Galeria Bayarda- Różności 27.05.2014

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Galeria Bayarda- Różności 27.05.2014

Post autor: Bayard »

Witam
Wiem, że nie za bardzo mam się czym chwalić, ale postanowiłem zaprezentować tutaj trochę swojej radosnej twórczości malarskiej;) Na pierwszy ogień moja nowa armia, czyli krasnoludy:

Runesmith
Obrazek

Obrazek

Thane/ Lord
Obrazek

Pierwsza dziesiątka Longbeardów
Obrazek

Obrazek

Oraz na zakończenie okop dla artylerii- WIP
Obrazek

Wszelkie sugestie, rady i konstruktywne komentarze mile widziane;)
Ostatnio zmieniony 27 maja 2014, o 00:16 przez Bayard, łącznie zmieniany 49 razy.
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Longbeardsi dużo lepiej ci wyszli niż bohaterowie.
Zdecydowanie za gruba warstwa farby i staraj się dokładniej malować (thane)

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Z bohaterów też nie jestem zadowolony. Niebawem wrzucę imperialnych, którzy moim zdaniem wyszli mi o wiele lepiej, a tych będę poprawiał, ale już jak skończę wszystko malować :P
Ostatnio zmieniony 27 sie 2009, o 13:46 przez Bayard, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Oto i moje Imperium :) Pierwotną koncepcją było skonfederowane imperium- wzorowane na konfederatach z amerykańskiej wojny secesyjnej, jednak przekształciło się to w Wissenlandzki Korpus Ekspedycyjny :P

Generał:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Emo- mag :P
Obrazek

BSB:
Obrazek
Obrazek

Kapitan:
Obrazek
Obrazek

Kapłan:
Obrazek
Obrazek

Żołnierze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na razie tyle:) Zdjęcia wyszły trochę ciemne- niektóre modele na żywo wyglądają trochę lepiej 8) Zapraszam do komentowania :D
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Zrób najlepiej podstawki wszytskim imperialnym. To poprawi ogólne wrażenie na temat modeli.
Nie posypką jak jest to na jednym tylko piaseczkiem (nawet takim z piaskownicy czy z nad morza to jest plażowy) malujesz drybrushem na odpowiedni dla ciebie kolor na koniec przyklejasz tu i ówdzie kępki trawki elekrostatycznej i modele prezentują się znacznie lepiej.

Ode mnie tyle ;).

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Więcej dokładności. Strasznie nierówne te modele (emo-mag ma świetną minę, w ogóle fajnie wyszedł tylko chyba niedokończony? ale reszta dość paskudna). Więcej wody, mniej farby. Pamiętaj że nie musisz nigdzie gnać na łeb na szyję żeby skończyć malowanie, a większość prac wygląda tak, jakbyś chciał całą armię na 2k skończyć w dwie godziny.
NO i za dużo Sapka ;) No i koniecznie użyj matowego werniksu albo lepiej rozmieszowywuj farbę, bo wszystko strasznie się świeci. Powodzenia w dalszych postępach :)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

rozwadniaj bardziej farbę, i ćwicz staranność... :) to na tyle ;p i zrób posatawki :mrgreen:
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Dzięki :) Mag jest skończony w sumie, zrobię niebawem lepsze fotki i pozamieniam, to będzie lepiej widać wszystko. W rzeczywistości modele się nie świecą aż tak bardzo, a z niektórymi farbami mam problem taki, że są zbyt wodniste (czerwienie) i jak maluję, to ZAWSZE zostają ślady pędzla albo przebicia z poprzedniej warstwy, które trudno zamaskować, więc wybieram mniejsze zło i kładę tej farby więcej. Jest na to jakaś rada? A podstawki zrobię, jak skończę całość i będę wiedział, w jakim dokładnie mają być klimacie :P

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Jest rada, kilka cienkich warstw farby. A poziom figurek jest bardzo nierówny i trudno je sprawiedliwie ocenić.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Czerwony: mechrite red, potem glazy blood red i wash baal red.
Bardzo ładnie wyszedł pancerz na koniu, za to szkielet trochę zielonkawy.
W niektórych wypadkach poprzednie warstwy przebijają.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Tak, z pancerza na koniu jestem dumny :D A szkielet w rzeczywistości nie jest zielonkawy- wina oświetlenia. Jest tam tylko Bestial Brown i Bleached Bone. A co do kilku cienkich warstw- zaraz to wypróbuję, dzięki :)

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Bayard pisze:Dzięki :) Mag jest skończony w sumie, zrobię niebawem lepsze fotki i pozamieniam, to będzie lepiej widać wszystko. W rzeczywistości modele się nie świecą aż tak bardzo, a z niektórymi farbami mam problem taki, że są zbyt wodniste (czerwienie) i jak maluję, to ZAWSZE zostają ślady pędzla albo przebicia z poprzedniej warstwy, które trudno zamaskować, więc wybieram mniejsze zło i kładę tej farby więcej. Jest na to jakaś rada? A podstawki zrobię, jak skończę całość i będę wiedział, w jakim dokładnie mają być klimacie :P
Spróbuj dopracować tą czachę na magu, bo wygląda jakby była tylko zapodkładowana.
Co do czerwieni-spróbuj mieszać różne odcienie, ewentualnie dodać kapkę (dosłownie pół kropli albo i mniej) czarnego-powinno pomóc na zbyt wodnistą farbę i słabe krycie. A jakich farb używasz? Bo może to wina farby (jeżeli używasz pactry to już wiem w czym problem).
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Nie, używam standardowych farbek GW. Mam kilka kolorów Pactry, ale nie używam ich właśnie dlatego, że są jeszcze bardziej wodniste.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Blood red też jest mocno wodnista.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

dziwne te twoje malowanie: z jednej strony całkiem nieźle pomalowany generał, mag i w większości priest, z drugiej strony kiepsko pomalowana cala reszta. Brak ci dokładności. Staraj się malować każdą figurkę tak jakby miała być herosem, tzn: wooolno, dokładnie i z dbałością o detale. Sprawi to że figurki będą ładniej wyglądać (szybkość przyjdzie z czasem :wink: ).
Poza tym pomyśl nad jakimiś fajnymi podstawkami :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Dzięki, teraz na pewno będę malował dokładniej :) Niebawem wrzucę cały oddział Longbeardsów, może nawet razem z podstawkami :P A potem konwersje konnych kapłanów :)
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2009, o 18:56 przez Bayard, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

skrzywdziłeś te figurki :D a tak na poważnie ;P widać że malujesz od niedawna i wprawy nie masz wielkiej ale jeśli pomalujesz jeszcze zagon figurek poczytasz o technikach poexperymentujesz to z pewnością będziesz dobrym malarzem... z tym hobby to jest tak że człowiek to powinien mieć i skilla w malowaniu i w konwertowaniu i jeszcze nie wiem w czym, a przecież jesteśmy zwykłymi podatnikami :D

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Cóż, w takim razie źle widać :P Maluję od dziecka- będzie z 10 lat, czego Warhammera od około 2 i pół :) Chociaż dopiero od jakiegoś czasu poznaję techniki i wiem, że najbardziej brakuje mi staranności, nad czym właśnie pracuję :)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Arbiter Elegancji pisze:dziwne te twoje malowanie: z jednej strony całkiem nieźle pomalowany generał, mag i w większości priest, z drugiej strony kiepsko pomalowana cala reszta. Brak ci dokładności. Staraj się malować każdą figurkę tak jakby miała być herosem, tzn: wooolno, dokładnie i z dbałością o detale. Sprawi to że figurki będą ładniej wyglądać (szybkość przyjdzie z czasem :wink: ).
Poza tym pomyśl nad jakimiś fajnymi podstawkami :)
I polać mu bo wie co gada!
Od siebie dorzucę:
-zrób podstawki na drobnym piasku koniecznie pomalowanym, jakieś kamyczki z gs, czaszki z bitsów? Do tego trawka i będzie pięknie!
-staraj sie malować cieńszą warstwą farby (rozwodnij, zetrzyj nadmiar przed nałożeniem na figurkę)
-maluj dalej bo dobrze Ci idzie =D>

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Podstawki będą, o to proszę się nie martwić :) A malowanie cieńszą marstwą właśnie uskuteczniam na ostatniej 5 longbeardów. Może jakoś po weekendzie wrzucę zdjęcia :)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

ODPOWIEDZ