Różności od Kapsa (up 14.06) Damsel

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower


Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

sklep plastyczny, główne deski są to 6x6 mm te płaskie to chyba 6x2mm.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

I kolejne nowości

Na początek lepsze fotki Wojciusia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Konik mojego Lorda Michała Adwańca herbu Abdank, śliczny model
Obrazek
Obrazek

I generalnie projekt główny ostatniego czasu, czyli drugie wcielenie mojej Damselki ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W sumie jakby nie ten model to dalej malowałbym wszystko pędzlem 0/5 :lol2:
Noob straszny ze mnie, a ja się przez 4 lata zastanawiałem jak ludzie malują takie duże powierzchnie.

Enjoy!

Awatar użytkownika
Silesian_Heretic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Kontakt:

Post autor: Silesian_Heretic »

Co to za fajoski smok :D ?

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Black Dragon Dark Elfów ;) Generalnie bardzo fajny model do malowania, łatwo namagnesować, a i zostają bitsy na archona i magiczkę z tronem. Szczerze polecam

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Po raz kolejny powiem, że IMO tam gdzie masz rozjaśnienia to powinno być ciemniejsze nie jaśniejsze. Najbliżej pasków odcień ciemniej, potem pasek odcień ''normalny'' a potem rozjaśnienie ( wszystko dość blisko siebie) IMO wyglądałoby o wiele lepiej.

A smoczuś milusi ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

No wiem, wiem ale już jakiś taki "styl" sobie wyrobiłem, w miarę mi się podoba, więc chyba zostanie :wink: ale wiem, że lepiej byłoby zrobić tak jak mówisz, tylko że wtedy musiałbym ich stopniowo rozjaśniać i kolejne kilka godzin więcej by mi to zajmowało, a teraz po prostu kładę sobie washa, krawędziuje i po sprawie(a i tak babram się z nimi po 10+h #-o )

Tak btw. znacie jakieś fajne tutki/łatwe sposoby malowania szarego nmm? szukam od paru dni i nic mi jakoś specjalnie do gustu nie przypadło a maluję już jakiś czas i warto byłoby spróbować

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Mam pytanie, mógłby ktoś temat przenieść do galerii? w sumie myślałem że będę się tylko bretą teraz zajmować, ale co chwila biorę się za inne figsy i warto byłoby się pochwalić :wink:

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

No, up po długim czasie ale dzisiaj mam trochę więcej niż zwykle

Na pierwszy ogień grale z Fireforge'a - fajne modele łatwo się maluje(nie licząc płaszczy)
od lewej
Kacper Rymkiewicz herbu Bożezdarz
Szymon Okolski herbu Kierdeja
Paweł Woronicz hebu Herburt
Obrazek
Obrazek
Obrazek

no i tak patriotycznie, z okazji święta :P
Jan Pałuk herbu Topór
Obrazek
Obrazek

zapraszam do komentowania

siscov
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: siscov »

Hehe, fajowa bretka :D
podpis był niezgodny z regulaminem

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

zacząłem malować Sulimana, a dokładniej jego konia i nie jestem pewien czy będzie mu pasować czarny kolor.
Macie tu wipa-co sądzicie?
Obrazek

PS: Grudki na skórze konia to pozostałości po zalepianiu szczelin

Ogólnie nie mam zbytnio pomysłu na kolorystykę Saracena, jakbyście mieli jakieś pomysły, czy widzieli fajnie pomalowanego gdzieś, to chętnie zobaczę

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

Na razie wygląda jak wysprejowany na czarno, jedynie delikatne jakieś cienie. których prawie nie widać. Zalep też green stuffem szparę między szyją a korpusem bo straszy.

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: krilan »

Dużo rozjaśnień jak dla mnie, bardziej pod bardzo ciemno szary mi ten koń podchodzi.
Ja malowałem ostatnio swoje konie do pistolierów. Najpierw na czarny podkład dałem obfity drybrush "codex grey"
a następnie wasz "badab black" na całość. "Codex grey" fajnie wyciąga wystające powierzchnie spod washu
i nie potrzebowałem rozjaśniać już więcej.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Ok, witam po dłuższej przerwie, oto co dziś Wam zaprezentuję

Na początek Kowboj do Blackwater Gluch i szeryf
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeden z kilku chłopów których niedawno pomalowałem
Obrazek
Obrazek
Suliman
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lord na pegazie(płaszczyk robił Bob)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miłego oglądania i komentowania

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

I moje zgłoszenie na PMOTM
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Niestety nie potrafię scalić tych zdjęć :C mógłby ktoś mi powiedzieć jak to zrobić(nie mam żadnych programów graficznych prócz painta :D) albo czy znalazłaby się dobra dusza która by to za mnie zrobiła?

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Świetny kowboj, rozradowała mi się dusza, po podpisie na podstawce wnioskuję, że używany do gry... coś czuję, że zaraz spełnią się moje marzenia poszukiwania idealnego skirmisha:

1. jakiego producenta to figurka, black scorpion? foundry?

2. skąd ją dostałeś (czy sklep stacjonarny w pl czy internet)

3. w jakim systemie ją wykorzystujesz? (edit, ok, już widzę: blackwater gulch - gdzie są dostępne zasady - tylko sieciowy .pdf? edit2: przejrzane, wydają się proste łatwe i przyjemne)

4. gdzie grasz i jak często

Kiedyś nawet przymierzałem się do zrobienia zasad pod skirmish westernowy oddających filmowy klimat, niestety skończyło się na dwóch ciekawych patentach... (kusi, żeby dokończyć!) i sporej ilości figsów, które kupiłem do plejtestowania :)

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Ok
1.Black Scorpion, Scott jest z serii już niedostępnej w skali 30mm, Ramon to jeden z wielu kowbojów z serii Tombstone 28mm
2.Przez neta od producenta, opłaca się zrobić większe zamówienie (50Ł) wtedy za free przesyłka, doszło szybko. W pl chyba nie sprzedają ich figsów.
3 :)
4. W zasadzie to jeszcze nie gram, chcę pomalować i zrobić makiety(wrzucę Wip'a niebawem) dopiero grać.

Polecam modele BS, ładne rzeźby i fajnie się maluje, lecz czasem nadlewki denerwują.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Od black scorpion odstraszyła mnie skala - 30 mm, znacznie bardziej widoczne różnice między 28 niż w systemach fantasy. O istnieniu kilku serii w różnej skali nie wiedziałem, trzeba dokładniej zbadać temat!
Sam zacząłem od artizana - duża różnorodność modeli dostępna na miejscu w wargamerach, do tego piesi i konni żołnierze braci perry z wojny secesyjnej i w planach odłożonych na bok zakupy z foundry (indianie i mnóstwo modeli konnych).

Gotowych makiet w PL nie znalazłem, za to jest pełno poradników i tutoriali na sieci, bardzo ciekawe były sprzedawane za oceanem ściany do dowolnego składania - jakby korkowe fronty, daszki i inne przestrzenie, z już powycinanymi oknami i fakturą drewna, tylko do złożenia i malowania. Niestety nie mam linka, stwierdziłem że i tak zza wielkiej wody nie będę zamawiał.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Jak chcesz makiety na szybko to tutaj masz ciekawy link
http://www.worldworksgames.com/store/in ... roduct=207

a tu wip mojego saloonu

Obrazek
ObrazekObrazek

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Dzięki, choć podejrzewam, że z moim talentem do papieru niektóre elementy szybciej zrobiłbym metodą tradycyjną (jak np. wzgórza).

Co to za pianka?

ODPOWIEDZ