Sipahowa galeria - Carnosaur

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Sipahowa galeria - Carnosaur

Post autor: Sipah »

Witam
Po dłuższym czasie zdecydowałem się zaprezentować publicznie moje figurki. Od razu dodam że jestem raczej początkującym malarzem, figurki maluję tylko dla przyjemności. W Warhammera nigdy nie grałem, no ale jeszcze wszystko przede mną.

No to jedziem od najstarszych wypocin (mam nadzieję że coś widać na zdjęciach :) ). Połowa oddziału nocnych goblinów pomalowana jakieś pół roku temu. Ogólnie wtedy w 90% używałem drybrusha, więc piękne to one nie są.
Obrazek

Teraz projekt platformy dla Slanna, ciągle niedokończony.
Obrazek

I ostatnia figurka - rycerz z MModelu w skali 54mm, zaawansowany WIP
Obrazek

Narazie to tyle ode mnie. Komentujcie, krytykujcie i doradzajcie co i jak :) .
Pozdrawiam, Sipah
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2017, o 10:32 przez Sipah, łącznie zmieniany 6 razy.

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Witaj w klubie, też maluje i nie gram (z tym, że to już na pewno nie jest przede mną) :D
Rycerzyk ładnie się prezentuje. Co to za model i ile za niego dałeś?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Gobliny ładniaste. Jeśli tak malowałeś kiedyś to teraz musi być już bardzo dobrze. :) Platforma pustawa się wydaje, ale to pewnie przez brak Slaana. Ocenię jak będzie skończona. :)

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Jeśli naprawdę jesteś początkujący to jest super, zwłaszcza podobają mi się rozjaśnienia na płaszczu.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

@Kaagular figurka nazywa się dokładnie Rycerz Zakonu Krzyżackiego Konno z MModelu, żywiczna. Dałem za nią chyba coś koło 70 zł.

Co do platformy dla Slanna. Domyślnie ma być na niej jeszcze 2 Temple Guardów no i Slann. Narazie Slanna próbuję sam lepić z modeliny (pomysł zaczerpnięty z tego forum), ale coś konkretniejszego mi jeszcze nie wyszło. Pomysł jest też taki aby platformę ciągnęły 2 coldone'y albo Kroq-gar.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wrzuć coś skończonego ostatnio - bedzie można wtedy cos napisać. Wipy niewiele mówią, jestem zwolennikiem prezentowania gotowych prac...

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

Witam po długiej nieobecności :)
Moje tempo prac nie jest zabójcze, ale udało mi się skończyć małą makietkę w jesiennym klimacie z goblinem-magiem (taka mała konwersja).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mała historyjka do makietki :) . Zakładam że ów goblin trzymający w ręku swój magiczny kostur podczas pewnej deszczowej jesieni, wybrał się samotnie na przechadzkę wokół obozu, który rozbił wraz z towarzyszami. Celem jego wyprawy było znalezienie jakichś truposzy, które mógłby wrócić do życia za pomocą czarów nekromacji, by mogli służyć mu pomocą w walce. Idąc ścieżką na skraju lasu wypatrzył w ziemi czaszkę. Ucieszony, zaczął szeptać formułki zaklęcia, ożywiając szkieleta.
Historyjka może niezbyt wyszukana, ale jakoś łatwiej mi się robi makietki do których dorobię wcześniej historyjkę :) .

Komentujcie, krytykujcie.
Pozdrawiam, Sipah.

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Aaaaale super!
EDIT: dopiero przeczytałem historyjke, ale wyczesane! Naprawdę super sprawa, czekam na wiecej takic ciekawostek bo sam wlasnie tez lubie robic dioramki i makietki :)
Pozdro!

EDIT 2: Musze zapytać: skąd masz te super listki i ten taki meszek? =P~
Ostatnio zmieniony 9 mar 2014, o 12:14 przez Nokimam, łącznie zmieniany 2 razy.
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

bardzo fajna makietka, widziałbym tu jeszcze jakiegoś małego bajkowego zajączka przypatrującego się z boku co się dzieje ;)

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Muszromki! ;]

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

Dzięki za pozytywne przyjęcie makietki :)

@Nokimam Co do listków, to są to pomalowane nasiona brzozy - najtańszy i jak dla mnie jeden z najlepszych sposobów na liście, więc gorąco polecam. Meszek natomiast to posypka firmy Heki, taka do makiet kolejowych.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Super!

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Bardzo fajny fiolet :!: Niestety drewno troszkę odstaje :wink:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

Tym razem coś z innej beczki. Prezent urodzinowy dla mojej mamy :) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Taki mały ulepek z green stuffu, chciałem zrobić coś prostego na początek mojej przygody z tym materiałem, więc wyszło coś takiego. Co o nim sądzicie?

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Na początek przygody?! Dopiero zaczynasz z gsem?! Albo Pan cos oszukujesz albo jestes Pan geniusz i klaniam sie nisko! Piekna praca, zacznij rzeźbic modele!
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Grish
Mudżahedin
Posty: 229
Kontakt:

Post autor: Grish »

Dobry, włochaty squigg :)
Maluję na zamówienie - szczegóły na PW

fatlazypainter.blogspot.com
Moja galeria
Mój CMoN

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Słodki :)
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Najpierw zobaczyłem 1 fote i pomyslałem
jaki fajny brzydak

ale zobaczyłem inne i pomyslałem

jaki fajny mały brzydak
:D
zajefajny !

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

Mojej mamie też przypadł do gustu :) .
Co do początków z gs'em to wcześniej używałem go tylko do konwersji figurek. To jest mój pierwszy, wykonany w całości przeze mnie model. Przyzanam że wzorowałem się na modelach (z tego co pamiętam) spawnów z Umbraturris.

Awatar użytkownika
Sipah
Warzywo
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sipah »

Witam was po kolejnej przerwie! :) Tym razem mam w zanadrzu coś większego, a mianowicie wieżę która w przyszłości ma być częścią makiety małego obozu goblinów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wieża pochodzi z modelu zamku firmy Zvezda (skala 1:72) i po sklejeniu wyglądała jak nowiutka budowla, pięknie odpicowana, więc musiałem ją trochę podniszczyć i zazielenić by nadać jej goblinkowy klimat. I teraz pytanko do was: czy nie przesadziłem z ilością roślin porastających wieżę? Zastanawiam się też nad zrobieniem większej ilości zacieków i zróżnicowania kolorystyki kamieni. Ogólnie jestem otwarty na propozycje co można z tą budowlą jeszcze zrobić, bo w trakcie wpasowywania w makietę pewnie i tak jeszcze coś zmienię. Po zrobieniu zdjęć zauważyłem też że kamień się "świeci" więc będę musiał go przemalować mattem.

Komentujcie, doradzajcie, krytykujcie :) .
Pozdrawiam, Sipah

ODPOWIEDZ