Vampire Counts - Dreadwarden

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Vampire Counts - Dreadwarden

Post autor: InkubPendragon »

Witam, moj pierwszy post tutaj, garsc informacji. W WFB zaczalem grac w 1990, gralem stosunkowo aktywnie przez 11-12 lat, potem mialem 8 lat przerwy. Kupowalem w tym czasie niektore figurki, jednak ani specjalnie nie malowalem, ani nie gralem. Od samego poczatku moja armia byly Undeady - w 3, 4 i 5 edycji moglem wystawic pomalowana armie na lacznie ok. 4500 do 5000 punktow, figurek niepomalowanych mialem i mam sporo wiecej. Od pewnego czasu wrocilem do zabawy w gry bitewne, choc zajmuje sie obecnie raczej grami historycznymi. Wraz z wydaniem 8. edycji WFB naszlo mnie jednak i na powrot do Starego Swiata. W czasie mojego "snu w ziemi" undeady zostaly podzielone, z mojej armii mniej wiecej polowa znalazla sie wsrod wojsk Vampire Counts, pozostali w Tomb Kings. Postanowilem reaktywowac swoje oddzialy... Docelowo zamierzam wykorzystac wszystkie posiadane, pomalowane w ciagu 10 lat wczesniejszej gry figurki, podmalowac je troche, przerobic podstawki, tarcze, itd... A potem nastapi uzupelnianie luk i malowanie figurek ktore od 20 niektore lat czekaja na pomalowanie... Ciekawe czy starczy mi zapalu...:)
Na razie rezultat dotychczasowych prac...

Jako pierwsza, testowa figurka pomalowany od nowo Wight na skeletal steed. Jedna z najgorszych figurek Games Workshop moim zdaniem, miala mi posluzyc do wyprobowania nowej kolorystyki armii. Po pomalowaniu wygladala tak:
Obrazek

Im dluzej na nia patrzylem, tym mniej mi sie podobala. Nie chcialem, poczatkowo, malowac armii w ciemnych kolorach, chcialem cos troszke jasniejszego, w kolorach i klimatach chlodnych. Ostatecznie jednak stwierdzilem, ze to nie to i jako kolory dominujace wybralem ciemna czerwien rozjasniana bialym i bladozoltym (do rozu, nie do jasniejszej czerwieni), ciemny niebieski i okazjonalnie purpure. Calosc dopelnia kolory mosiadzu, miedzi i brazu oraz pozostale barwy.

Efekt lekkiego fotoszopowania i pomalowany Wight uzyskal mniej wiecej takie barwy, o jakie mi chodzilo... na kropierzu, nie bawilem sie juz w calkowita podmiane. Wight grzecznie czeka teraz na przemalowanie fizyczne w takie i podobne kolorki:
Obrazek


Zmienilem tez podstawki swoim dire wolves:

http://lh6.ggpht.com/_aD3zSSZsqMI/TOlw9 ... s912/1.jpg

Potem nadszedl czas na jedna z moich ulubionych figurek GW, konny wampir. Pelnil kiedys funkcje generala mojej armii (wymiennie z kilkoma innymi miniaturkami). Malowalem go na jeden z pierwszych Wielkich Turniejow w UK w ciagu dwoch czy trzech nocy, kiedy po rozmowie z kims obslugujacym turniej poinformowal mnie, ze bedzie scisle przestrzegana zasada WYSIWYG. Oczywiscie, na turnieju sedziowie mieli to w nosie.
Obrazek


Potem figurka muzyka do mojego oddzialu konnych szkieletow, a potem konnych wightow. W nowych zasadach to bedzie zdaje sie muzyk Black Knightow. Przemalowana pochwa miecza...
Obrazek

I banshee... Wyjaca Panna dostala nowa szarfe, lepiej identyfikujaca ja z armia...
Obrazek

Zrobilem tez testowo dwa szkielety, pochodzace jeszcze z pudla "Skeleton Army". Dostaly przemalowanie tarcz, nowe podstawki, lekki retusz tu i owdzie..
Obrazek

W kolejnym tygodniu zajalem sie pierwszym oddzialem, padlo na szkielety z wloczniami. Wiekszosc oddzialu pochodzi ze wspomnianego juz boksu armii szkieletow, wszystkie otrzymaly nowe podstawki, przemalowane tarcze, odswiezenie malowania lekkie... Dodatkowo doszla do nich grupa dowodzenia. Starocie figurkie, pochodzace jeszcze z lat 80. tamtego wieku...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sztandar pomalowany w zamysle tak, zeby wygladal na widmowy... Pomalowalem go tak, bo poczatkowo planowalem zastapic go po jakims czasie chorazym z zestawu plastikowych szkieletow, dostepnym w tej chwili, niemniej jednak efekt dosc mi sie podoba i - byc moze - wszystkie sztandary w tej armii beda wygladaly jak roznoszone wiatrem strzepy widmowej mgly:)

Gotowy oddzial prezentuje sie tak:
Obrazek

Obrazek


W kolejnym tygodniu udalo mi sie skonczyc kolejny oddzial, tym razem szkielety z bronia reczna. Zeby byly nieco bardziej wierne liscie armii, do niektorych figurek dodalem pancerze z bitsow lub greenstuffu, helmy, itd.

Dowodca:
Obrazek

Chorazy:
Obrazek

Muzyk:
Obrazek

Jedna z metalowych starych figurek, ktora docelowo wejdzie w sklad innego oddzialu szkieletow...
Obrazek

Caly oddzial prezentuje sie tak:
Obrazek

Obrazek

Oprocz tego udalo mi sie jeszcze podmalowac stary model wighta na skeletal steed z bronia dwureczna:
Obrazek

oraz innego z bylych dowodcow mojej starej armii, licza... obecnie zwyklego nekromante... To mala konwersja, zlepiona z czesci dwoch figurek...
Obrazek

Ciag dalszy nastapi za czas jakis:) Na warsztacie szkielety na koniach, beda - do czasu pomalowania czegos fajniejszego - sluzyc jako Black Knigths.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, o 14:32 przez InkubPendragon, łącznie zmieniany 139 razy.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

=D> Spoko się prezentuje. Lubie takie stare figsy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Przedstawione przez Ciebie modele prezentują się znakomicie! Oldschoolowe malowanie i te klimatyczne stare figurki nadają całości jeszcze większego blasku! Gratuluję zmartwychwstania w dobrym stylu, czekam na więcej i życzę bardzo dużo zapału w malowaniu!

i takie pytanie na boku co to za trawka, ta wyższa?

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Lubię Oldschool :D
Fajnie pomalowane figurki, acz pobrudź/popraw kolor kości na koniu z pierwszego i drugiego zdjęcia.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

=D>
Aż się łezka w oku kręci patrząc na te starutkie szkielety 8) , malowanie klasa :) .A i na koniec, ten pierwszy Wrait jest wyjątkowo paskudny, rzeźba naturalnie :P .

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Modele piękności, no i witam weterana. Też chciałbym posiadać taka wiekową kolekcję.
No i malowanie na poziomie. =D> =D>

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Świetne modele =D> =D>
Mam nadzieję, że za kilkanaście lat moje dwarfy też nabiorą takich kolekcjonerskich własności..
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Brawo =D> , mógłbyś zrobić poglądową fotkę całej kolekcji ?? :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Fajna kolekcja starych modeli na dodatek porządnie pomalowana.
Przyjemnie się ogląda takie zestawienie :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

W 4 i 5 ed równeiż zbierałem Undady i miałem ich na około 5000 punktów... miło powpsominac stare czasy patrząc na twoej modele :)
Czekam na więcej.
Obrazek

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Życzę czasu dla modeli, którego mi brakło :) Niech VC pęcznieją w szeregi :)

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

fajne tarcze
nice
]arrrr

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Widzę, że masz tu sporo zabytków. Czekam na więcej :mrgreen:
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Świetne są =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
Fafnir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184

Post autor: Fafnir »

Jak to mówią stare ale jare i w Twoim przypadku sprawdza się to znakomicie.

Awatar użytkownika
MrTorture
Warzywo
Posty: 19
Lokalizacja: Kolekcjoner pudełek

Post autor: MrTorture »

jako zboczeniec starych figurek zycze powodzenia i wytrwalosci:) i mam nadzieje, ze beda sie pojawiac nowe modele!!
Lata dziewięćdziesiąte to było życie
Chciałbym je przeżyć jeszcze raz

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Dzięki za mile przywitanie i slowa wsparcia:)

@Niljor - zrobienie fotki calej kolekcji byloby dosc trudne. Figurki pomalowane i niepomalowane ustawione obok siebie to powierzchnia sredniej wielkosci stolu (oczywiscie w tym wypadku wiekszosc jest niepomalowanych). Do tego dochodzi jeszcze kilkanascie pudelek z zestawami nierozpakowanymi i kilkadziesiat nierozpakowanych blistrow.

@Kefas - trawka wyzsza, kepki, to gotowy wyrob produkcji Army Paintera. DOSKONALA rzecz, serdecznie polecam, dostepny w roznych kolorach. Mozna tez kupic produkty innych firm, roznej wysokosci i kolorystyki.

Update jest malutki, bo gonią mnie w robocie i czasu na hobby niewiele. Pracuje nad doprowadzeniem do porzadku starych jezdzcow szkieletow, w miedzyczasie domalowalem trzy "figurki", dzieki ktorym moj oddzial uzbrojony we wlocznie liczy teraz 30 podstawek. Nieco wiecej informacji na temat samych miniaturek na blogu, choc - tym razem wyjatkowo - zdjec wiecej tam juz nie ma:)
Obrazek
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

mufur
Plankton
Posty: 2

Post autor: mufur »

Ja dopiero zaczynam przygodę z bitewnym młotkiem. Póki co zacząłem od wyspy krwi, ale docelowo to właśnie undedy mają stanowić trzon mojej kolekcji. Marzę o tym aby kiedyś nabrać Twoich umiejętności malarskich.

Pozdrawiam serdecznie

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Trochę czasu upłynęło od ostatniego update'u, dopadła mnie praca i zbliżające się Święta...
Udało mi się pomalować i popoprawiać ośmiu konnych szkieletów, obecnie mogących służyć jako Black Knights. Nie lubię tych modeli, to stare modele pieszych szkieletów, siedzące po prostu na plastikowych koniach - kiepsko pasują, mają dziwne pozy... NIemniej jednak, kiedy malowałem je w 1990, miałem dostęp do tylko takich modeli:)
Ci widoczni tutaj posłużą mi do chwili pomalowania bardziej współczesnych odpowiedników, które podobają mi się, jako figurki, znacznie bardziej.
Poprawiłem trochę (niedużo, ze względu na to że ta jednostka pójdzie praktycznie w całości do wymiany) malowanie, zrobiłem nowe tarcze, nowe podstawki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

zajebombastyczne malowanie! poważnie! stare modele ale pomalowane z klimatem! bravo!

ODPOWIEDZ