Jakvbek Gallery

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Jakvbek Gallery

Post autor: Jakvbek »

Cześć :) Zgodnie z radą postanowiłem założyć temat w którym wrzucał będę co jakiś czas pomalowane przez siebie figuraski. Nie ukrywam, że liczę na konstruktywną krytykę oraz pomocne rady!


1) Drong - Hammerers General
Co do podstawki, nie jest ruszona z racji braku materiałów i chwilowo również środków na zakup takowych ;) Niedługo poprawię. Co do modelu, jest to figurka, którą jako młodzian (9 lat) zakupiłem w sklepie z pamiątkami w szczyrku, ołowiany Krasnoludek. Było to 9 lat temu mniej więcej.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Model pomalowany jest...dziwnie, jakby malowały dwie różne osoby :wink: . Bardzo fajnie wyszła cała twarz i broda, która jest świetlista i nadaje charakter całemu modelowi. Natomiast reszta wygląda już słabiej. Generalnie wszystko już napisano w Dwarf gallery, więc nie będę się powtarzał. Spróbuj podczas malowania każdy element figsa potraktować jako odrębną całość i malować tak, jakbyś miał tylko ten element do pomalowania. Próbuj wyobrazić sobie, jak na ten element pada światło i rozjaśniać kolory w tym kierunku. Pomału Ci to się stanie drugą naturą i będziesz już to robił automatycznie. Dopiero wszystkie elementy - kiedy są pomalowane porządnie - dają świetny odbiór figsa.
Na początek i tak imho jest świetnie =D> =D> =D> ...

A, jeszcze jedno - Popróbuj przy rozjaśnianiu różnych kolorów, czasami dobre efekty daje rozjaśnianie jakiegoś koloru np. do kościanego, czy wręcz białego. Jest to jednak uzależnione od elementu malowanego. Próbuj, eksperymentuj, z czasem wytworzysz sobie własne techniki malowania, które będą Ci najbardziej pasowały. Dobrze jest ćwiczyć sobie na metalach, bo można je zmywać bez problemu :wink: ...

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Dzięki Serdeczne za rady :)


2) Troll Slayer
Idąc za ciosem wstawię jeszcze jeden z finalnie ukończonych modeli. Wybaczcie za palce w zdjęciu, ale nie potrafiłem ustawić tak światła, by włosy nie rzucały cienia na całą figurkę :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo fajna skóra i broda :) Poprawiłbym tylko bronie - staranniej nałożyć metaliki które potem warto odrobinę zwashować :) Ogółem - dobra praca, zwłaszcza jak na start =D>

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Właśnie z toporami mam bardzo duży problem, nie wiem jak działać by wyglądało to przynajmniej ok :) Ze skóry jestem rzeczywiście dość zadowolony ;) Dzięki!

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Tak jak wyżej poprawić metaliki i będzie cacy(swoją drogą topór ze wzorkami wygląda dużo lepiej).
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

5) Balista - Mięśniak
Dzisiejsze dzieło. Brak oczy jest związany z faktem próby oddania "zacisniętych powiek", co chyba niezbyt się powiodło... Zdjęcie nie do końca oddaje wyglądy włosów i brody, w rzeczywistości jest bardziej porozjaśniana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Bardzo ładnie nałożone podstawowe kolory. Teraz czekamy na końcowy efekt! :)

A tak serio... to widzę, że starannie malujesz, nieźle nakładasz farbę, ale musisz pracować nad przejściami. To co wyżej zaprezentowałeś do dobry WIP do którego jeszcze musisz się przyłożyć. Nie zachęcam, żebyś zrobił to teraz. Pomaluj jeszcze 10-20 modeli. I jak już poczujesz, że robisz to coraz lepiej to wróć do tych starszy, pobaw się z washami i krawędziowaniem. Póki co masz potencjał. :mrgreen:
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

I przycinaj nieco zdjęcia, żeby było więcej figurek, a mniej tła ;)

Dobrze zrobiona skóra, choć można byłoby mu jeszcze machnąć jakiś tatuaż :> Takie umięśnione łapsko aż się prosi ;)
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Popracuj też troszkę nad malowaniem gemów. Gdzieś tam był tutorial, jak to się robi. Gemy to powtarzający się element, więc warto go opanować...

ODPOWIEDZ