Bretoński wernisaż Matijjosa [Niemcy]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Re: Bretoński wernisaż Matijjosa

Post autor: Matijjos »

dzięki,
przepis na zbroję podpatrzyłem u kogoś na forum, tak, to jest niebieski wash, asurmen blue czy jakoś tak. Zdjęcia są trochę za jasne, faktycznie cieniowania jest więcej, choć może tego konia siwego może jeszcze podmaluję
hesus pisze: Nie powtarzasz schematów malowania
już mi pomysłów brakuje na w miarę proste herby #-o
hesus pisze: Mógłbyś domalować szczegóły takie jak paski trzymające ostrogi, pasek od strzemion, metalowe ćwieki na uprzęży koni.
jak pomaluję resztę oddziału to obiecuję, że wszyscy będą mieli jeszcze drobne poprawki, no i dostaną tarcze, bo nie chce mi się ich pojedynczo malować :)


a, i jeszcze taka mała zapowiedź: choć herby na razie są w miarę proste, to na chorągwi będzie prawdziwy orzeł biały :D Gdzieś widziałem takiego namalowanego i mi się cholernie spodobał. Ale tylko chorągiew dostąpi tego zaszczytu

Aron
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Aron »

Bardzo fajne prace ale mam jedną uwagę jeśli mogę coś napisać aby pomóc. Nie wydaje Ci się, że masz zbyt gęstą farbę? Zbyt słabo rozcieńczoną. W mojej ocenie, gdyby farba była rzadsza mógłbyś uzyskać ładniejsze przejścia i same modele nie wyglądałaby tak "ciężko" i ospale.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

farbę rozcieńczam do konsystencji jak polecają mleka, a czasami nawet bardziej. Oczywiście popracuję nad przejściami, ale który konkretnie model uważasz za "ospały" :P

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

nowa porcja fotek rycerzy+kawałek stołu. Jest on pełnowymiarowy, 72x48 cali. Na zdjęciach widać tylko jedną część. Co do rycerzy, to aktualnie maluję ostatniego już, zdjęcia jakiś czas temu były robone. Do stołu będę robił oczywiście górki, lasy itd.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Stół dobrze rokuje :wink: . Co do figsów, niewiele widać - przydałyby się jakieś bliższe fotki...

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

widać ogromny skok jakościowy po pierwszych rycerzach z tematu, tak trzymać 8)

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

no i zapowiedź zakończenia oddziału errantów w dobrym stylu- freehand herbu dolnego śląska w barwach pasujących do kolorystyki armii. Dodatkowo chorąży, prawie skończony. Zostało praktycznie dokleić mu chorągiew, dorobić wszystkim tarcze, podstawki i jeszcze drobne poprawki. Fotki chorągwi beznadziejne, bo robione przed chwilą

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

orzełek w miarę;) ale polecam z własnego doświadczenia wykrawędziować motyw freehandowy, dużo lepiej wtedy wygląda i na prawdę warto:)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie jest ok. Nie wiem, czy krawędziowanie akurat przy tym malowaniu to dobry pomysł. Jest sporo wzorów, np. na kropierzach i nic nie jest krawędziowane, więc może orzełek też bez krawędzi #-o ...

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

to banner, może się rzucać w oczy bardziej dopieszczonym detalem;)


Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

krawędziowania nie będzie na pewno- postanowiłem sobie że żaden herb nie będzie krawędziowany i mam zamiar taki styl zachować. Jak mówiłem, zdjęcie jest strasznie kiepskie, w dodatku sztandar jest mniejszy niż na zdjęciu, więc tutaj wychodzą wszystkie zawahania pędzla, nie widać cieniowania przez światło lampki, ale chodziło mi głównie o samego orła. W rzeczywistości jestem naprawdę dumny z niego, bo wygląda sto razy lepiej. Do końca weekendu, może dzisiaj postaram się wrzucić całego chorążego, w dobrym świetle.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

wejdź sobie na moją picasę ze stopki, w folder 'imperium' i zlukaj gryfa na sztandarze bsbka, będziesz wiedział co mam na myśli jeśli chodzi o efekt który daje krawędziowanie (i cieniowanie) herbu;)

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

No i mamy skończony oddział. Tyle co przy tym to się tyle nigdy nie narobiłem, ale efekt jest całkiem spoko ihmo.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Kurde, Mati, chyba te fotki robiłeś po pijaku :mrgreen: Jak wytrzeźwiejesz, to zrób nowe i wrzuć do galerii :P .

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Noire
Mudżahedin
Posty: 245

Post autor: Noire »

Ostatnie zdjęcia dużo lepsze;-) podoba mi się taka kolorystyka i taka malowanie fasolek;-) duży plus za to właśnie
PK w sumie jest takie samo jak PVP tylko jesteś czerwony i wszyscy chcą Cię zabić

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

No widzę, że już pomału trzeźwiejesz :mrgreen: , choć jeszcze nie do końca - patrz ostatnia fotka :wink: . Wygląda to dobrze, fajna, jednolita kolorystyka. Jakiej farby używasz, żeby uzyskać taką czerwień?

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Brawo, brawo, brawo =D>

Cudowny oddział :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

zwykły czarny z blood redem, cieniowany od bardzo ciemnego do czystego blood reda. W rzeczywistości kolory są o wiele bardziej głębokie

ODPOWIEDZ