Kacpiego Tomb Kingi i Chaos Dwarfy

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Re: Kacpiego Tomb Kingi i Chaos Dwarfy

Post autor: Denis »

Bardzo ładny tylko ten fiolet odstaje od reszty bo ewidentnie widać 2 warstwy i ja bym coś z tym zrobił poza tym świetne malowanie, takie jak lubię czyli bajkowe :)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

w rzeczywistości jest tam 4-6 warstw ale aparat jakoś wyodrębnił ten róż (na żywo jest płynniej choć nie tak płynnie jak reszta)
a jeśli chodzi o rdzę to faktycznie tak jest ale cała armia ma być w nmm a goblinek czystego miecza mieć nie mógł :)

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Mi najbardziej podobają się figurki do warzone. Ostatni gobas fajny, ale rdza na nożu nie pasuje mi.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Siena pisze:Mi najbardziej podobają się figurki do warzone.
bo się nie starałem, dzięki :roll:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

"because fuck you thats why" :lol2:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Bardzo średnio Ci wyszedł ten gobos Kacpi. Nierówno pomalowany. Są elementy fajne, jak np. skóra jego, czy zieleń na lasce, a są elementy słabe, jak NMM czy niektóre detale, które wyglądają na wręcz nieskończone(drzewiec, buty). Szata też jakaś taka nijaka.
Co do NMMu - jeszcze wiele przed Tobą, chociaż łapiesz o co chodzi. W NMMie chodzi przede wszystkim o kontrast i bliki. Kontrastu nijak nie widać. Miecz i te ząbki z kamienia, Złoto wyszło jak rogaliki. Chociaż to na klindze już całkiem całkiem, jednak brakuje kontrastu. Brakuje tych ciemniejszych tonów(w stali najbardziej, jest po prostu biało-szare). Technicznie nawet ok, przejścia są w miarę, po prostu same kolorki ;) No i bliki - straszne ciapy zrobiłeś. Blik ma być ostry, dynamiczny i delikatny. Na mieczu po prostu zalałeś krawędzie. Cieńszy pędzelek, większa precyzja. No i nie tak po każdej krawędzi bezmyślnie, trochę wyobraźni i dynamizmu ;) Proponuję Ci wziąć jakąś figurkę metalową i w całości zrobić ją w NMMie dla ćwiczeń.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Też to zauważyłem, następnym razem zacznę stal od czarnego. Zastanawiam się czy jakby krawędzie tych ''rogali'' polalować bleached bonem to czy lepiej by to wyglądało. A z tymi krawędziami na mieczu to był największy problem, malujesz je czubkim pędzla czy krawędzą?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Rogalom też brakuje midtonów. Musisz wyjść od ciemnego, przez taki jak masz teraz do jakiejś żółci, dopiero potem bliki.
Co do samych blików - to zależy. Czasami na jakiś ostrzach machnę bokiem pędzelka, czasami czubkiem jakiegoś 5/0. Tutaj raczej kwestia wprawy, niż samego sposobu. Raz mi się pomaluje tak, raz tak. Ważne, żeby też wiedzieć gdzie takowe mogą się tworzyć pod wpływem padającego światła, Gdzie będą mocniejsze, gdzie je "rozpuścić".

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

A tutaj filler do oddziału hobgobasów. Niestety z powodu awarii aerografu nie ma zrobionej do końca podstawki i niestety z taką będzie musiał na PMOTM wystartować :cry: Zdjęcia robione na świeżo i teraz widzę, że lakier w jego ustach jeszcze nie zasechł.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Świetna maczuga i rany, a reszta... cukierkowa jak goblin ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Naramiennik i maczuga fajne ale kości i czaszka wyglądaja słabo;p
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

kości na plecach są dla mnie fajne ale z czaszek nie jestem w pełni zadowolony, obejrzałem fimik gw o malowaniu tych nowych khornitów i następnym razem będą lepsze 8)

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Uwielbiam taką bajkowość, jak dla mnie super sprawa :)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

OMG! zauroczyły mnie te gile z nosa. Świetne! :D
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

I brudny zadek. Super model :)
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Zdjęcie na PMOTM, może się uda 2 miejsce :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Bardzo baśniowe, fajne malowanie. =D>

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Będę musiał się dziś rozstać z aparatem więc fotografuje co popadnie. Nie nudziłem się więc są jakieś efekt. Na początku WIPy.
2 z 3 stalkerów już niemal skończone, oprócz podstawek niczego zmieniać nie plauję.

ObrazekObrazek

Carriony zaczęte 2 lata temu, miałem ostatnio trochę czasu to jednego "dokończyłem" i efekt taki (eksperymentowałem z klejem polimerowym)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Znaczniki do warzona zrobione z podstawek chyba microarta bo oryginalne są droższe i wyglądają mizernie, testowałem tu farby fluorestencyjne.

Obrazek

I coś tym razem skończonego z czego jestem dumny. Założenie było takie by modele do warzona malować szybko by móc maksymalnie poświęcić się chaos dwarfom i tomb kingom ale ten model wyjątkowo mi się spodobał (jakoś odlewu też świetna). Postarałem się, to jakieś 70% moich możliwości (100% jest tylko dla warhammera :) ) a poza tym na niektórych turniejach są nagrody za najlepiej pomalowany model to po co się nad całą armią starać :wink:
Venusian Marshal/Kapitan (ale najczęściej Kapitan bo Marshal niegrywalny niestety)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Jak na razie armia Bauhausu prezentuje się tak, zostało jeszcze trzy razy tyle :P Dzwonili do mnie dzisiaj w sprawie naprawy aerografu więc jak tylko do mnie wróci to chyba wszystko hurtowo pomaluję :)

Obrazek

Ps. z tego co przed chwila zobaczyłem to konik idealnie pasuje na obecny PMOTM (przypadek? nie sądzę..) więc go raczej zgłoszę :)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

No taki średnio wiosenny radosny i pełny w kwiecie ;) ale zgłaszaj fajna praca.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

''czyli wszelki element botaniczny mile widziany''
tego będę się trzymał :wink:

ODPOWIEDZ