania to siadlem i zaplakalem :P
zywicowane po raz pierwszy:
Obrazek
zywicowane po raz drugi i trzeci ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i nalozona szpachla - tak wiem, ze wyglada jak gowno.
generalnie to robilem to pierwszy raz w zyciu i nakurwilem spora warstwe. co okazalo sie bledem bo strasznie dlugo schnie i delikatnie peka ;)
Obrazek
tutaj po przejechaniu papierem sciernym
Obrazek
i druga warstwa szpachli:
Obrazek
generalnie to mysle, ze nie zdaze z tym na swieta jako prezent :P
w domu jest zimno jak w psiarni przez co wszystko schnie dwa razy dluzej. zauwazylem, ze jest tez pare bledow:
- zielone rurki sa lekko krzywo,
- troche wyzej papier z jednej strony jest wklesly a z drugiej wyplukly. niestety nie zwrocilem uwagi jak zywicowalem i sie odksztalcilo.
- no i te dziury kolo rurek - kazda strone jest inna. co miedzy innymi spowodowane jest tym problemem ktory opisalem wyzej ;)
no ale nalozylem juz na to nowa warstwe szpachli by obie strony lekko do siebie upodobnic.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ