Lan - mały blog, [16.11 Deathmaster + Alaine]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Lan - mały blog, [08.11 Night Goblins]

Post autor: smiejagreg »

Wyznaczasz niebotyczny poziom =D> Super pomalowane.
Jakich kolorów użyłeś do malowania skóry?

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

uwielbiam Twój styl malowania. Staram się choć trochę zbliżyć do niego, ale jeszcze sporo czasu musi upłynąć... No, ale figurki... cudne po prostu :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Lan
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Lan »

Hej,

Trochę później niż obiecałem jednak mam nadzieje, że sie nie gniewacie ;).

Tym razem skaven - Deathmaster i figurka z Reapera - Paladynka Alaine.

Paladynka brała udział w tegorocznym husarze i dostałą się do finału. Figurki nie udało się wywalczyć (przynajmniej w tej kategorii :).

Co do malowania skóry night goblinów to z tego co pamietam to podstawa była: chaos black + cammo green + dark angels green w proporcjach coś koło 1-4-2.Potem była rozjaśniana przez dodawanie bleached bone, a później białym.


Deathmaster:
http://www.coolminiornot.com/291862

Obrazek



Alaine:
http://www.coolminiornot.com/291253

Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4456
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Cnotliwa ta paladynka ;)

A malowanie klasa =D> =D> =D>

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

spraw sobie jakię piedestalik pod figsy żeby nie lewitowały na wyciętym tle, będzie sporo lepiej na fotkach wyglądać;]
a malowanie jak zwykle świetne, aż mam ochotę zabrać się za swojego snikcha!

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Oj szkoda że na MoI nie przywiozłeś tej Pani...na szczęście miałam okazję ją zobaczyć na Hussarze. Mimo to mam nadzieję że w przyszłym roku nas odwiedzisz w Lublinie, najprawdopodobniej będzie to czerwiec lub kwiecień.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Figs paladynki imho beznadziejny, kompletnie bez jakichkolwiek proporcji. Nóżki ma jakieś prawie krasnoludzkie :mrgreen: . Natomiast malowanie jest po prostu niesamowite, choć w sumie - jak na Ciebie - standardowe :wink: . Po prostu nie mogę się nagapić na każdego figsa, który wychodzi spod Twojej ręki. Dla mnie rewelacja =D> =D> =D> .

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Lan pisze:To znowu ja ;)

Tym razem postanowiłem zrobić coś nowego, tzn nie w temacie malowania bo figurka tym razem to Mag HE lecz chciałem wam trochę opowiedzieć jak go maluję.

Krok po kroku. Może komuś się to przyda.

Najpierw zaczniemy od płaszcza (na inne elementy jeszcze przyjdzie pora ;)).

Pokaże tutaj jak w miarę ładnie zrobić przejścia od ciemnego niebieskiego (regal blue + chaos black) do samego białego.
Nie każdy lubi takie szaty, ale mojego szata ma się "świecić" :P.
Może nie jest to najlepszy sposób malowania szat. Pewnie są też szybsze. Ja chciałem po prostu pokazać jak ja to zrobiłem.

To zaczynamy.

1. Bazowy kolor na jaki została pomalowana szata to regal blue + chaos black w proporcji ok 2:1. (brak zdjęcia :P)
2. Potem pomalowałem szatę kolorem regal blue zostawiając ciemny kolor w zagłębieniach.
Obrazek

3. Potem do regal blue dodajemy odrobinę białego (naprawdę nie dużo) i znowu zostawiamy trochę więcej ciemnej powierzchni.
Obrazek

4. Powtarzamy procedurę z punktu nr. 3
Obrazek

5. I jeszcze raz... w tych punktach ważne aby odstępy miedzy kolorami były male, a także aby ostatnia warstwa najjaśniejsza stanowiła ponad 1/2, może nawet 2/3, danej powierzchni.
Obrazek

6. Teraz czas na atak jaśniejszego koloru! Znowu dodajemy białego jednak ok 3 razy więcej niż w poprzednich krokach.
Aplikujemy znowu na powierzchnie zostawiając poprzednie ciemniejsze warstwy. Warto tutaj zauważyć że bardziej naturalne jest aby jasny kolor był na górze gdy malujemy górę figurki (np ręka), i odwrotnie gdy malujemy figurkę z dołu.
Nie przejmujemy się tym, że warstwy są widoczne gdy dodamy kolejne ten efekt się zmniejszy. A na dużych powierzchniach (jak tylna część szaty przy lewej ręce) poprawi się później - ale o tym kiedy indziej. Teraz nam zależy na tym aby był duży kontrast.

Obrazek

7. Powtarzamy procedurę z punktu 6. Pamiętamy, dodajemy teraz więcej białej farby aby otrzymać duże kontrasty.

Obrazek

8. I znowu to samo.

Obrazek

9. I ponownie. Zwróćcie uwagę także na cienkie linie, malując je wybieramy jeden punkt "wokół" którego rozjaśniamy, np. fałdy z tyłu szaty.

Obrazek

10. I jeszcze raz...

Obrazek

11. Teraz już malujemy kolorem prawie, że białym i bardzo małe powierzchnie. Płaszcz już prawie gotowy

Obrazek

12.Na koniec używamy delikatnie białego, tylko na krawędziach i najbardziej wysuniętych punktach. W paru miejscach wcześniej dodaliśmy male "blinki". Płaszcz prawie skończony.
Obrazek

Teraz co należy zrobić to zrobić drobne korekcje, np gdy jasna farba weszła tam gdzie miał być cień lub gdy jakieś linie wyszły zbyt grube. Trzeba także w paru miejscach (tył płaszcza) dodać parę warstw aby zmniejszyć widoczność przejść - utworzonych miedzy pkt. 5 i 6. Ale to już kiedy indziej ;)

Kolejny "tutorial" będzie z malowania ognia pod magiem - on także będzie niebieski, tylko w trochę innym odcieniu.

Pozdrawiam seredecznie,
Ten post to w sumie można by było jakoś podczepić na górze, bo dał mi on baaaardzo dużo ;)
Woot?

ODPOWIEDZ