RASTI STUDIO presents... Dwarf GOLEM 03.12.14

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Re: RASTI STUDIO presents... Shade units!

Post autor: Duderson »

Świetne malowanie, tylko rozjaśnienia czerwonego za daleko poszły. Podsatwki bez szału.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

Duderson pisze:Podsatwki bez szału.
Da fq?

Czerwień szat rzeczywiście mogłaby być mniej rozjaśniona, bo wygląda to na taki kiczowaty kobiecy materiał sukienkowy.

Podstawki natomiast rewelacyjne. Próbowałem zrobić podobnego traya dla swoich skinków pływających w wodzie i wiem jakie to trudne, żeby wodną powierzchnię zgrać z podstawką figurki. Tobie bagienko wyszło naprawdę rewelacyjnie. Syf pięknie współgra z uporządkowaną kostką.

Te na Shade'y na lądzie też bardzo fajne, grzyby dodają spójności z bagnistym oddziałem. Tematyka moczarów i zagrzybionych łąk przypomina mi ten fragment Władcy Pierścieni, który jest bardzo klimatyczny dla Dark Elfów:
Obrazek

Co mnie wzruszyło to błysk na groteskowo olbrzymich mieczach przyklejonych do płaszcza jest identyczny jak na Twojej pierwszej pracy w galerii - Black Guard. Bardzo fajny motyw armijny.

Z przyjemnością czekam na kolejne prace.
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Wszystko fajnie jak zawsze:D Podstawki tez wyszly super. Tylko ta na której jest sama woda taka sobie.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

Super pomalowane i super foty masz na to jakis myk?
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Rasti zajebiste malowanie naprawde ładnie !
Powiedz mi prosze bo chyba za duzo washa jest wrzucone na kolesia z pierwszej foty. 1 po prawiej w 1 rzedzie. Chodzi mi o krawedz szmaty. Wyszla tam taka ciemna plama. To bylo zamierzone ?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

ŁukaszŻelazek pisze:[...]Tematyka moczarów i zagrzybionych łąk przypomina mi ten fragment Władcy Pierścieni, który jest bardzo klimatyczny dla Dark Elfów:
Obrazek

Co mnie wzruszyło to błysk na groteskowo olbrzymich mieczach przyklejonych do płaszcza jest identyczny jak na Twojej pierwszej pracy w galerii - Black Guard. Bardzo fajny motyw armijny.

Z przyjemnością czekam na kolejne prace.
Ano taki był plan, moje pierwsze podejście do DE to był śnieżne, jednak zmieniając koncept armii z standardowego fioletu ten śnieg też postanowiłem zmienić na coś z takim fajnym klimacikiem :)

A co do błysku, no to od na BG robiłem swój pierwszy NMM, utarłem sobie jakiś schemat który ciągnę dalej, co by to było spójnie. Teraz widzę, że ciemna bardzo mi stal wyszła(w sensie ciemny NMM), ale no w sumie gwiezdna stal czy jak to tam się nazywało ;)
Dzięki za pozytywny odzew.
hellsing pisze:Super pomalowane i super foty masz na to jakis myk?
Siedzenie dziesiątkami godzin nad jednym oddziałem, dużo mieszania farb i próbowanie :P Myku nie ma, trzeba próbować :P
Co do zdjęć, robione lustrzanką siostry, Canon 1100D, tryb makro. Do tego dobre tło, modele ustawiam w pudle kartonowym otwartym w stronę światła dziennego(balkon). Nic nie zmieniam bo jeszcze jakoś nie miałem okazji ogarnąć porządnie aparatu 8)
^Karpiu^ pisze:Rasti zajebiste malowanie naprawde ładnie !
Powiedz mi prosze bo chyba za duzo washa jest wrzucone na kolesia z pierwszej foty. 1 po prawiej w 1 rzedzie. Chodzi mi o krawedz szmaty. Wyszla tam taka ciemna plama. To bylo zamierzone ?
Chodzi o płaszcz z lewej strony patrząc na zdjęcie? To cień tam padł, ten naturalny :P Nie wiem o co innego może Ci chodzić ;) No i jaki wash! Nie używam washy! :evil:

A co do rozjaśnień czerwieni - taki już mam koncept armii. W mojej poprzedniej galerii tutaj na forum próbując ustalić schemat kolorystyczny dla armii wyszło coś takiego. Chciałem uzyskać wtedy efekt takiego lekko przetartego, wyblakłego materiału, z takimi jasnymi przepaleniami. Wyszło jakoś tak, teraz to już po prostu ciągnę dalej ;) Mogłoby być lepiej, ale patrząc na moje tempo malowania nowych oddziałów to ja już wole ni poprawiać tylko lecieć dalej :)

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

K....a zajebiste DE. Najlepsze jakie widziałem od dawna.
=D>
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Rasti pisze: Chodzi o płaszcz z lewej strony patrząc na zdjęcie? To cień tam padł, ten naturalny :P Nie wiem o co innego może Ci chodzić ;) No i jaki wash! Nie używam washy! :evil:
Rasti Prawa strona dolny kant plaszcza wyszlo jakby tam byla dziwna plama :). Ale calosc jest na naprawde duzym poziomie Gart !!

Obrazek

O tu oznaczyłem o co mi chodzi :)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Piękna praca Rasti =D> Mam nadzieję, że kiedyś dojdę do takiego poziomu :)

muadib1980
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Bytom

Post autor: muadib1980 »

Na prawdę super, jest kogo gonić, w zasadzie to jeszcze nikogo nie dogoniłem :)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Kurde, najlepsze podstawki i traye jakie od dawna widziałem. Jestem fanem robienia podstawek, więc zawsze na to najbaczniejszą zwracam uwagę. Samo malowanie bardzo przednie, widać od razu, że poziom dużo wyższy niż przeciętna nawet na masterowych stołach.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

O NIEBIOSA!
Widząc poruszenie w tym temacie byłem pewien ,że to jakiś nekromanta szaleje i odświeża zamrożone wątki! :lol2:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Hey
Zarzucę Wam zdjęcia Warlocków, których sam wyrzeźbiłem. Cały czas coś robię :D Było ciężko z tymi twarzami i klatą, lekko ich przepakowałem ale no spróbuję to skorygować malowaniem :) Płaszczyk też będę wygładzał płynnym GSem przed malowaniem :D
Koniki z GZ, nóżki też. Konik tylko sklejony.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak mnie studia znów nie zaskoczą i zabiją moje intencje twórcze, to niedługo kolejny oddział pomalowany zarzucę :)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

niedługo czyli pół roku ? :wink:
nie podobają mi się ale nadrobisz malowaniem :)

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

O kurcze gdzie dorwałeś koniki ??

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Coś nowego, chociaż raczej nic specjalnego :P
Dostałem zamówienie od jednego z zagranicznych klientów. Marzył mu się krasnoludzki kamienny golem z Wowa jako ozdoba jego armii. - KLIK

Ogółem rzeźba bez jakiś niesamowitych efektów, bez super detali ale taka miała być z założenia, prosty, kamienny golem. Uważam, że malowaniem i tak można spooro z niego wycisnąć ;)
Zdjęcia słabe, ale nie mam teraz dostępu do dobrej lustrzanki i jest tylko coś takiego na dzień dzisiejszy. Green stuff jak zwykle niefotogeniczny, no ale trudno 8)

Jest możliwość, że pójdzie do odlewu, ale nie wiem czy jest ktoś takim zainteresowany? Więcej jbc tutaj w dziale krasnoludzkim - klik

Fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Golem jest ok. Jak cenowo się zapatrujesz? Z ilu części będzie model złożony?
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Cena dokładniej podana w dziale krasnoludzkim - 80zł.
Składał się będzie najpewniej... z jednej części :D Robiąc go nie planowałem niestety odlewania go. Jest zadrutowany porządnie w środku, więc ciężko będzie mi go teraz rozczłonkować ;) łatwiej będzie już gotowy odlew przeciąć :P

A i sorry wielkie Karpiu, Twoje pytanie mi jakoś umknęło!
^Karpiu^ pisze:O kurcze gdzie dorwałeś koniki ??
Koniki kupiłem bezpośrednio od producenta.

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Dla mnie bomba. Bardzo podoba mi się sposób wykonania brody =D>
Tylko to na głowie sprawia że wygląda jak babulka w chuście :)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Gdybym zbierał krasnale albo miał kumpla który zbiera to bym go kupił, cena ok i rzeźba fajna.

ODPOWIEDZ