Konkurs malarski GREY SEER 2011 - Gorzów Wlkp. 13.08.11

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Konkurs malarski GREY SEER 2011 - Gorzów Wlkp. 13.08.11

Post autor: Sławol »

Witam! :)

W ramach DMP w Gorzowie Wlkp. odbędzie się II edycja konkursu malarskiego "Grey Seer", na który KGB "RS" oczywiście serdecznie zaprasza Wszystkich chętnych!

Data:
13.08.11 - pierwszy dzień DMP (sobota). Uczestnictwo w konkursie jest nieodpłatne.
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
ul. Puszkina 31
66-400 Gorzów Wlkp.

Szkoła posiada dużą ilość pryszniców.

Zapewniamy nocleg w szkole z soboty na niedzielę na szkolnej auli (tam gdzie normalnie odbywał się Master Blaster).

UWAGA!

Jest możliwość noclegu z piątku na sobotę na auli w szkole.
Wstęp od godziny 19:00. Koszt 5zł od osoby.


Przewidziane są nagrody w postaci dyplomów i trofeów, a także - prawdopodobnie - nagród rzeczowych oraz Grand Prix za najlepszą pracę całego konkursu.

PRACE OCENIAĆ BĘDZIE JURY W SKŁADZIE:

- Kacpero,
- Mahoń,
- Sławol

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA W PDF.

Należy ją wydrukować i wypełnić trzykrotnie czytelnie drukowanymi literami, pozostawiając w każdej wolne pola na nr pracy oraz nie wpisując imienia i nazwiska w trzeciej, tej na samym dole.. Z tak wypełnioną kartą należy się zgłosić w sobotę przy stoliku. Oczywiście karty zgłoszeniowe będą dostępne także w dniu konkursu i będzie można je wypełniać na bieżąco.

HARMONOGRAM KONKURSU I PRZEWIDYWANY CZAS:

Zgłaszanie prac - 09:30-12:30
Ocena prac - 13:00-17:00
Rozdanie nagród i zakończenie konkursu - ok. 18:00


DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH PODCZAS TRWANIA KONKURSU OBOK BĘDZIE MIEJSCE NA WSPÓLNE MALOWANIE ORAZ NA NAUKĘ POD OKIEM MALARZY Z WARSAW TEAM ORAZ ANI! PRZEMEK, ANIA I CAMELSON ZAPREZENTUJĄ WAM KILKA SZTUCZEK MALARSKICH!

NALEŻY ZAOPATRZYĆ SIĘ WE WŁASNYM ZAKRESIE W FARBY, PĘDZLE I FIGURKI. STOLIKI DO MALOWANIA BĘDĄ PRZYGOTOWANE
:)

SPONSORZY:

Obrazek

Obrazek
Obrazek

=======================================================================================

INFORMACJE OGÓLNE:

- w pobliżu jest NETTO,
- będzie wielki grill (spoko ceny, dobre jedzenie),
- ulotki z jedzeniem na dowóz będą dostępne przy stoliku sędziowskim.
- restauracje, puby, dyskoteki itd. --> http://www.hotgorzow.pl

Taxi:

- "Tylko Gorzów" 957288888
- "Eska Taxi" 957222222
- "NoVa Taxi" 957255555
- "Plus Taxi" 95 1 9661 <--- pamiętać o wklepaniu "1" po kierunkowym ;)
- "City Taxi" 95 1 9627
- "Joker Taxi" 95 1 9464
- "TOP Taxi" 95 1 9629

http://www.gorzow.pl/podstrony/269_4__Taxi

Hotele/Akademiki/Noclegi itd.:
- Hotel Azyl (http://www.gorzow.pl/podstrony/238_4__Hotel_Azyl) - (SPOKO CENA)
- Hotel Dworcowy (przy dworcu PKP) (http://www.gorzow.pl/podstrony/467_4__Hotel_Dworcowy)
- Hotel Huzar (http://www.hotel-huzar.pl)
- Hotel Gorzów (http://www.hotelgorzow.pl)
- Schronisko Młodzieżowe (http://www.gorzow.pl/podstrony/239_4__S ... lodziezowe)
- Akademik AWF (http://www.gorzow.pl/podstrony/664_4__Akademik_AWF)
- Hotel MCM (http://www.gorzow.pl/podstrony/7370843_4__Hotel_MCM)

I trochę droższe:
- Hotel Gracja *** (http://www.hotelgracja.pl/)
- Hotel Mieszko *** (http://www.hotel-mieszko.pl/)
- Hotel Qubus **** (http://www.qubushotel.com/hotele.php?id_h=2&lang=1)

- piłka nożna: szkoła dysponuje dwoma boiskami.
http://i218.photobucket.com/albums/cc28 ... son/01.jpg
http://i218.photobucket.com/albums/cc28 ... son/02.jpg

- jeżeli ktoś chce coś więcej się dowiedzieć o Gorzowie Wlkp. --> http://www.gorzow.pl/przystan/

A jeśli ktoś wybiera się z osobą towarzyszącą-kibicującą, to polecamy:
- http://www.slowianka.pl/
- http://www.galeria-askana.pl/pl/index.php
- http://gorzow.mynight.pl/wydarzenia,2010_05_29.html

=======================================================================================

REGULAMIN KONKURSU MALARSKIEGO „GREY SEER”

I. ZASADY OGÓLNE:

1. Zgłaszanie prac.

1.1. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość prac, ale na każdą kategorię może przypadać tylko jedna praca do oceny. W przypadku zgłoszenia większej ilości prac w danej kategorii (np. 3x Single Fantasy), uczestnik podczas przyjmowania/zgłaszania prac deklaruje, którą pracę zgłasza do oceny konkursowej i odnotowuje to wyraźnie na karcie zgłoszeniowej obok nazwy danej pracy oraz informuje o tym fakcie Jury. Reszta prac będzie wystawiona w danej kategorii w celach ekspozycyjnych, ale nie będzie oceniana.
1.2. Uczestnicy mogą zgłaszać tylko prace wykonane samodzielnie. Nie dopuszcza się prac grupowych oraz zgłaszania prac w imieniu innej osoby.
1.3. Własnoręczne rzeźby i konwersje mogą być zgłaszane w konkursie.
1.4. Można zgłaszać tylko pomalowane prace.
1.5. Zgłaszana praca nie musi być osadzona sztywno w realiach jakiejkolwiek gry, ani nie musi spełniać jej wymogów dot. zasad. Nie ma to wpływu na ocenę pracy.
1.6. Dopuszcza się zgłaszanie prac wykonanych z modeli i produktów różnych producentów. Modele różnych producentów można łączyć także w ramach jednej pracy.
1.7. Prace, które zajęły w przeszłości jakiekolwiek miejsce na podium lub zdobyły wyróżnienie (First Cut) w konkursach krajowych nie mogą być zgłaszane.
1.8. Prace zgłasza się na wyłączne ryzyko zgłaszającego.
1.9. Zgłoszenie pracy oznacza akceptację regulaminu i oświadczenie przez zgłaszającego, że jest autorem zgłaszanej pracy.

2. Dyskwalifikacja zgłoszeń:

2.1. Zgłoszenie pracy naruszającej regulamin skutkuje dyskwalifikacją z konkursu wszystkich zgłoszeń danego uczestnika.
2.2. Zgłoszenie pracy cudzej lub zespołowej skutkuje dyskwalifikacją z konkursu wszystkich zgłoszeń danego uczestnika, oraz automatyczną dyskwalifikacją jego zgłoszeń ze wszystkich przyszłych edycji konkursu.
2.3. Dyskwalifikacja może mieć miejsce także po ogłoszeniu wyników konkursu, jeśli w późniejszym terminie wyjdzie na jaw fakt skutkujący dyskwalifikacją.
2.4. Zdyskwalifikowany uczestnik traci prawo do nagrody uzyskanej z naruszeniem regulaminu.
2.5. Dyskwalifikacja może skutkować zmianą przyznanych miejsc, nagród i wyróżnień.

3. Ocena prac:

3.1. Ocena prac należy wyłącznie do członków Jury. Decyzja sędziów jest ostateczna i nie podlega dyskusji, z zastrzeżeniem zmian w wyniku dyskwalifikacji uczestnika.
3.2. Ocenie podlega modelarska i malarska poprawność wykonania, kreatywność, oryginalność, a zwłaszcza ogólne wrażenie, które robi zgłoszona praca.
3.3. Poprawność wykonania jest wymagana od wszystkich prac wyróżnionych. W kategorii "Oddział/Diorama" od wszystkich prac wyróżnionych wymagany jest także spójny wygląd modeli oraz podstawek.
3.4. Pierwszym etapem oceny prac jest wybór prac wyróżnionych (nagradzanych dyplomem finalisty), które wezmą udział w ścisłym finale.
3.5. Drugim etapem oceny prac jest finał: wybór prac nagrodzonych trofeami i dyplomami (złoto, srebro, brąz) spośród prac wyróżnionych.
3.6. Trzecim etapem oceny prac jest wybór najlepszej pracy konkursu i przyznanie głównej nagrody – "Grand Prix".
3.7. Przewiduje się dodatkową nagrodę "Junior" dla najlepszej pracy zgłoszonej przez uczestnika z rocznika 1995 lub młodszego.
3.8. Przyznanie nagród rzeczowych dla zwycięzców i wyróżnionych leży w gestii organizatora.

4. Kategorie i przydział prac:

4.1. Każda praca musi zostać przydzielona do jednej z konkursowych kategorii.
4.2. Zgłaszając pracę, uczestnik deklaruje kategorię, do której dokonuje zgłoszenia.
4.3. Sędziowie mogą zakwalifikować pracę do innej kategorii, jeżeli uznają ją za właściwszą dla zgłaszanej pracy.
4.4. Sędziowie mogą połączyć pokrewne kategorie, jeśli niska liczba zgłoszonych prac powoduje brak konkurencyjności.
4.5. Jeśli w wyniku zmiany kwalifikacji pracy lub połączenia kategorii uczestnik posiada więcej niż 1 zgłoszenie w danej kategorii, tylko 1 praca będzie podlegać ocenie zgodnie z decyzją jurorów. Pozostałe prace wystawiane są w kategorii, lecz nie biorą udziału w konkursie.
4.6. Minimalna ilość prac w danej kategorii to 6. Przy braku odpowiedniej ilości zgłoszeń w danej kategorii, prace zostaną przesunięte do pokrewnych.

II. KATEGORIE

1. Model pojedynczy – Fantasy:

1.1. Do kategorii kwalifikują się modele fantasy oraz historyczne z okresu sprzed 1914r.
1.2. Pracę stanowi pojedynczy model o rozmiarze porównywalnym z pieszym człowiekiem w skali 32mm lub mniejszy.
1.3. Model powinien być umieszczony na podstawce.
1.4. Kształt podstawki nie ma znaczenia, jednak rozmiar nie może przekraczać 10x10cm lub średnicy 10cm.

2. Model pojedynczy – SF:

2.1. Do kategorii kwalifikują się modele science-fiction oraz historyczne z okresu od 1914r.
2.2. Pracę stanowi pojedynczy model o rozmiarze porównywalnym z pieszym człowiekiem w skali 32mm lub mniejszy.
2.3. Model powinien być umieszczony na podstawce.
2.4. Kształt podstawki nie ma znaczenia, jednak rozmiar nie może przekraczać 10x10cm lub średnicy 10cm.

3. Model duży:

3.1. Pracę stanowi model o rozmiarze porównywalnym z modelami ludzi w skali 54mm lub większym lub model maszyny/pojazdu mechanicznego (w tym także modele dreadnoughtów, killa kanów, sentineli, Archaonów konnych, rydwanów, katapult, TAGów, warjacków, mechów, gundamów w podobnej skali, katapult, dział, armat, czołgów, itp.) wraz z załogą.
3.2. Do kategorii kwalifikują się także modele dużych istot w mniejszych skalach, jeśli ich rozmiar porównywalny jest z modelami opisanymi w pkt. 1.
3.3. Do kategorii kwalifikują się także modele kawaleryjskie, na motocyklach itp.
3.4. Model powinien być zamieszczony na podstawce.
3.5. W przypadku maszyn i pojazdów mechanicznych podstawka nie jest wymagana, chyba że załoga jest odrębna od modelu maszyny (np. obsługa armaty nie jest połączona z armatą, więc praca powinna być zgłoszona na podstawce).
3.6. Można zgłaszać pojazdy posiadające załogę na pokładzie.
3.7. Przy zgłaszaniu pojazdu załoga tegoż powinna być jedynie uzupełnieniem, np. Orkowie w ciężarówce i siedzący na pace. Jeśli Jury stwierdzi, że praca opowiada raczej jakąś historię i kwalifikuje się do kategorii „Diorama” z racji tego, co robi załoga pojazdu poza nim, a sam pojazd stanowi uzupełnienie scenki – praca zostanie przesunięta do tejże kategorii.
3.8. Kształt podstawki nie ma znaczenia, jednak rozmiar nie może przekraczać 20x20cm lub średnicy 20cm, chyba że większa jest konieczna ze względu na rozmiar modelu.

4. Oddział/Diorama:

4.1. Pracę stanowi co najmniej 1 model na rozbudowanej podstawce scenicznej.
4.2. Rozmiar i kształt podstawki scenicznej nie jest ograniczony.
4.3. Ocenie podlega także fabuła prezentowana na dioramie, sposób zintegrowania modeli ze sobą oraz z otoczeniem, a także interakcja między modelami.
4.4. W tej kategorii zgłaszać należy także pojedynki. Rozmiar i ilość modeli na podstawce nie są ograniczone. Może to być pojedynek zarówno dwóch rycerzy, jak i dwóch demonów.
4.5. Zasady wystawiania oddziałów:
a) min. 10 modeli, które najczęściej ustawia się w tzw. "klocku" lub skirmishu (np. kameleony od Lizardmenów, gobliny, krasnoludy, Witch Elves, piechota z czasów wojen napoleońskich itp.). Oddziały nie muszą być ustawione równo, mogą być umieszczone na rozbudowanej podstawce scenicznej.
b) min. 5 modeli - czyli wszelkie motory, Terminatorzy, Catachanie, Scouci, Veterani, konni z „Ogniem i Mieczem”, kawaleria z Warhammera itp., a także kompozycje stworzone z modeli różnych producentów, różnej wielkości itp. Dopuszcza się także oddziały składające się z modeli mieszanych, np. kawalerii i piechoty.
c) min. 3 modele duże wchodzące w skład danego oddziału, np. oddział 3-ech Kamiennych Trolli lub odpowiadających im wielkością innych modeli (lub większych, np. oddział 3-ech Rhinoxów).
4.6. Modele w obrębie danego oddziału powinny tworzyć spójną całość tematyczną i kolorystyczną.
4.7. W przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń prace zostaną przesunięte do kategorii „Open”.

5. Open

1. Pracę stanowi zgłoszenie nie kwalifikujące się do żadnej z powyższych kategorii.
2. Zgłoszenia nie są ograniczone żadnym przedziałem czasowym czy tematyką.
3. Do tej kategorii kwalifikują się popiersia w dowolnej skali, modele w skali 1:16 (120mm), a także większe (1:9), gundamy w dużej skali oraz wszystko to, co Wam, uczestnikom podsunie niczym nieograniczona wyobraźnia, np. budowle, monolity, modele fortyfikacji, zamków w dowolnej skali itp.,
4. W przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń w tej kategorii, prace zostaną przesunięte do kategorii „Duży model”.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, o 23:54 przez Sławol, łącznie zmieniany 14 razy.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Termin jest ok!
Deklaruje stawić się no i namówię swoją dziewczynę by raz jeszcze spróbowała swoich sił :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bedzie dla graczy, czy dla rzeznikow malarskich?
Nie ukrywam, ze podoba mi sie pomysl konkursu na arenie - gdzie mozna wystawiac tylko swojej figurki z wlasnej armii.
Wydaje mi sie, ze motywuje to spora liczbe graczy/malarzy do wystawiania swoich prac, a tak znow wygraja 2-4 osoby ze studiow malarskich, ktorzy wystawia sie w kazdej kategorii jak bylo na Slonecznikach i zeszlorocznym konkursie.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ziemko pisze:Bedzie dla graczy, czy dla rzeznikow malarskich?
Konkurs będzie dla wszystkich, jak zawsze :)
Ziemko pisze:Nie ukrywam, ze podoba mi sie pomysl konkursu na arenie - gdzie mozna wystawiac tylko swojej figurki z wlasnej armii.
No i w porządku, ale to na Arenie ;) Mówisz z perspektywy gracza i ja to rozumiem i szanuję jak najbardziej. Ale my robimy imprezę dla wszystkich. Gracze w zeszłym roku też walczyli dzielnie i dostali pamiątki z Gorzowa ;)
Ziemko pisze:Wydaje mi sie, ze motywuje to spora liczbe graczy/malarzy do wystawiania swoich prac, a tak znow wygraja 2-4 osoby ze studiow malarskich, ktorzy wystawia sie w kazdej kategorii jak bylo na Slonecznikach i zeszlorocznym konkursie.
Drogi Ziemko, nie zrozum mnie źle, proszę, ale właśnie przez takie podejście na konkursach pojawiają się 2-4 osoby ze studiów malarskich ;) Co roku ta sama gadka z tymi wymiataczami :lol: Ludzi, którzy świetnie malują jest sporo, wierz mi - widziałem na SoD i Hussarze malarzy, których nigdy wcześniej na oczy nie widziałem i nie wiedziałem, że istnieją. A prezentowali bardzo ładne prace i nawet zgarniali nagrody... Ja pierdzielę, co Wy macie z tymi konkursami w głowach? Serio, naprawdę nie potrafię ogarnąć tego "nieeeeee, bo nic nie wygram". To przede wszystkim zabawa z nagrodami i stąd się bierze motywacja (przynajmniej u mnie), a wygrywają najlepsi, owszem. W końcu to konkurs. Jeśli chcesz walczyć o podium - ćwicz i maluj :) A bawić się mogą wszyscy.

Zwróćcie przede wszystkim uwagę na to, że te 2 czy 4 osoby, ci zajebiści wymiatacze jeszcze 2 czy 3 lata temu nie byli tymi zajebistymi wymiataczami, bo co roku ktoś się wybija i pojawiają się nowe nazwiska. Malują, cierpliwie znoszą niepowodzenia na konkursach, patrzą na lepszych, nie zrażają się, aż w końcu po wielu miesiącach pracy nagle jest FC, później jakieś 3. miejsce, później zwycięstwo. Zobaczcie, co wyprawiają Ignis i Rakso z oddziałami! Loler jak się rozwinął, Wojto i inni. I wciąż się uczą, wciąż chcą się rozwijać. I też są to gracze oraz ludzie, którzy na co dzień mają swoje życie. Nie wszyscy siedzą i trzaskają dzień w dzień jak Bohun na przykład ;)

Edit:
Poza tym w zeszłym roku konkurs organizowałem po raz pierwszy i zależało mi na tym, żeby W OGÓLE wypalił. I gdyby nie ci wymiatacze - w tym roku bym się już nie szarpał... Popatrz Ziemko z mojej perspektywy, jak to wygląda albo wróć do mojej relacji z zeszłego roku, wątpliwości i niepewności o powodzenie przedsięwzięcia. A tak jest dobrze, zainteresowanie wzrasta i mam szczerą nadzieję, że w tym roku będzie lepiej. Ba, już rok temu po samej imprezie każdy pytał, czy zrobię w tym roku. Wiesz, jakie to miłe uczucie? Wiesz, bo organizujesz turnieje. Jak w zeszłym roku narzekali, że Gorzów daleko, tak w tym roku wszyscy chcą się wybrać, bo zobaczyli, jak było sympatycznie. I nawet dla samej imprezy wpadną. To jest najlepsze, a graczami nie są wcale. I już odległość nikomu jakoś nie przeszkadza, nie? ;) Ale najtrudniej jest komukolwiek ROZRUSZAĆ PO RAZ PIERWSZY imprezę swoją obecnością. A koszty organizacji też są. I mogłem cały karton nagród spalić, a zamiast tego z przyjemnością rozdałem. To nie ja tworzę konkurs, tylko Wy. Ja mam tylko stolik, lampkę i nagrody. Bez Was nie ma konkursu. Proste.

Brać przykład z postawy Bizona, startować w konkursie i nie marudzić mi tu!

P.S. A tak przy okazji: ładnie proszę Administrację o przyklejenie tematu, bo się info będzie aktualizować niedługo :)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2011, o 21:33 przez Sławol, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Jako że na DMP i tak pewnie będę to postaram się coś zmalować i wystawić. Jako że "rywalizacja" ( o ile można z najlepszymi rywalizować :D ) z lepszymi ciągnie skilla do góry, warto myślę się pokazać i poznać malarzy których kojarze tylko z forum ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Kropka.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie no spoko Slawol, tak pytalem po prostu.
Bardzo mi sie spodobala idea konkursu na arenie po prostu i tyle, dlatego pytalem.
Pewnie tez cos wystawie, zdjecia bede mial przynajmniej ladne ;)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Nie ma problemu :) Dziękuję za przyklejenie tematu!
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Glaree
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Glaree »

Konkurs będzie podzielony na kategorie? Czy jako, iż jest to przy DMP będzie to konkurs na armie?

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Tak, kategorie będą, ale jeszcze kończę dopracowywać regulamin i na dniach wrzucam :) Nie będzie się zbytnio różnił od tego z zeszłego roku, a o kategorii "Armia" też już myślałem, w zeszłym roku nawet. Problem polega na tym, że konkurs odbędzie się podczas DMP, więc czym będą ludzie grali, kiedy wystawią armię do konkursu? ;) Samochody są tak napakowane zawsze, że wątpię, by gracze brali po dwie armie - jedną na konkurs, a drugą na turniej... Zresztą nie wiem, czy wszyscy chętni w Polsce mają 2 lub więcej armii ;) To się raczej nie uda.

Jest już opracowany patent z zeszłego roku na modele zastępcze w turnieju (tam też będzie przecież regulamin), jeśli gracz zechce wystawić oryginał w konkursie.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Glaree
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Glaree »

Na DMP LOTR'a jest np. tak, że podczas dłuższej przerwy pomiędzy grami. (Prędzej czy później taka będzie) ludzie wystawiali armie i były one w czasie tej przerwy oceniane.

Pozdrawiam, UngaBUnga ;)

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Jeśli przerwa trwałaby 2+ godziny jest coś takiego realne. Pamiętam, jak na grandzie, czy bazyliszku cały dzień schodził przy ocenianiu armii.
Bodaj w 2004 na Wojennym Młocie była ocena armii, ale następnego dnia kiedy to już gry były skończone. Każdy wystawiał armię do oceny na stole.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Nie zapominajcie też, że konkurs trwa jeden dzień i w tym czasie muszę zmieścić całą organizację, wszystkich uczestników, sędziów, ocenę prac, wypisywanie dyplomów i uroczystość rozdania nagród. Nie wszyscy wieczorem padają na materace po imprezie i wstają na drugi dzień, niektórzy tego samego dnia zaraz po konkursie będą chcieli się zmyć do domów i dla nich też każda godzina się liczy. W trakcie trwania konkursu można coś przesunąć, coś dopasować w razie potrzeby plus-minus pół godziny, ale ramy czasowe "od-do" muszą być utrzymane.

Samo zgłaszanie prac przez chętnych graczy będzie trwało bardzo krótko (tak jak w zeszłym roku był nalot na stolik zgłoszeniowy ;)), bo w czasie gry nie będzie im nikt przeszkadzał. Przerwy nie będą super długie, a każdy by chciał odsapnąć, przenieść armię na kolejny stół i się chwilkę ogarnąć po bitwie, może coś zjeść na spokojnie i pogadać po prostu z innymi. Muszę wszystko zgrać w czasie i każdego zadowolić, a to nie takie proste.

Wyjściem z sytuacji jest wybór najlepszego hobbysty turnieju poprzez ocenę armii normalnie. Ale to już kwestia do przedyskutowania, bo armii będzie bardzo dużo... Można by jedynie zrobić ocenę malowania dla chętnych, wtedy ktoś dostałby za to wyróżnienie, ale to już kwestia turniejowa bardziej.

P.S. Tak, pamiętam jak to było na Wojennym Młocie, chyba z Buszmanem wtedy biegaliśmy na którymś ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Regulamin już jest. Dioramy i oddziały jako jedna kategoria, bo w zeszłym roku była kicha z dioramami...

Reszta informacji organizacyjnych po drodze oczywiście :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

jest błąd w dacie :)
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Racja, powinno być 2011. Poprawione. Dzięki wielkie za uważne czytanie! :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jak z modelami, ktore nie sa wystawiane w klocku tylko w skirmishu i maja zasade 5+??
Chodzi mi o chamelony, ktore maja wystawianie 5-10.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Już Ci mówię:
4.5. Zasady wystawiania oddziałów:
a) min. 10 modeli, które najczęściej ustawia się w tzw. "klocku" (np. gobliny, krasnoludy, Witch Elves, piechota z czasów wojen napoleońskich itp.). Oddziały nie muszą być ustawione równo, mogą być umieszczone na rozbudowanej podstawce scenicznej.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
demi_morgana
Plewa
Posty: 6
Kontakt:

Post autor: demi_morgana »

jak nieodpłatnie to może przyjadę :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Oczom nie wierzę... TY??? NAPRAWDĘ??? :shock:

Chyba przygotuję coś naprawdę ekstra dla Ciebie z tej okazji! :mrgreen:

P.S. No i witaj na BP, Demi! :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

ODPOWIEDZ