4,5k Zielone vs Brodate [PICS!]

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

4,5k Zielone vs Brodate [PICS!]

Post autor: Smh »

Kolejna z luźnych bitewek między orasami a krasiami. 4,5k bez ograniczeń, bez spin i przy piwie :)

Tak, tak... stół niedługo maluje - najpierw tereny :P

Rozstawienie, widok od strony zielonych:

Obrazek

I od strony krasi... niestety bunkier bo chciałem przetestować nową edycję. Krasie zaczynały.

Orasy od lewej:

PumpWagon; Wilki; DoomDiver; Rydwan Orczy; Bolec; Boh na Giant Squigu; 37x Orasy + Boh; Mangler; Wilki; 6x Trolle; 36x Savage z Kadrą; Pająki; Orczy Boh na dziku; Gobliński Boh na wilku; Nocne Gobliny z łukami z Szamanem i Fanatykiem; Pająk;
Mangler; 35x Black Orcs; PumpWagon; DoomDiver; 50x Nocnych GObelinów z Szamanem i Fanatykami

Krasie
Gyro; Bomber; 39x Longów z tarczami + BSB; Slayer; Cannon; 10x Irondrakes + Torpeda; 34x Hamce + Lord na tarczy; 22x Kuszników; Organki + Inż; Katapa; Organki + Inż; 20x Thundów; Katapa; Cannon; Slayer; 30x Ironów + Smith z pierścionkiem

Obrazek

Tura 2:

Obrazek

Tura 3:

Obrazek

Tura 4:

Tura od której zależało najwięcej. Jeden błąd z zasadami popełniony, który mógł mieć wpływ na bitwę, chociaż nie musiał. Krasiowe Ironi z Smithem z pierścionkiem szarżują na Blacków w lesie. Pierścionek sieje spustoszenie (7 lub 9 orasów padło od samego ziania). Szarża Trolli w Longi (nie wiele zrobiły i się dobiły) oraz Pająka w Thundów, którzy nie zdali terroru i zwiali (przez zapominalstwo zdawaliśmy terror po rozwiązaniu poprzednich szarż więc przekierowanie nie było możliwe i Pająk spalił szarżę wystawiając boki na kanapkę ze Slayera i Hamców z lordem.

Obrazek

Tura 5:

Pająk pokrojony. Trolle zwiewają dalej i dostają ostrzał artyleryjski, który nie wiele robi. Orasy szarżują Longi. Fanatycy wpadają między park maszynowy i do końca gry zabijają jednego czy dwóch obsługantów. Gobliny zwiały za stół od ostrzału katapult - jedyne co zrobiły nowoedycyjne katapy. Orasy odbijają się od Longów i zostają zmieceni w pogoni.

Obrazek

Tura 6:

Ratując Longów przed PumpWagonem samotny gyro szarżuje ich i w końcu zabija. Trolle uciekają dalej. Rydwan na ostatniej ranie. DoomDivery rozsypały się. Patryk rzuca dużą stopę na Ironów... rzuca 1 i umieszczam wzornik nad Trollami, którzy udają się co do jednego do Gorka czy tam Morka. Gyro dobija rydwan.

Główna walka Savagy z kadra vs Hamce z Lordem jest zacięta. Koniec końców Krasnoludzki Lord pada zostawiając ostatniego Hamca, który stwierdza, że "Jestem krasnoludzką gwardią królewską, skoro go zabiłeś ja nie ucieknę i mnie też musisz zabić" - więc po przegranym combacie pozostał sam na dwóch jedynkach.

Obrazek

Koniec wyglądał tak:

Obrazek

Wnioski:
Patryk musi kupić nowe kostki bo serio rzuty zdecydowały o całości.
Banner na Krasnoludzkim BSB +2CR daje ogromny boost oddziałowi - jeden oddział ochronił całą flankę z pomocą jednego Gyro.
Krasnoludzkie katapulty nie są już tak gięte.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

=D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ta gra miala byc na 5,5k ;)

to ile juz prowadzisz z zielonymi? i ile razy jeszcze musisz im natluc by sie nauczyly, ze z krasnoludami sie nie zadziera? ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

No miała, ale nie wyszło :P Może kolejna ;)

Jakoś remis jest, ale dokładne dane zbiera Patryk :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
sernikwystygl
Wałkarz
Posty: 74
Lokalizacja: 51° 13' 14" N; 22° 42' 5" E

Post autor: sernikwystygl »

fajny raporcik :D, pomaluj stol!! :)
a nastepnym razem walnij wiecej dzikusow oraz kowboi :D i ogranij park brodatych

ODPOWIEDZ