Vampire Counts by Krywdzik :) [Mortis Engine]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Vampire Counts by Krywdzik :) [Mortis Engine]

Post autor: krywdzik »

Postanowiłem założyć swój temat z fotkami :) Jestem totalnym żółtodziobem i przeglądając galerie niektórych użytkowników stwierdziłem, że nie ma co pokazywać swoich biednych modeli :) No, ale jednak każdy kiedyś zaczynał.

Głównie oczekiwałbym jakiś porad co zmienić itd

Oto na początek dwa ghoule, black knight (ma miecz jeszcze nie pomalowany) i kilka szkieletów. Podstawki wiem, że są bardzo biedne, ale kiedyś dojdę do wprawy :)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 sie 2017, o 18:26 przez krywdzik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Hejka :)
raczej nie ma co zmieniać oprócz podstawek, przynajmniej nie widać zbytnio na fotkach.
Zrób następne na jednolitym tle, wystarczy zagięta kartka.
Co najwyżej był podwaszował ghoule ale nie całego ludka tylko w zagłębieniach.
Narazie jest bardzo dobrze, znaczy warhammerowy, turniejowy TT ^^ jesteś na dobrej drodze.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Kolejna porcja moich mazideł :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 sie 2016, o 15:40 przez krywdzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dorn
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Dorn »

Dosyć ciemne zdjęcia, więc ciężko coś powiedzieć ale proszę, wstawienie tego na photobucketa i danie url na forum to nie są lata.

Awatar użytkownika
Dorn
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Dorn »

Sory,że tak post pod postem ale poświęciłem chwile na zerknięcie i powiem ci ,że mi się podobają. Może ktoś bardziej doświadczony powie ci więcej.

jeszcze tak odemnie:
może biłay draybrush na kościach
sproszkuj suchy pastel i daj nim po metalach wychodzi coś ala rdza.

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Kolejny malunek. Cmentarny ghast :) przywódca ghouli :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Kolejny ghoul dołączył do oddziału :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz grupowe zdjęcie. Na chwilę obecna gotowych jest 4 zdechlaków :)

Obrazek

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Kolejne fotki mojej obecnej kolekcji. Pomalutku modeli przybywa, ale przede mną jeszcze bardzo długa droga :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ROTTEN_FACTORY
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ROTTEN_FACTORY »

Moim zdaniem spoko:). Lepiej powoli i dokładnie niż dużo, szybko i wszystko na raz.
Zasugerował bym może większą dbałość w czyszczeniu elementów (np. miejsca podziału formy) i podziałać z liquid green stuffem przy łączeniach elementów.
Czekam na ciąg dalszy :).

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To co rzuca się w oczy - każdy oddział ma inne podstawki.
Postaraj się to ujednolicić, wtedy armia wygląda spójnie a nie jak zbieranina figurek od kolegów byle tylko zagrać bitwę.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

malowanie jak na początki i do tej armii to bardzo spoko
tylko te podstawki dopracuj. może się na początku wydawać, że podstawka nieważna jest, ale solidnie zrobione podstawki mogą podratować ogólny wygląd modeli, a źle, niespójnie i niechlujnie zrobione podstawki spieprzą odbiór nawet masterclassowo pomalowanej armii.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Uwagi przedmówców o podstawkach są jak najbardziej słuszne. Podoba mi się to, że ghule są w różnych odcieniach.

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Ghule bardzo fajne. Podoba mi sie kolorystyka. Pracuj dalej! =D>

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Dzięki za miłe komentarze :) Podstawki wiem, że muszę poprawić bo są bardzo biedne. Mam jeszcze pytanko odnośnie książki How to paint citadel miniatures. Czy warto ją kupować czy te same materiały i porady znajdę chociażby na youtube ?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Lepiej szukać na youtube i stosować się do komentarzy do Twoich własnych prac.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Wg mnie niewarte swojej ceny. Sciagnij z chomikuja, sprawdz sam i jesli uznasz ze warte to kup. :-)

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Jeszcze jedno takie dziwne pytanko :) Jak malujecie swoje figurki to sklejacie je najpierw i wtedy malujecie czy każdy element osobno jest malowany i wtedy składane ? Większość materiałów na youtube pokazuje, że ludzie malują już sklejone modele. Czy nie ma problemów z dojściem do niektórych elementów ?

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Każdy model jest, więc należy podchodzić do tego indywidualnie. Ja sklejam modele częściowo przed malowaniem. Ręce i tarcze najczęściej sklejam po pomalowaniu, zwłaszcza gdy są blisko ciała. Ułatwia to malowanie, zwłaszcza aerografem. Lubie też malować osobno głowę, jeśli zależy mi na dokładnym pomalowaniu twarzy.

Jednak jeśli chcesz najpierw malować a później sklejać trzeba koniecznie sprawdzić czy łaczenie bedzie niewidoczne. Jeżeli połaczenia są widoczne, wtedy lepiej sobie darować sklejanie po pomalowaniu i trochę się pomęczyć. Pooglądaj sobie tutoriale mortimera na yt, on dobrze pokazuje jak to się robi.

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Dzięki. Chętnie pooglądam. Jutro wrzucę zdjęcie całego oddziału ghuli bo już prawie skończeni :) Mam jeszcze pytanie co do skali figurek z AoS. Kupiłem ostatnio na allegro nekromantę takiego https://www.games-workshop.com/en-PL/Th ... ancer-2016
Właśnie na okrągłej podstawce. W porównaniu do szkieletów jest jakiś taki duży :) To jest ta sama skala co nekromanta który był wcześniej sprzedawany na kwadratowej podstawce do WFB ?

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Zmalowałem nekromantę oraz resztę ghouli ;) Nekro jeszcze będzie miał twarz do poprawy. Zapraszam do oglądania ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ