WoCh Grześka - up 2014.06.24 chaos ogryns captain

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WoCh Grześka - up 2012.07.24 - maruderzy again.

Post autor: Andrut »

Fajowe marudy. Dużo fajniejsze modele niż te nowe plastikowe pudziany na koksie. Co do malowania- super, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Jeśli chodzi o podstawki mógłbyś się pokusić o "kępki" od GW albo AP. IMO wyglądałoby to ciekawiej ;)
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

@Bulgot - gdybym malował po 8 godzin dziennie, to może bym się wyrobił w weekend. Nie liczę, ile czasu to wychodzi, ale gdzieś tak tyle...

@Grabz - Wierz mi - jest tylko czerwień, być może trochę zbyt jasna. Ale jest to próba uzyskania koloru w miarę jasnej czerwieni i sprawdzenia, jak to będzie wyglądać. Imho nie wygląda to źle. Obecnie działam przy czempionie khornicie, tam lepiej widać rozjaśnienia. W porównaniu z ciemną czerwienią stwierdzam, że ten odcień bardziej mi pasuje.

@The Wariax - Podstawki to piasek różnej wielkości na wikolu, kora sosnowa lub rzadziej korek i trawka - jak widać. Malowanie to wyłącznie Vallejo. Ziemia - leather brown, green ochre i pale sand. Kamienie - neutral grey pół na pół z czarnym, neutral grey, pale greyblue i na czubkach czasem biały...

@Andrut - kepek długiej trawy nie mam po prostu. Jak się zaopatrzę, to w wolnej chwili pewnie uzupełnię :mrgreen:.


Ajajaj - jak to, nie ma się do czego przyczepić - nie pomalowałem ćwieków na pasie u jednego gościa i zakończeń stylisk na toporach :oops: Kurde, dopiero teraz to widzę :o. Już ślepowron ze mnie :( ...

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Kurde patrząc na twoje modele aż chce mi się zacząć zbierać chaos :)
Super malowanie - nawet z tymi, przekłamanymi kolorami modele wyglądają świetnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Podobają mi się te modele i twoje malowanie =D>

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Późny wip championa khornity - zapraszam do komentowania, co poprawic w pierwszej kolejności, itp.:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dla mnie zajebiaszczy. :)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No fajna sprawa. Napiszę może, czego tej pracy brakuje, bo to WIP i sam nie wiem co Ty tu chcesz jeszcze kończyć:
Ostrze słabo się prezentuje. No i fajnie jakbyś czerwień wyciągnął i może mocniejszy cień dał? Bo w sumie jak wyciągniesz to Ci zróżowieje. Czerwony trzeba tak malować, by krawędzie były czystym czerwonym, bo inaczej to różem zalatuje.
Czekam na skończonego ;)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Czerwony źle wyszedł na fotkach - to dla mnie najgorszy kolor do fotografowania. W rzeczywistości cienie są jakby większe i z czerwonego w sumie jestem zadowolony. To była właściwie pierwsza próba malowania khornity z prawdziwego zdarzenia... Do skończenia jeszcze ćwieki na toporze, róg na ramieniu i złote elementy może, zobaczę jeszcze...

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Rasti pisze:. Czerwony trzeba tak malować, by krawędzie były czystym czerwonym, bo inaczej to różem zalatuje.
Czekam na skończonego ;)
Dlatego lepiej czerwony żółtym rozjaśniać (ja używam lyanden darksun) :wink:
Co do pracki, to zrobiłbym krawędziowanie czerwonego pancerza, szczególnie na pancerzu obok hełmu, nie wiem naramienniki to się nazywa? oraz coś z ostrzem topora zrobił. Reszta jest w sumie dobrze :wink: .

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Jak dla mnie to czerwień jeszcze do wysiągnięcia. Kolejna sprawa to czaszki - są jakieś za czyste (białe), chyba, że to wina prześwietlonej foty. Generalnie zapowiada się fajny model.

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Przedmówca (przedpisarz?) mnie wyprzedził. Jako całość figurka naprawdę dobrze się prezentuje. Czerwony bym zostawił tak jak jest - wyciąganie do jaśniejszego może w tym przypadku nie wyjść miniaturze na dobre, ale czaszki IMO są do generalnej poprawy.

No i złoty bardzo mi się podoba - wygląda złowieszczo i dostojnie :)

Ave
Niedźwiedź

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

The WariaX pisze:
Rasti pisze:. Czerwony trzeba tak malować, by krawędzie były czystym czerwonym, bo inaczej to różem zalatuje.
Dlatego lepiej czerwony żółtym rozjaśniać (ja używam lyanden darksun) :wink: .
+1 ja zawsze tak robię, z tym że rozjaśniam mniej więcej do mieszanki 2:1 golden yellow:red gore :)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Daj UPa [-o<
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dam, jak go zrobię, póki co nie mam czasu nawet zasiąść do malowania, trochę remontów się nawarstwiło i szare życie dominuje :wink: . A jak mam czas , to maluję dużego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Do małego nie chce mi się zasiadać :( . To znak, że trzeba po prostu kończyć figsa od razu, a nie kombinować, co tam poprawić, itd...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wrzucam fotki Dużego i zapraszam do komentowania( spinka na rękawicy już poprawiona :wink: ):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

super to wygląda. jedynie paznokcie zrobiłbym bardziej żółte niż białe. Jak robiłeś zielony?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To jest niepalący Duży :mrgreen: , poza tym paznokcie tutaj tak wyszły, w rzeczywistości są brazowawe lekko od devlana...
Zieleń - podkład z orhide shade Found., potem Vallejo - Flat green , verde oliva, deep yellow w różnych mieszankach...

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Fajnie fajny;D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ale fajowy :D
Ten model uwielbiam ze względu na ten baśniowy klimacik. Do tego fajowo go pomalowałeś ;)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Kompletne szaleństwo- musiałeś sie wykosztować :shock:

Malowanie absolutnie bezbłędne. Jesteś C'tanem malarstwa stołoweg (Razem z Rakso)

=D> =D> =D>
Obrazek

ODPOWIEDZ