Carsteina mazanie

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Re: Carsteina mazanie (Słonie, 3 VII 2014)

Post autor: Silvestro »

Świetnie się prezentują =D> Zdjęciom bardzo dużo daje tło, figurki wyglądają jak wycięte z kadru :)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Dziękuje. Przerzuciłem się ostatecznie na "dioramkę" i tło jeżeli chodzi o zdjęcia mas wojska. :)

Obrazek

http://vaevictis15mm.blogspot.com/2014/ ... -15mm.html

Tutaj kolejna jednostka - Agema Epirocka z Pyrrusem na czele - pomalowana na konkurs http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=231. Ciągle jest czas aby coś pomalować. ;)
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2014, o 12:16 przez Martin von Carstein, łącznie zmieniany 1 raz.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Rozumiem, że to jest dalej skala 15mm?? Bardzo fajna praca, ale jak dla mnie za dużo trawy^^

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Dziękuję. Owszem, praktycznie wszystko co maluję to 15mm. Najlepsza skala do historycznego wargamingu plus znakomici producenci pokroju Xystona, Testudo, Mirlitona, ich figurki wyglądają - a czasami są lepsze - jak 28mm... zastanawiam się nad Ogniem i Mieczem ale chyba jednak postawię na armie Kartaginy z 6 słoniami. Niższa cena, więcej radości z malowania.

Trawy i chaszczy jest tyle co na pierwszej lepszej niezbyt intensywnie używanej łączce. Bardzo lubię takie kompozycje (przerywane ziemia-trawa wyglądają okropnie sztucznie, a kawaleria szarżująca przez skały iście komicznie) choć hamuje się przed stosowaniem kwiatków.
Może przesadziłem nieco z gąbką. :D

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Obrazek

http://vaevictis15mm.blogspot.com/2014/ ... aeger.html

Kolejny jegr, też pomalowany na konkurs strategii (do niedzieli ciągle można coś pomalować). Jestem z niego niezadowolony.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Jak na tą skalę to i tak super :P Jestem zwolennikiem strategi " Jeśli nie jesteś wstanie pomalować oka to zwaschuj oczodoły tak, żeby wyglądało, że cień tam pada" :P w tym przypadku może by pomogło bo z tą jedną czarna kropą dziwnie wygląda ( wiem wiem jedno ma zamknięte no ale jakoś no nie wiem może to winna zdjęcia ^^) cała reszta bardzo fajna ( nie kumam tylko co jest pod torbą( białe cuś).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Jegr jest w skali 28mm akurat. ;) Mam nieco ponad 20 takich figurek - miałem więcej ale sprzedałem. Metale historyczne Perrych najfajniejsze nie są, cierpią na "obite ryje" itd... 15mm figurki Xystona są lepiej rzeźbione... Z oczętami nie ma większych problemów jeżeli są chociaż jako-tako wyrzeźbione.

http://4.bp.blogspot.com/-72UvAvLOz7o/V ... CF1476.JPG

Tutaj można zobaczyć prawe oko.

Pod torbą futrzastą jest chlebak bodajże.



Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

"Jegr"?
A nie "jegier"? :wink:

Twoje malowanie nadaje im świetnego klimatu frontowców ,a nie koszarowców w pięknych mundurach =D>
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Dokładnie, jegier. Mój błąd. ;)
Dziękuję. Może kiedyś pokuszę się o powrót do Imperium to będę mógł się swobodnie pobawić brudzeniem rajstop. Nie mam niestety takiej frajdy w 15mm...



Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Ostatnio zmieniony 2 lut 2015, o 12:41 przez Martin von Carstein, łącznie zmieniany 1 raz.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Fajne, jednak ja bym jeszcze troche przyciemnil zaglebienia na twarzy

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Bardzo elegancko ufajdane spodnie =D>

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Dziękuję. ;)
Żałuję, że zbyłem biel... brudzing dodał życia jednak mogło być lepiej.
Nad zagłębieniami na twarzy przy trzech ostatnich jegrach popracuję. Niestety, modele nie mają ich dużo, najgłębsze są policzki. Może dodam coś koło nosa, a resztę trzeba by domalować ręcznie.



Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Przyjemnie sie ogląda Twoje zdjęcia tła w połączeniu z makietami dużo dają. Popracuj tylko nad ostrością zdjęć i będzie miodzio.
Malowanie rzecz jasna =D>

ODPOWIEDZ