Galeria by roc3s - UP

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Galeria by roc3s - UP

Post autor: roc3s »

Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać. Jakieś dwa miesiące temu zacząłem moją przygodę z WFB, co prawda grać jeszcze nie umiem (studiuję zawzięcie army booka), ale bawię się w malowanie. To co ukazuje post, to moje pierwsze prace (zrobione trochę w pośpiechu - czego teraz bardzo żałuję) jakie dane było mi dotychczas zrobić. Sam jestem świadom, że jeszcze ogromna przepaść dzieli mnie do tego, by osiągnąć prezentowany na forum poziom. Brakuje mi głownie precyzji i wyczucia narzędzia (pędzel jest dość nieporęczny - jak dla mnie przynajmniej ^^ ), od czegoś jednak trzeba zacząć. Oczywiście opinię oddaję w Wasze ręce, byłbym wdzięczny za komentarz, krytykę, a przede wszystkim porady (tutaj też prośba, żeby były one pisane w sposób jak na zwracanie do noob'a przystało - nie kminie jeszcze wszystkiego).

Pozdrawiam :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2015, o 22:47 przez roc3s, łącznie zmieniany 41 razy.
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Nie mam fot :<!
Popraw liny!

Obrazek

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Linki poprawione, zdjęcia trochę za bardzo w czerwień padające, ale da się z nich coś wyciągnąć. Późna pora i światło nie te, a nie chciało mi się lamp wyciągać. Czekam na rady, dorady i porady ;)
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Mam zdjęcia :D!

1. Zrób podstawki.
2. Zrób podstawki.
3. Zrób podstawki.

Jak na początek elegancko ;).

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

ło jak na pierwszy raz to naprawde dobrze Ci to wyszło. do psow sie nie ma co czepiać. Knighci też są ok tylko poprawił bym metal. Zrób pare washy i będzie gites :wink:

pzd

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

jak na pierwsze figurki to naprawdę mega, słabe są moim zdaniem tylko rogi na psach
za to sztandar knightów świetny, nie dość że bardzo klimatyczny to jeszcze super wygląda, ciekawe czy z bliska tak samo. no i w ogóle fajne kolory. bardzo podoba mi się też skóra na tarczy knighta. generalnie =D>
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Jak na pierwsze figsy spoko, a nawet bardzo spoko, widać ze łapiesz ocb, a wprawa sama przyjdzie z czasem.
Co do porady to owszem, kup washa gw który się nazywa devlan mud albo gryphone sepia ( ten pierwszy jest ciemniejszy) i zalej nim wszystkie kościane elementy typu rogi i czaszki na knightach, wyjdą o niebo lepiej ;)

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

No proszę proszę. Nie wierzę, że to Twoje pierwsze figurki ;)

Do poprawienia rogi i inne kości. Może czerwony miejscami był położony za grubą warstwą. Popracuj też na złotymi elementami. Wiem, że są małe i ich niewiele, ale przydałoby się może je zwashować ;) No i podstawki.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

tedzio pisze: 1. Zrób podstawki.
2. Zrób podstawki.
3. Zrób podstawki.
No tak, te które mam są daremne (za dużo trawy, do tego dość gruboziarnisty piach - zwinąłem go żółwiowi siostry, może trochę posikany, jednak myślę, że nada to bardziej chaotycznego klimatu ^^). Nowe już się sklejają, odrobinę natchnione dzięki forum, może i za bardzo urozmaicone jak na podstawki dla podstawowych jednostek, ale to forma treningu, wiec niech są. (postaram się zamieścić zdjęcia jak skończę).
Piotrax pisze:Knighci też są ok tylko poprawił bym metal. Zrób pare washy i będzie gites :wink:
Odnośnie tego mam małe pytanko... Mianowicie, czy po nałożeniu washy należy jeszcze poprawić (rozjaśnić) krawędzie metali etc. Tzn czy dać na nie jeszcze warstwę jasnego srebra, aby zwiększyć kontrast i ukazać efekt zarysowań, czy zostawić to takie jakby brudne?
Wymieszałem Devlan Mud i Baal Red (takie mam), żeby uzyskać w miarę efekt wysłużonego już metalu - pokrytego rdzą i innymi nalotami (jakoś to wygląda, choć mogło być lepiej. Poprawię jeszcze odrobinę i wrzucę zdjęcia).
Havelock pisze:za to sztandar knightów świetny, nie dość że bardzo klimatyczny to jeszcze super wygląda, ciekawe czy z bliska tak samo. no i w ogóle fajne kolory.
Oj z bliska wygląda z pewnością gorzej, zresztą... Przez sztandar wpadłem chyba w kompleksy ^^'. Cieszyłem się tym, że obramowanie białego pentagramu wyszło mi w maire kołem (chyba mój największy sukces), patrzę, a tu co niektórzy malują na sztandarach prawdziwe dzieła sztuki, masakra... (jak będę dodawał kolejne zdjęcia, to wrzucę tez powiększoną wersję chorągwi).
Skaven pisze:Co do porady to owszem, kup washa gw który się nazywa devlan mud albo gryphone sepia ( ten pierwszy jest ciemniejszy) i zalej nim wszystkie kościane elementy typu rogi i czaszki na knightach, wyjdą o niebo lepiej ;)
Devlan mud to akurat jeden z dwóch washy jakie póki co mam, niby "smarowałem nim kości" (może faktycznie za lekko i za mało), teraz są bardziej zalane, co faktycznie nadaje im lepszego klimatu. Nie wyglądają jak wapienne odlewy szkieletu dinozaura w muzeum ;)
bem pisze:No proszę proszę. Nie wierzę, że to Twoje pierwsze figurki ;)

Do poprawienia rogi i inne kości. Może czerwony miejscami był położony za grubą warstwą. Popracuj też na złotymi elementami. Wiem, że są małe i ich niewiele, ale przydałoby się może je zwashować ;) No i podstawki.
Ok przyznam się, że jak przyszedł mi batalion, to od razu wziąłem się za malowanie Championa Warriors'ów. Oczywiście nic wcześniej nie przeczytałem na temat samego malowanie i technik jakich wręcz należałoby użyć. Koniec końców Warrior kisi się w DOT-4 (już kilka dni ale coś mizerny efekt "gumowania" farby - zapewne źle coś zrobiłem). Co do czerwonego, to trafne spostrzeżenie - ten kolor farb kupiłem bardzo niedawno i po prostu nałożyłem go na wcześniej już zaschniętą na kilku elementach farbę (innego koloru), stąd te pogrubienia. Też mnie wkurzają.
Co do złotego, jaki Wash można by tutaj polecić?

Pozdrawiam.
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Pewnie, jak zwashujesz elementy to mozesz potem krawedzie powyciagac i bedzie juz super wygladało. Co do kolorów, to na złoty jakieś brazy ewentualnie zielenie, na srebro to własciwie prawie wszystko pasuje żeby ciekawa rdza wyszła :wink:

pzd

PS: Nie musisz używać tylko tych od GW, wystarczy ze rozwodnisz po prostu farbę i już masz washa (choć tu juz trzeba uważać żeby się zacieki nie porobiły)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak na pierwsze modele jest ok =D>
Czekamy na dalsze prace ;)

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

jesli to naprawde pierwsze modele to z ciekawoscia czekam na nastepne :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Dwa miesiące, mówisz? Jakoś patrząc na twoje prace nie chce mi się wierzyć :) Dobha hobota ;)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Wrzucam kilka podstawek dokończonych projektów, głownie o podstawki chodzi. Na kolcach próbowałem użyć przejścia z czerwonego (scrab red) w jasny pomarańczowy (może tego trochę nie widać na zdjęciach, ale jak na pierwszy raz manewrowania tą techniką efekt mnie zadowala). Pewnie ktoś zauważy, że podstawki Ogarów powyginane, nie pytajcie dlaczego :D

Dodaję jeszcze pierwszy model rozebrany do pasa ;). Tutaj prosiłbym o jakieś porady, ponieważ póki co jest to dla mnie najtrudniejszy element. Chodzi mi głownie o podpowiedz jakich kolorów używać, w jakiej kolejności, jaką metodą etc. Byłbym dozgonnie wdzięczny.

Pozdrawiam.

P.S. Przepraszam za słabą jakość zdjęć.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No i podstawki mi się podobają ;)
Jednak te czerwone szpikulce do mnie nie przemawiają...

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Witam, wrzucam kolejny projekt. W realu wygląda nieco lepiej. Kolory nie do końca dopasowane, co się może nie spodobać co niektórym ;)

Pozdrawiam

P.S. Oj.. Właśnie zauważyłem, że nie wycieniowałem dziur w brzuchu ^^'

Obrazek
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Nie jestem specem ale coś w tym płaszczu mi przeszkadza .... troszke chyba przesadziłes z cieniowaniem i wygląda jakby ten płaszcz był "sztywny" - taka skorupa a nie zwisający materiał :wink: A pieski i ich podstawki super =D>
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No płaszczyk właśnie wygląda, jakby był z kamienia ;/
Tak to zieleń można by jeszcze powyciągać.
Reszta ok. Ładna podstawka ;)

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Lampa błyskowa trochę za bardzo rozjaśniła krawędzie, jednak spróbuję to jakoś przyciemnić, żeby krawędzie aż tak nie wychodziły.
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Płaszcz tak wygląda, bo są za mocne przejścia. Dałabym na niego ze dwie warstwy łosza, a potem jeszcze porozjaśniała.
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

ODPOWIEDZ