Banda do Frostgrave i inne różności.

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Banda do Frostgrave i inne różności.

Post autor: gervaz »

Po półtora roku konwertowania i malowania demonów Nurgla (i niczego więcej!) zapragnąłem pewnej figurkowej odmiany. A więc wziąłem się za grę, której mechanika urzekła mnie - czyli właśnie Frostgrave. A jak się już decydowałem zająć systemem na poważnie, to zabrałem się za konwersje i malowanie odpowiednich figurek. Tutaj będziecie mogli obejrzeć efekty moich starań. A oprócz tego - inne inności.
Na dziś - szef bandy, czyli czarodziej i przedstawiciel marginesu społecznego - czyli złodziej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Bardzo podoba mi się czarodziej :)

Co do złodzieja to hmm... Głowa wygląda dość nienaturalnie - jest za wysoko
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Złodziej uzyskał swoje ciało z tego zestawu:

https://www.perry-miniatures.com/produc ... ts_id=3217

Niby - 1:28, ale proporcje ciała zupełnie nieśredniowieczne. No i nie mieli tej dziurki w torsie, w którą się wkleja głowy w figurkach gw, a mi nie chciało się jej nawiercać ani przycinać. I wyszedł taki ktoś, kto raczej nie znalazłby pracy jako model. Koledzy w szkole przezywali go "Pokrak" - i tak się stoczył i został złodziejem ;)

A jedyna konwersja, jakiej doświadczył czarodziej, to przyklejenie miecza do paska na plecach.


PS. To mój tysięczny post :P \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Demony bardziej mi się podobały i odnoszę wrażenie, że po prostu lepiej wychodziły ze względu na stosowanie innych technik. Sama rzeźba figurek też mnie nie urzekła. Czekam na więcej nurglitów bo ostatnio konwersje są na prawdę super :wink:

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Nowa figurka do Frostgrave - kolejny złodziej. I nowa strona hostująca zdjęcia.

Obrazek
image hosting site over 5mb


Obrazek
free photo upload

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Tamten złodziej bardziej sprawia wrażenie siepacza na zamówienie niż złodzieja :wink: , podałbyś link do głównej strony tego systemu ?

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Faktycznie - wygląda na takiego, którego ulubioną metodą kradzieży są groźby i wymuszenia. Może czasem będę go wystawiał jako thuga, czyli zbira.
Sam system jest nowy, i co ciekawe - nie ma oficjalnej głównej strony.
Podręczniki wydaje wydawnictwo Osprey:

https://ospreypublishing.com/store/ospr ... frostgrave

Ale figurki produkuje już firma North Star:

http://www.northstarfigures.com/list.ph ... 195&page=1

W Polsce można to kupić w Wargamerze:

http://sklep.wargamer.pl/search?st_sear ... asc&page=1

Ale jak widać - nie wszystko jest dostępne, lub choćby umieszczone w ofercie.
Nie ma się co jednak przejmować, nie widziałem jeszcze, by ktoś używał do gry oryginalnych figurek od North Star. Ludzie od GW (imperium, Bretonia) będą się znakomicie nadawać).

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Jak nie widziałeś jak sam wystawiasz nawet, drugi złodziej jest z zestawu żołnierzy do frostgrave :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

No tak - ale spora część mojej bandy pochodzi od innych producentów. Co byś powiedział Dumny Puchaczu na kupienie na spółkę pudełka kultystów? Nadają się jako zwykłe (acz nieco bardziej mroczne) ludki.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Kultyści wyglądają świetnie i pomysł mi się podoba, ale nie nabijajmy postów bez sensu, po pierwsze modeli jeszcze nie ma w sprzedaży, po drugie dogadamy się na żywo

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Nabijanie postów nigdy nie jest bez sensu. A modele są już w ofercie wargamera.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

To może i podręcznik będzie dało się kupić wreszcie... Sprawdź maila

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »


dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Są świetni, imiona i mieszanie części różnych producentów powoduje, że każdy jest na swój sposób charakterystyczny - jeden przygarbiony, inny jak tyczka... Iwo jest moim faworytem

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Dziękuję za pochwałę. Akurat Iwo to jedyny, który nie był mieszany, i ma części tylko z zestawu podstawowego. A może by tak jakiś sparing? Masz siłę i chęć?

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Głowa i ręce z imperium. Faworyt dlatego, ze najladniej pomalowany. Co do sparingu, to dam znac

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Zacne malowanie i rownie zacne konwersje! Moim faworytem z kolei jest Kleofas, jakbym siebie widzial! ;D

Stosowales jakies linie poza WFB, Frostgrave i historycznymi od Perrych? Jakies wnioski dotyczace kompatybilnosci zestawow? Co pasuje, co za duze itp. Sam sie przymierzam do skonwertowania druzyny i rozgladam sie za plastikami pasujacymi do pacholkow z Frostgrave.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

-DE- oto pełna informacja o skali figurek i producentach
Odpowiadam co prawda późno, ale lepiej późno niż wcale.
Obrazek
hosting image



Zdjęcie zbiorcze pokazuje proporcje między ludzikami różnych producentów. I tak od lewej:
1) Ciało od Perry Miniatures, głowa od GW (flagellant). Na okrągłą podstawkę nakleiłem podstawkę, na której była figurka - a więc jest efektywnie wyższy o jakieś 1 - 2 mm.
2) Nieznany (tzn - nie pamiętam) producent. Podstawka - jak wyżej.
3) Ciało i ręce od GW (bretoniec, milicjant imperialny), głowa od NS (oryginalna do frostgrave). Figurka od razu przyklejona do podstawki.
4) Oryginalna figurka do Frostgrave, czyli plastik od NS. Sytuacja z podstawką jak w punkcie 1 i 2.
5) Inny nieznany producent. Tarcza od Mantica. Podstawka - jak w punkcie 3.

Jak widać - są pewne różnice we wzroście, posturze - ale ogólnie ludziki do siebie pasują. A nawet lepiej - jest pewna różnorodność, która pozawala na ich zróżnicowanie - bez wrażenia totalnego niedopasowania.

A generalnie bardzo polecam ten sklep:

http://battle-models.com/

Rozległość oferty wręcz powala!

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Nowy członek bandy. Ale na razie poczeka na ławce rezerwowych, aż zgromadzi się (miejmy nadzieję) odpowiedni budżet na jego zatrudnienie.

Obrazek
photo upload sites

Obrazek
gif uploader

I demony dla czarodzieja przywoływacza (demonów, ale nie tylko).

Obrazek
image post

Obrazek
photo uploader

Obrazek
upload a gif

Obrazek
upload an image


ODPOWIEDZ