Re: Andruta malarskie wariacje- 5.10 - Grey Seer

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: Andruta malarskie wariacje- 5.05.- Skaven Warp-Widow

Post autor: Naviedzony »

Nie wiem na czym zawiesić oko. Duże to i eee... dużo tego w tym. Teraz się zlewa przez ilość kabelków i innych takich, ale założę się, że jak pomalujesz będzie gromił. :)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Hmmm a ja nie wiem czy trochę nie przerost formy ponad... szczury ;)
Zbyt takie zaawansowane technologicznie jak na szczurki moim zdaniem. U nich wszystko co się rusza to albo niewolnicy, albo koła. Takie mechaniczno-elektryczna zabawka to moim zdaniem przesada :/ Jakby to działało na zasadzie miliona kabli, za które pociąga taki szczuras koordyunjąc każdy krok... No nie wiem, to tylko moje zdanie. Jestem bardzo zboczony na tym punkcie :mrgreen: :^o

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

@Naviedzony: Póki co skleciłem i chciałem się pochwalić że jest, fakt w podkładzie wygląda to- nijak.
@Rasti: moje szczury się akurat kręcą w klimatach samej maszynerii, aż do przesady. A jak to działa? Arachnarok ostatnio mi wyszedł w 1 turze w ramach akcji- gad demyt coś mnie przestraszyło. Funkcjonalność więc podobna :D Lubie takie mechaniczne potworasy więc arachnarok mi leży. Następny pewnie będzie smok zrobiony z tego chaosowego 40'kowego letadła. A co :D
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Pomysł super, wykonanie też zacne. Czekam na pomalowany model :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

W międzyczasie przy robieniu pająka dokończyłem inżyniera i wymyśliłem jak zrobić assasina z doomwheelowego obluganta (o czym już wspomniałem). Poniżej próbki tego co popełniłem byłem:

Warlock Engineer- lubię mieć WYSIWYG, szczególnie jak na duże punkty mi się po stole tego tałatajstwa pałęta bądź ile. Ten pan ze scrollem, muszę tylko pomyśleć nad jakimś freehandem na zwój, ale to jak je poćwiczę, a spaprać modelu nie chcę. Z przyjemnością wysłucham sugestii w tej kwestii. Zadowolony jestem w sumie z pancerza, wyszedł mi lepiej niż wcześniejsze na Ikicie i Queeku, więc źle nie jest. No i z plecaka, fiolki też nie są złe.
Obrazek
Obrazek

I Assassin- wykonany z typka od doomwheelowego miecha i ostrza z jakiegoś bitsa od ogrów. Znów WYSIWYG'owe zboczenie- miał być typek z ogre blade'em, bo z tym go wystawiam. Czasem z warp-augumented weapon, ale to rzadziej. Najwyżej następny z tym będzie. Specjalnie jest prze kolorowana wielkość broni, ot taki mały absurdzik :P
Obrazek
Obrazek

I podstawka pod pajunka w bonusie:
Obrazek

Jakoś zdjęć ostro odstaje (jak zawsze) ale teraz mam tylko telefon i właśnie nim zdjęcia robione. Co tam myślicie?
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

No szczury bardzo spoko =D> , fajne kolorki i czysto pomalowane ;) a co do podstawki to te korkowe płaskie "głazy" srednio mi pasują ale wiem że wyglądają spoko pod wiekszymi modelami ;) Ogólnie na + !

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Baaardzo fajnie. Plecak inżyniera wygląda super, a konwersja asasyna też udana. Podoba mi się jego poza i trochę komiksowy styl. (w proporcjach).

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Figsy bardzo fajnie pomalowane. Natomiast podstawka nie do końca mi się podoba. O ile można od biedy zaakceptować te placki z korka, choć są zbyt równo płaskie, to już trawka imho psuje całość - połoźyłeś ją w zbyt równomiernych kępach. Tak żadna roślinność nie rośnie. Kępki z AP zdecydowanie bym zgrupował w 2 - góra 3 miejscach na podstawce. Nadałoby to wrażenie większej naturalności, a tak wyszedł gobelin w równomierne ciapki...

Awatar użytkownika
Raqq
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Raqq »

Bardzo bardzo fajny inżynier, chyba też nad takim pomyślę =D>

Co do freehanda na scrollu to na swoim kapitanie plagusów (który niesie w łapce książkę) zrobiłem tak - bierzesz na kolana army booka, szukasz na jednej z pierwszych stron tabelki z runami, najcieńszy pędzelek jaki masz i próbujesz przerysowywać czarną farbką. Po kilku minutach prób na czystej kartce wygląda to wystarczająco żeby wyglądało na pismo skavena, a nie 5-latka i wrzucasz na scrolla :wink: Potem możesz trochę przybrudzić całość ciapkami z brązowego i/lub czarnego washa, żeby zwój wyglądał na starszy i użytkowany przez mieszkańca tuneli :wink:

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

@Tordzio- niestety gdyby nie odstające głazy, model nie zmieściłby się na podstawce, przykra konieczność ;/
@Naviedzony- dzięki ;)
@Greg- co do głazów- jak wyżej a co do reszty- racja ;/ Może nie będzie to wyglądało tak ciapato z pająkiem na tym.
@Raqq- też myślałem o skaveńskich runkach, ale zastanawia mnie technika- czy zwykłym "atramentem" czy ma się to to świecić... muszę pokminić ;)
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To jasne, że figs determinuje podstawkę. Zresztą głazy ujdą w tłoku. Brakuje mi tylko pokruszonego korka imitującego grubsze kamienie w 1-2 miejscach. Kurde, w wochu i krasiach nie bardzo jest możliwość zabawy z taakimi podstawkami. A szkoda...

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

W skavenach też nie :D Ale jak się kombinuje pod storm of magic- można wszystko :D
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

to moim zdaniem przesada :/ Jakby to działało na zasadzie miliona kabli, za które pociąga taki szczuras koordyunjąc każdy krok... No nie wiem, to tylko moje zdanie. Jestem bardzo zboczony na tym punkcie

Im coś jest bardziej pokręconego i skąplikowanego oraz wątpliwego w działaniu tym jest to bardziej skavenskie, a tak na serio całkiem konkretny ulepek zobaczy się jak po pomalowaniu, a inżynier i assasyn całkiem całkiem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Mimo że nie mam w zwyczaju dzielić się nie skończonymi pracami prezentuję WiP Warp Widowa, dość zaawansowany, ale coś mi nie leży wybitnie. Co? Pancerze. Tutaj zielone, takie były z założenia ale za bardzo mi się to zlewa z resztą. Kombinuje przemalować na inny kolor, nie wiem czy nie czerwony, bardziej kontrastowy. Prosiłbym o porady, bo jestem w kropce i nie wiem co dalej z tym zrobić. A teraz do rzeczy:

Obrazek

Obrazek

I coś co mi się akurat podoba i cieszy- pan kierownik. Zaczynają mi wychodzić czerwone pancerze, ten typ wyszedł moim zdaniem bardzo miło.
Obrazek

Obrazek

Dzięki za uwagę i proszę o porady, na prawdę nie wiem co z tym szpejem zrobić ;/
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Od siebie dodam tylko tyle, że kierownik na prawdę zacnie wyszedł. Cały model jest niesamowity (co to jest??)! Klimat szczurów w pełnej krasie!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tak jak przedmówca. Wspaniała konwersja i świetne malowanie.

Awatar użytkownika
Horror
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Horror »

ciemna czerwony nie jest złym pomysłem, choć według mnie model prezentuje sie dobrze i ja bym nic nie zmieniał

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Oczy juz bolą od tej wszechobecnej patyny w kolorze Hawk Turquoise...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Ja bym przemalował pancerze albo na czerwono albo na spaczeniową zieleń.

Poza tym świetna robota =D> =D> =D>
Bearded Unclean 'Un pisze:Oczy juz bolą od tej wszechobecnej patyny w kolorze Hawk Turquoise...
Bo to Skaveny.

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Ciekawa konwersja. Manie się osobiście zieleń podoba. Pasuje jak najbardziej do skaveńskiego klimatu.
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

ODPOWIEDZ