High Elves vs Skaven 9th age

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

High Elves vs Skaven 9th age

Post autor: Warlordus »

Witam wszystkich. Ponizej przedstawiam raport z dzisiejszej bitwy na 900 punktów(de facto elfy miały 820, a skaveny 901)
Zapraszam do oglądania i czytania a takze o wypowiadanie sie pod kątem taktycznym ;)

Deployment
Obrazek

Klasyczny Counter deployment ze strony HE. Tam gdzie ogry tam White Lioni, Swordmasterzy majacy zająć się stormverminami. Reaverzy na skrzydle by nękać przeciwnika a Sea Guard w centrum, by mieć w zasiegu najwięcej celów.

Tura 1 Skaveny
Obrazek
Wszystko rusza do przodu. Skaven wiedizął ze ma mniej strzelania(w zasadzie tylko moździeż) więc rozpoczął dążenia do skrócenia dystansu tak szybko jak to możliwe. Ujawniony zostaje także jego plan na grę: Zaatakowac ze wszystkich stron, otoczyć i zniszczyć(stormvermini odchodzący na prawe skrzydło elfickie). Ponadto próba ograniczenia ruchu elfów poprzez rzucenie Defile the Ground.

Tura 1 High Elfy
Obrazek
Odpowiedź ze storny elfów bardzo prosta: ustawić się w odstępach by mieć jak najwięcej mniejsca na ewentualne manewry i uniemozliwić jak się da oskrzydlenie. Ponadto strzały do clan ratów z Sea guarów i czary maga, lecz obie te czynnosci z mizernym skutkiem.

Tura 2 Skaveny
Obrazek
Ewidentna próba pozbycia się Swordmasterów. Clanraty i Stormvermini planują atak od frontu i od flanki. Moździeż strzela w White Lionów, ale lwie futro chroni ich przed obrażeniami.

Tura 2 HE
Obrazek
Szarże!!! Samiast zcekać pasywnie na atak skavenów Elfy rzucają się do natarcia! Swordmasterzy wbijają się w najeżony halabardami blok stormverminow i zabijają 6, samemu ponoszac straty w liczbie 3. Za to White Lioni Przeżynają się przez rat Ogry, które zostają dosłownie poćwiartowane przez dwuręczne topory elfickie. Umożliwia to takze wyporowadzenie ataku na inżyniera skavenów. Robi się Ciekawie ;)

Tura 3 Skaveny
Obrazek
Na prawym skrzydle elfów trwa cieżka walka miedzy Stormverminami a Mistrzami miecza. Straty po obu stronach. Jednakze w centrum Clanraty wykorzystują błąd elfiego dowódcy, który odsłonił flankę Sea guardów, by zwiększyć zasięg swoich łuków. Szarża powoduje przełamanie Morskiej gwardii i natychmiastowe wycofanie. Lekka jazda takze cofa sie przed kolejnym oddziałem clanratów tym razem z lewej strony. Lwia częsc elfich wojsk została zapędzona w róg, co może skończyć się tragicznie!!!

Tura 3 High Elfy
Obrazek
Żołnieże z Lothern opanowują emocje i ponownie stają do walki, tym razem skaveny muszą liczyć się z murem tarcz najeżonym włóczniami. Po 3 turach walki mistrzowie miecza odnoszą zwycięstwo nad Stormverminami. White Lioni ignorują skavenskiego inżyniera i ruszają z pomocą reszcie wojsk zapędzonej w kąt. Lekka jazda osłania flankę morskich wojowników

Tura 4 Skaveny
Obrazek
O dziwo skaven uznaje, ze woli walczyć na dystans niz bic sie w bezposrednim starciu(szczury nie sa honorowe). Naprzeciw murowi tarcz staje mioracz ognia który nie czyni większych szkód elfom.

Tura 4 High Elfy
Obrazek
Odwrócenie sytuacji o 180 stopni. Sea Guardzi szarzją na clanraty, razem ze wsparciem jazdy ze skrzydła. White Lioni dokonują wręcz niemożliwej do zrealizowania szarży w tył drugiego oddziału clan ratów. Rezultat jest porażający:

Obrazek

Tura 5 Skaveny
Nie zostało nic poza inżynierem, który pozostaje na wzgórzu i patrzy na porażkę swych wojsk.

Tura 5 High Elfy
Zatem arcymag dopilnował by było mu tam ciepło:
Obrazek

Podsumowanie:
Obrazek

W 5 turze skaven nie miał już nic na stole poza warp lock Engineerem, który sostał chwilę potem spalony na popiół. Elfy poniosły dotkliwe straty w oddzile mistrzów miecza, oraz lekkie w oddziałach Sea guardów i Reaverów.

Dajcie znać czy wam sie podobało ;) Ponadto nie wiemy czy dobrze zrozumieliśmy zasadę WL na temat multiple woundów na monstrous infantry.
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Gratuluje pierwszego raportu , przede wszystkim brawo za czytelny opis , co w przypadku wielu raportów nie jest regułą :wink: Chętnie przeczytam więcej , szczególnie na większe punkty.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Kurcze fajne...surowe i tresciwe a format prawie 1000 pkt tez milutki bo szybko sie gra.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
marvin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka

Post autor: marvin »

WL nie multiplikują woundów przeciwko MI :wink:
Obrazek

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Na większe punkty report sie pojawi jak zbiorę odpowiednią armię;) Zresztą już mamy w planach większe starcie, bo znajomy zaczyna WE. Zatem będzie starcie na 2k punktów gdzie po jednej strone będą moje HE i jego WE, przeciwko zaś mój chaos i Skaveny brata. Tak przy okazji jest to mój drugi report. Pierwszy jest tu:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=112&t=49986

Jurto gramy rewanż, i z tego reportu bedą też zdjęcia bezpośrednio znad blatu ;)
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Cześć i chwała zwycięskiemu dowódcy elfów. Bardzo fajna gra, dobry raport i aż czuć tę neoficką fascynację młotkiem. :)

Awatar użytkownika
Dark Kluku
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Post autor: Dark Kluku »

Warlordus pisze:Na większe punkty report sie pojawi jak zbiorę odpowiednią armię;) Zresztą już mamy w planach większe starcie, bo znajomy zaczyna WE. Zatem będzie starcie na 2k punktów gdzie po jednej strone będą moje HE i jego WE, przeciwko zaś mój chaos i Skaveny brata. Tak przy okazji jest to mój drugi report. Pierwszy jest tu:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=112&t=49986

Jurto gramy rewanż, i z tego reportu bedą też zdjęcia bezpośrednio znad blatu ;)

Masz zapał i masę pozytywnej energii. Życzę żeby Cię nie opuszczała. Świetne raporty. Do zobaczenia przy stole :P

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Dobry raport, konkretny :) Pomimo, że na takie małe punkty to jakoś zachciało mi się trochę pograć czego nie czyniłem chyba od paru miesięcy...
Brakuje tylko rozpisek podanych, jak dla mnie warto je dawać.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Dzis jeszcze będzie he vs woc na 1200, ale niestety walka byla tak wciagajaca ze nie robili zdjęć poza rozstawieniem
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

ODPOWIEDZ