Galeria Dzejkoba. LOTR i ekipa pierścienia

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Galeria Dzejkoba. LOTR i ekipa pierścienia

Post autor: Dzejkob666 »

Witam jak w temacie jestem 100% amatorem, który za gówniaka troszkę się bawił malowaniem, ale tak naprawdę to nie dawno postanowiłem wrócić do tego dla czystej przyjemności z malowania. Chciałbym tutaj umieszczać swoje prace w oczekiwaniu na opinie, krytykę jak i równierz wskazówki. Wiem, że jest to forum wfb dlatego z góry przepraszam, że przynajmniej na razie będę wrzucał głównie figurki z wh40k ponieważ, nie znalazłem żadnego zbyt aktywnego polskiego forum.
Na start polecą gargoyle później pojawi się troche więcej robali ; )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 mar 2017, o 16:46 przez Dzejkob666, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Bardzo ładnie , na +

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Pomyślałbym nad wyciągnięciem czerwonych kolców na ogonkach, ale to może być wina zdjęć. Generalnie bardzo fajne. Schludne, przede wszystkim, co jest dużą zaletą i wbrew pozorom nie jest takie proste do osiągnięcia.

Awatar użytkownika
ROTTEN_FACTORY
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ROTTEN_FACTORY »

Całkiem spoko, ładnie i czysto :). Może troszkę bym nad zdjęciami popracował.

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzejkob666 »

Dzięki za miłe słowa, motywują do dalszej pracy. Jeśli chodzi o zdjęcia to faktycznie miałem spory problem żeby złapać dobre światło i uchwycić ostrość na całą figurkę, ale postaram się następnym razem o lepsze. Jeśli chodzi o te wszystkie kolce na ogonach i skrzydłach to faktycznie można to jakoś pocieniować jeszcze, ale nie wiedziałem zbytnio jak się do tego zabrać, no ale może coś wykombinuję ; )

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzejkob666 »

Kolejne robaczki gotowe także wrzucam nowe fotki

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Wybaczcie mi te wciąż kiepawe zdjęcia :roll:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

O, bardzo w porządku!

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Schludna gromadka tyrków - podobają mi się. Podstawki mają być takie minimalistyczne?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzejkob666 »

@ Okoń Zapomniałem dodać troche więcej korka jak kleiłem te podstawki, ale generalnie prócz kamyczków i piasku nie było w planach nic innego, w sumie nie wiem nawet co by tam mogło pasować.

Awatar użytkownika
thorash
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: thorash »

Thorash mistrzu teach me.
Nie wiem czy o to chodziło ale czuje sie wywołany miłym słowem. ...więc - najwięcej się nauczyłem kiedy ktoś mnie pocisnął, jest to dobra lekcja zwłaszcza jeśli już kilka osób napisało że jest :) git. IMO jest fajnie czysto estetycznie (choć zdjęcia też mogą troszkę ukrywać jak wyżej było wspomniane) ale mogłoby być fajniej - zwłaszcza, że malujesz dla radochy z malowania - tak jak ja.

Nie jestem specem od malowania 40k (pomalowałem tylko jeden model i to jeszcze orka) ale od malowania robaków już bardziej ;)

Ogólnie istnieje dosłownie kilka zabiegów (nie wiem jak ogranicza Cie warsztat) które w bardzo łatwy sposób mogłyby wyciągnać detale o wiele fajniej w szybki sposób.

Obrazek

duże

Troche washy, troszkę precyzji i będzie super... Masz obrazek co bym pozmieniał. Na szybko (troche nie mam czasu dzisiaj) więc jak coś jest nie jasno to wal od razu. Najlepiej dodaj mnie na fb podpowiadam kilku osobom jak mają jakiś kłopot z malowaniem. Matti Mańka. Pokazałem też że brakuje Ci drugiej lampy przy robieniu zdjęć. Nie wiem czym je robisz ale masz ustawiony ciepły filtr dlatego zdjęcia wychodzą jakby przy zachodzie słońca. Kiedy robisz zdjęcia i nie masz statywu wal z kierunku któregoś światła. Miej dwie lampki i ustawiaj je tak by zminimalizować cień.

Podstawki...
ale generalnie prócz kamyczków i piasku nie było w planach nic innego, w sumie nie wiem nawet co by tam mogło pasować.
minimalistycznie nie oznacza że nie muszą być zajebiste. Czasem wystarczy pierdółka ja bym doczepił trawkę krzaczek na co drugiej podstawce i byłoby serio mega. To jest 40k nie wiem po czym te robalki tam hasaja kosmosie może nie ma tam krzaków ale mogą być kryształki albo coś... nie na każdej ale co drugiej, trzeciej... na serio by to ulepszyły. Tutaj podstawkę na serio robią krzaczki: Slave Giant

Jeszcze jedna sprawa unikaj podkoszulki - robiłem też tak kiedyś zdjęcia teraz robie na czarnym papierze (brystol a1 kosztuje 1zł) efekt na serio o wiele lepszy. Kiedyś sobie wmawiałem że można sobie z tego podkoszulka wyobrażać fajny horyzont coś....... - nie można - zawsze to będzie koszulka ;)



Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzejkob666 »

@Thorash I tutaj muszę sie przyznać, że zakladajać ten temat po cichu liczyłem na takie porady bardzo Ci dziękuję :D

Awatar użytkownika
thorash
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: thorash »

Nie jest to forum modelarskie, ja też nie jestem jakimś pro od dawania jakichś mega lekcji ale tak jak pisałem, na fb można mnie często złapać gdybyś czegoś potrzebował wal - może będę potrafił pomoc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzejkob666 »

Trochu mnie nie było, ale jakoś mocno nie próżnowałem. Także zarzucam na ruszt paru brzydali i dużego pana brzydala.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


I coś w stylu " u got a problem m8? u want one?" ᕕ( ՞ ᗜ ՞ )ᕗ

Obrazek

Generalnie mam nadzieję, że już chociaż ze zdjęciami sie poprawiłem, chętnie przyjme jakieś sugestie.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Ładnie ładnie znacznie lepiej niz pierwsze foty. Widac odrobiles lekcje :)

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzejkob666 »

@Karpiu To fajnie, że chociaż foty już są w miare, bo w sumie z malowania to sam jestem średnio zadowolony. No ale za dużo się nie poprawi w malowaniu bo jeszcze tylko spieprzyć można :P

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzejkob666 »

Nie dodawałem nic kupe czasu, czas to zmienić chociaż troszke :P Mały wip warriorów tyrków, póki co bez podstawek jak zrobie jeszcze takich 6 to wtedy im zrobioe podstawki : >
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niebawem wrzuce też jakiegoś wipa, ale już bliżej fantasy. Jak macie jakieś propozycje co mógłbym zrobić inaczej a co jest źle to chętnie wysłucham.

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzejkob666 »

Hej chwilkę się zeszło, ale wrzucam coś bardziej fantasy niż te wszystkie tyrki. Easterlingowi z moją konwencją malowania, jakoś złoto czerwoni nigdy mi nie przypadali do gustu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak ktoś by chciał zobaczyć trochę więcej zdjęć to zapraszam http://imgur.com/a/jEHr3

Zapraszam do komentowania ;)

Awatar użytkownika
ROTTEN_FACTORY
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ROTTEN_FACTORY »

Fajnie Ci te szkiełka (na tarczach) wyszły, kolorystka też ok. Zajrzałem na linka. Spoko, ale co to za lenistwo z tymi podstawkami :P?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

W tym malowaniu metal wydaje się być... tłusty? Choć przyznam, że ta kremowa kolorystyka ciekawa.

Awatar użytkownika
Dzejkob666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzejkob666 »

@Rotten_Factory A jakoś póki, co nie mam ochoty wykańczać figurek razem z podstawkami, ale pewnie kiedyś tam zrobie jak wpadne na jakiś pomysł :P No i dzięki, że ktoś zwrócił uwagę na "oczka" w sumie pierwszy raz coś takiego próbowałem zrobić.
@Nawiedzony Ehh te metaliki to tak średnio mi wychodza, jakoś w ogóle nie przepadam za metalicznymi farbami, ale tutaj nie było zbytnio wyjścia.

ODPOWIEDZ