WoCh by haller

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
haller
Plankton
Posty: 4

WoCh by haller

Post autor: haller »

Witam wszystkich.
Już od jakiegoś czasu gram w battla WoCh'em. Z racji dość niskich funduszy postanowiłem ostatnio, że potworze coś samemu.
Chciałem dać tu swoje prace, aby usłyszeć opinie różnych ludzi, oraz co muszę poprawić (jestem przygotowany na wszelką konstruktywną krytykę, bo wiem, że nienajlepszy ze mnie modelarz, a początki zawsze bywają trudne).

Na pierwszy ogień idzie coś z czym dość długo się męczyłem i jestem nawet zadowolony. Coś bym jeszcze z tym zrobił ale nie wiem co.

Hellcannon
Obrazek

Obrazek

i zbliżenie do wnętrza lufy
Obrazek

Musze na pewno pomalować na czarno niektóre miejsca ... robiłem to na szybko przed grą a potem jakoś poszła w odstawkę.
Wymiary to: 10cm długości, 6cm szerokości i 10cm wysokości

Następny twór to rydwan chaosu.
Trochę długi wyszedł, wiec przy odrobinie wolnego czasu przestawię konie bardziej do przodu.
Dodatkowo muszę jeszcze dorobić szpikulce przy kołach.
Jako załogę planuje dać maruda jako woźnicę oraz warriora z tyłu na podeście.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec rzecz mniejsza i robiona na spontanie a dokładniej bohater zrobiony z knighta i warriora.
Jak będę go malował na nowo (pewnie będzie miał innego marka) to dopiero po przykleję tarczę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i zastanawiam się czy nie rzucić mu też później płaszcza:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

koła u cannona!
strasznie lipne , to są zwykłe korki tak?
jak checsz rzeźbić to muszisz rzeźbic nie lecieć na łatwizne;)
boki także chyba że dobrze malujesz na płaszczyźnie;)

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Czasem lepiej poczekać, zaoszczędzić pieniądze niż produkować takie potworki. Wiem że jesteś z nich zadowolony, ale poziomem odstają od większości tego co jest na stołach.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Oj no panowie bez przesady. Mistrzostwo świata to nie jest, ale nie wygląda potworkowato. Hellcannon wyszedł lepiej, ale musisz koniecznie zmienić mu koła i polepić więcej na bokach lufy, bo malowanie na gładkich, dużych powierzchniach to mordęga.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Rydwan całkiem ładny wyszedł, ale konie musisz przestawić do tyłu lub dyszel skrócić :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Bohater całkiem spoko, zdecydowanie lepsza wersja z płaszczem. Rydwan również zapowiada się obiecująco, a co do Heleny to spróbuj jakieś rzeźbienia na lufie porobić i może paszczę?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

haller
Plankton
Posty: 4

Post autor: haller »

Kuros pisze:koła u cannona!
strasznie lipne , to są zwykłe korki tak?
Tak. I przyznam, że mi też trochę tak nie za bardzo, ale muszę się w prawić, aby zrobić ładne okrągłe koła, wiec to jest póki co zamiennik.
Deus pisze:konie musisz przestawić do tyłu lub dyszel skrócić :mrgreen:
Popracuje nad tym :D
Silvestro pisze: co do Heleny to spróbuj jakieś rzeźbienia na lufie porobić i może paszczę?
Na całej części środkowej lufa jest machnięta klejem aby zrobić taką niby fale. Natomiast nie mam pojęcia co zrobić z przodem. Przydałaby się jakaś paszcza... może znajdę gdzieś jakieś części od oryginalnej helki na aukcji lub gdzieś.


Ogólnie dziękuje z rady:)
Widzę, że moje prace znalazły trochę uznania i postaram się nad nimi jeszcze popracować.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Szczerze mówiąc ta fala jest nie ciekawa. Spróbuj w nią wpleść jakieś czaszki (można kupić na allegro za hmm 10 zł 20 sztuk? nie pamiętam)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

bardzo dobrze że mu się chce a nie gra na ub czy papierkami/podstawkami na turniejach... =D> =D> =D> pomalowane na pewno będą wyglądały ładnie.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Mi się podoba. Nie wiem, czego od tego chcecie.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Świetny rydwan i helena :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Kurcze, jeszcze raz looknęłem na rydwan i... znam te koła. Czyżby to nie były klocki lego ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Deus pisze:Kurcze, jeszcze raz looknęłem na rydwan i... znam te koła. Czyżby to nie były klocki lego ??
Obstawiam, że tak :) Miałem kilka rycerskich wózków od LEGO i wyglądały identycznie :)

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Eh czasy dziecinstwa, w sumie klocki lego to świetny materiał modelarski, makiety zbudować zawsze można, nawet kiedyś miałem rozkminę nad całym stołem zbudowanym z lego, ale materiału mi nie starczyło :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Lol mi to wygląda na zakrętki od soku cappy :) Dobrze że ziomek się stara i robi co może żeby grać ! Szacunek za to! Prace myślę że dość bidne detalicznie w sensie na Helenie np powinno być jak mówił ktoś wcześniej, w cholerę czach i było by super! Mógłbyś jeszcze np zrobić coś ciekawego pod samym działem bo to wygląda dziwnie , taka pusta powierzchnia :) Rydwan też spoko nawet tylko trochę go skróć i pomaluj!
Keep it up Bro!
Czekam na więcej :lol2:
Pan Mamikon

haller
Plankton
Posty: 4

Post autor: haller »

Nokimam pisze:Mógłbyś jeszcze np zrobić coś ciekawego pod samym działem bo to wygląda dziwnie , taka pusta powierzchnia :)
No i z tym właśnie problem ... nie mam żadnego pomysłu co z tym zrobić :( a bez tego to helka wyglądała jeszcze dziwniej.

Co do malowania to taki problem że lekki brak funduszy na farby ... dlatego na razie bawię się w nisko budżetowe projekty i staram się odkładać ile się da. Choć przyrost pieniędzy, aby móc zakupić co potrzebne szykuje się dopiero na wakacje.

I dziękuje za miłe słowa i zachęcanie do dalszej roboty... Nie liczyłem na taki pozytywny odzew, a jest to bardzo mobilizujące.

haller
Plankton
Posty: 4

Post autor: haller »

Witam jeszcze raz :D
Po wakacjach udało się zakupić farbki które ostatnio do mnie przyszły i chciałem się pochwalić moją pierwszą pracą.
Za wysoki poziom to raczej nie jest, ale jestem ciekaw jak oceniają to forumowicze.
I cały czas mam wrażenie że coś z washowaniem robie źle :cry:
A wiec moja trzecia pomalowana w życiu figurka (1 to katastrofa nieudana a II jest do przemalowania z powodu źle dobranej palety barw).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

z washowaniem jest tak,że musisz mieć gruby pędzel i po prostu pomalować tak jakbyś rozprowadzał wodę.
on ma konsystencję inną od farb,więc wpłynie w zagłębienia. poczekaj aż wyschnie bo nie bedzie efektu.
jesli wyschnie na twojej tarczy czy sztandarze i uznasz że to jeszcze nie to,wówczas wrzuć jeszcze raz wash.
często gracze używają wash-y kilkakrotnie.

wszelka inwencja twórca jest zawsze mile widziana =D> =D> =D>
wytrwaj w tym a bedzie dobrze - tylko postaraj się o jakieś bitsy
może w swojej okolicy znajdziesz jakiegoś gracza,który "poczęstuje Cię kilkoma "

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Przydało by się go trochę rozjaśnić :) Bardzo soczysta, nurglowa zieleń - tak trzymaj! =D>
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

ODPOWIEDZ