Galeria Noah2 - Grim Burloksson (zdjęcie str. 3)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Noah2
Wałkarz
Posty: 72

Galeria Noah2 - Grim Burloksson (zdjęcie str. 3)

Post autor: Noah2 »

Witam wszystkich.

W tym wątku chciałbym podzielić się moją radosną twórczością z użytkownikami forum.

Figurki maluję już od dawna, jednak przez kilka ostatnich lat nie miałem na to za wiele czasu. Maluję bardzo powoli, więc nie spodziewajcie się wysypu modeli. Dodatkowo nie zbieram teraz żadnej konkretnej armii do WFB, a więc w galerii będą pojawiać się pojedyńcze modele, które akurat wpadły mi w ręce.

Mam straszny sentyment do starych modeli krasnoludów, więc powrót do malowania postanowiłem rozpocząć właśnie od nich. Na razie planuję złożyć małą bandę do Warheim. Zacząłem od jednego z moich ulubionych modeli, czyli czempiona do rangerów Bugmana. A oto co mi wyszło :

Obrazek

Mam nadzieję, że ten ludek się Wam spodoba. Na zdjęciu kiepsko wyszły niektóre rozjaśnienia. W realu wyglądają lepiej. Chodzi zwłaszcza o bełty i brodę (w rzeczywistości broda jest na skrajnych rozjaśnieniach sporo jaśniejsza, prawie biała). Podstawki na razie nie robiłem, bo jeszcze nia mam pomysłu jaka ma być.

Generalnie jestem zadowolony. Cieszy mnie zwłaszcza twarz (i w ogóle skóra), topór (metal, złoto, drewno) i niebieski napierśnik. Natomiast jestem średnio zadowolony z bełtów i buta (wyszedł zbyt różowy). But może jeszcze poprawię. Bełty już takie zostaną.

Wszelkie komentarze i konstruktywna krytyka będą mile widziane. Pamiętajcie tylko, że to mój pierwszy skończony figs od bodajże 3 lat.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2017, o 16:00 przez Noah2, łącznie zmieniany 10 razy.

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Bardzo fajny- detale są mega dokładne, nic nie zmieniaj maluj resztę.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Noah2 pisze:Witam wszystkich.

Mam straszny sentyment do starych modeli krasnoludów, więc powrót do malowania postanowiłem rozpocząć właśnie od nich. Na razie planuję złożyć małą bandę do Warheim. Zacząłem od jednego z moich ulubionych modeli, czyli czempiona do rangerów Bugmana. A oto co mi wyszło :

.
Nie jestes sam, tez lubie stare kraski :P. Malowanie Gites;]
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Prawie czuć spojrzenie i stukot kikuta o posadzkę.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

Nice! Mega fajne i dokładne malowanie!!!

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Fajnie że Ci się wreszcie udało go skończyć. Czekam na więcej =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Prawy kciuk mnie rozwalił :wink: =D> . Jesli cokolwiek do poprawienia, to broda mimo wszystko - w zagłębieniach powinno być ciemniej... Generalnie - zajebisty...

Noah2
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Noah2 »

Dziękuję wszystkim za przychylne opinie. Przyznam, że czuję się nimi podbudowany. Zwłaszcza, że na coolminiornot mój krasiek nie zgarnia zbyt dobrych ocen :( szczerze mówiąc liczyłem na śrdnią koło 7, a jest ledwo powyżej 6 - tyle samo miały moje prace sprzed 5 lat. A one były moim zdaniem na dużo gorszym poziomie. Zresztą sami zobaczcie (poniżej link do mojej starej galerii) :

http://www.coolminiornot.com/browse/browseid/3638223

Co do brody, to może faktycznie przydałoby się powyciągać jeszcze rozjaśnienia. Chyba w weekend nad tym posiedzę, żeby było jeszcze lepiej. A póki co wygrzebałem z pudła starego thunderera i zabieram się za malowanie.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2012, o 20:50 przez Noah2, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jedna rzecz w kuternodze - dobrze Ci idzie malowanie szczegółów - imho mógłbyś trochę powiekszyć źrenice i wsadzić w nią blika - model by trochę "ożył"...

Noah2
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Noah2 »

Myślałem o tym. Ten krasiek ma akurat spore ślepia i dałoby się to zrobić. Ale tyle razy poprawiałem już tę twarz, że raczej się nie zdecyduję. Po prostu boję się, że coś spartolę bo dawno nie malowałem i łąpy mi się trzęsą jak robię detale (a wydawałoby się, że jak już człowiek raz opanuje drżenie rąk przy malowaniu to potem nie ma z tym problemu). Jeżeli będą jakieś poparwki to takie z gatunku bezpiecznych (raczej na pewno broda i może różowy but).

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Myślę, że gdybyś posłał zdjęcie z oddalenia miałbyś większą ocenę, na zoomie ostrość już nie ta i pojawić się mogą drobne niedociągnięcia. Koniecznie maluj dalej tych starych kraśków bo faktycznie i klimat świetny a i modele jedne z najlepszych w całym młotku
Obrazek

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Noah2 pisze: szczerze mówiąc liczyłem na śrdnią koło 7, a jest ledwo powyżej 6 - tyle samo miały moje prace sprzed 5 lat. .

Powód jest jeden: brak podstawki.
Bez niej model tyyyle traci, że póki co nie będę go nawet komentował ;-)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

The WariaX pisze:
Noah2 pisze: szczerze mówiąc liczyłem na śrdnią koło 7, a jest ledwo powyżej 6 - tyle samo miały moje prace sprzed 5 lat. .

Powód jest jeden: brak podstawki.
Bez niej model tyyyle traci, że póki co nie będę go nawet komentował ;-)
True. Bez podstawek modeli do oceny nie ma co wystawiać - a tego twojego szczególnie szkoda...

Noah2
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Noah2 »

Macie rację, tyle że ja nie mam koncepcji ani talentu do podstawek. W założeniu ten krasiek miał być pierwszym modelem z mojej bandy do Warheim i chciałem mu zrobić podstawkę stylizowaną na płyty chodnikowe. Tylko nie wiem za bardzo jak taką podstawkę wykonać więc skończy się pwenie na zwykłym żwirku i kępce trawy.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Brak podstawki psuje troszkę odbiór całości ale postaram się skupić na figsie a nie na całej otoczce. Bardzo fajna twarz(opaska itd, skóra), kuternoga oraz łapa wraz ze styliskiem. Odstaje mocno broda ja bym powiedział, ze pomalowałeś ją na szaro i suchym pędzlem potem potraktowałeś i to koniec.

Dla mnie jeden z najładniejszych krasnoludów na tym forum i chciałbym zobaczyć cały regiment rangrsów u ciebie :)

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Krasiek świetny, ale dlaczego on lakieruje tylko kciuki? ;) IMO przydało by się pomalować paznokcie dłoni trzymającej stylisko topora bo kontrast z pomalowanym kciukiem jest duży. Płytki chodnikowe to taki dość nowoczesny pomysł, raczej już proponowała bym bru albo kamienie. Obydwa robisz dość prosto z dowolnej masy (nawet niekoniecznie modelarskiej, teraz jest/ostatnio była w lidlu - i wzorek patyczkiem. Albo nieregularne kuleczki z modeliny. Tak robiłam lata temu na tym modelu:
http://i348.photobucket.com/albums/q352 ... 405236.jpg

Noah2
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Noah2 »

No właśnie z tymi paznokciami to mam dylemat. Wydaje mi się, że na pozostałych palcach one po prostu nie zostały wyrzeźbione. Być może ktoś z forumowiczów, kto ma ten model podpowie mi czy on ma wyrzeźbione paznokcie na dłoni trzymającej topór (druga jest zaciśnięta więc nie ma tego problemu).

A pomysł z kulkami z modeliny wypróbuję. Efekt jest zbliżony do tego co chciałbym uzyskać na swoich kraśkach.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Sprawdziłem u swojego. Ma takie niby odznaczenie na paznokcie.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Noah2
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Noah2 »

Witam wszystkich

Trochę czasu minęło, ale w końcu udało mi się popełnić kolejnego kraśka. Jak widzicie tym razem to czyste ZUO ;) Starałem się żeby malowanie było oldskulowe i chyba się udało. Zadowolony jestem zwłaszcza z twarzy, czerwonej zbroi i freehand-u na tarczy. Niestety nie mam zdjęcia z tyłu bo aparat padł mi w trakcie sesji (dorzucę jutro).

Obrazek

Dajcie znać czy Wam się podoba i co jest fo poprawki. Na podstawkę pójdzie jeszcze static grass, ale muszę go najpierw kupić.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2017, o 14:03 przez Noah2, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Miazga. Do pełnego oldskula brakuje tylko zielonego ranta :wink:

ODPOWIEDZ