WM&H - z czym to się aktualnie je

O dwóch takich, co są z Privateera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: WM&H - z czym to się aktualnie je

Post autor: Rasti »

Ogólnie rzecz biorąc wszystkie armie opierają się na wykombinowaniu jak największego comba, co by to zniszczyć przeciwnika i zabić mu bestie. A o tej trzeciej frakcji to pierwsze co słyszę :-k

I takie pytanie - może mi ktoś powiedzieć na czym polega feat Lilith? Bo z kumplem nie możemy się połapać w tym żargonie.
Dotyczy dodatkowej kości na trafienie, czy na trafienie i zranienie?

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Chodzi o dodatkową kość na trafienie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Okey dzięki ;)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Mam takie pytanie - jak to jest z tym dodatkiem expansion?
Czy casterzy z kodexu mogą brać tamte cudeńka, jak nowe jednostki i battle engine'y? A dokładniej chodzi mi o Cassiusa i Orborosowy engine.
Do tego naszło mnie takie pytanie czytając opis Cassiusa na battle collegu. Gdzieś tam jest wspomniane, że dobrą opcją dla niego jest solista Druid Wilder. Wszystko fajnie, tylko według kodexu on go brać nie może. Coś przeoczyłem? Są wgl jakieś erraty ?

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Każdy caster może brać dowolne jednostki, ale jak bierze tylko te wymienione w TIERach, to dostaje specjalne bonusy - czyli masz mniejszy wybór, ale dodatkowe bonusy albo pełen wybór bez dodatkowych bonusów.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dzięki za odpowiedź, le już ją poznałem wcześniej :)

A to już mniej fajnie, bardziej podobało mi się tak jak myślałem :D

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

W necie znajduję różne opinie. Raz, że figsy Privateera to 32mm, a drugi że 30mm. Czy ktoś może machnąć fotę figurki zwykłego piechociarza obydwu firm (GW i PP) i wrzucić tutaj? Byłbym wdzięczny :)

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Służę pomocą.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ogółem z tymi modelami jest różnie. Jeśli masz postać jakiegoś człowieka, do tego ie dopakowanego to spokojnie wchodzi do wfb. Jak np jakiś caster z orborosu, ja mam Kayę i Cassiussa i dali by radę. Tak samo planuję kupić sobie pasterkę z Legionu jako czarodziejkę do moich DE, kumpel niedawno kupił i skalą pasuje. Rączki ma drobniejsze niż modele od GW :)
Zależy ogółem o których modelach mówimy, bo jak trafisz na jakiś super wojowników to mogą okazać się za wielcy.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Celedor i Rasti, bardzo dziękuję. :) Zastanawiam się nad tym modelem jako magiem z domeny metalu do mojego imperium :) Jest jeszcze parę innych modeli, ale ten wydaje mi się najodpowiedniejszy. Dzięki zdjęciu Celedora moje obawy znacząco zmalały ;)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2013, o 22:00 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

A na przykład ludki z UA do Exemplar Errantów mają 36 mm i są ewidentnie większe niż ludki z oddziału [=

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Z Severiusem może być problem, bo on jest troszeczkę większy i na pewno wśród regimentu imperium będzie się znacznie wyróżniał.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Kurcze, nierówne te figurki w takim razie są faktycznie. No nic pokombinuję i pomyślę co dalej ;)

Marat
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Marat »

To i ja się o coś popytam, jako, że od dłuższego już czasu zastanawiam się nad sprawieniem sobie paru modeli.
Jak rozumiem na wszystkim niby da się złożyć nawet coś grywalnego tak?
Interesują mnie modele gatormanów z frakcji minions. I tu się rodzą pytania:
Jak rozumiem biorąc gatormana na warlocka to moge brąc tylko modele innych gatormanów i te amfibiowate cosie do bandy ale świnie nie wchodzą już w grę tak?
Maksymalnie jeden warlock i ewentualnie te lesser warlocki ze slotu solo tak?
Jest jakiś wymóg czego ile można brać czy tez mogę na samych warbeastach zagrać jak i na samych minionach jak i w mixie tych slotów? Oczywiście poza jakimś ograniczeniem w koszcie punktowym modeli.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jeśli chcesz grać na... to są te aligatorki? Tak? Jeśli nie to przyjmijmy, że tak. Wiec nie musisz brać tylko aligatorków, możesz brać wszystkie jednostki/bestie,solistów z tej frakcji. Każdy caster ma napisane tak jakby preferowane przez niego jednostki. Jeśli złożysz bandę tylko na tych preferowanych, to dostaniesz takie małe bonusy. Co do ograniczeń to zależy. Przy jednostkach jest napisane ile czego możesz mieć na jednego castera ;)

Marat
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Marat »

Ok dzięki. A pojawiło się jeszcze jedno pytanko w związku z tym:
Co znaczy Field Allowance C, U? Bo jak rozumiem gdy jest cyfra to wyznacza maksymalną ilość danych modeli/oddziałów jakie można wystawić w bandzie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

C to Character. Czyli taki imienny model, może być tylko jeden na jakby wszystko czym grasz, bo np: jakbyś grał na zasadach 2 casterów, to każdy caster może mieć osobno powiedzmy 2 unity czegoś, ale Character może być tylko jeden. Takie logiczne, czemu jeden :)
U to unlimited(chyba :P)

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

Tak jak Rasti napisał C to character i może być tylko jeden taki w rozpisce. U to unlimited więc rzecz jasna.
Co do wyboru modeli to polecam Ci w Hordach dużo bestii a mniej unitów. Jak byś grał frakcją z Warmachiny to troszkę na odwrót. Tam jak masz dużo jacków to po prostu nie masz jak ich kontrolować.

ODPOWIEDZ