Warlord w Krakowie???

Fantasy skirmish ze stajni Reapera.
ODPOWIEDZ
Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Warlord w Krakowie???

Post autor: Boire »

Wlasnie po 12 latach przygody w WFB zdecywalem sie zmienic klimat i sprobowac Warlorda.. mam juz nawet pare figurek. Ale zastanawiam sie czy w Krakowie ktos w ogole gra (jesli nie to bedzie mi musiala wystarczyc zona... 8) )??
Pozdrawiam
Lukasz
moj kontakt to: boire@interia.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nameless? :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nameless
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: Nameless »

Nameless ma do Krakowa 125km, wiec raczej odpada ;)
Boire - znasz ludzi z Legionu lub Konfederacji?

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Nie, niestety nie znam...Czy to sa jakies kluby? bo jesli tak, to od dawna nie bywam na salonach...a oni graja w WL?

Awatar użytkownika
Nameless
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: Nameless »

ktos tam kiedys grywal. wejdz na forum na stronie konfederacja.org, graja tam w rozne gry, moze ktos jest lub bylby zainteresowany. Wiem, ze TaTaR mial calkiem sporo reptusow nakupionych. czy gra? tego juz nie wiem, choc watpie. moze go przekonasz :)

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

ja czasem bywam w Krakowie :) dodam, że w dni robocze...
Obrazek
Obrazek

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Dzieki za info...wydaje mi sie jednak ze Krakowski WL nie dziala zbyt preznie..powiedzialbym zdech..ech..
przyjdzie mi sie przespacerowac po sklepach..popytac..
nilgar, niestety w dni robocze, jak sama nazwa wskazuje daje sie wykorzystywac dla korzysci materialnych, wiec odpada.. :(

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Zapraszam na raport bitewny z potyczki w Warlorda, która odbyła się ostatnio w Krakowie:

http://hardorc.blogspot.com/

Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Trollen »

Druga bitwa za nami:
Krasnale vs Necropolis

wkrótce raporcik.

Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Trollen »

raport juz spisany, zapraszam
BloodyBeast.com

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

To trzeba jakoś wypromować :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Trollen »

Ostatnio z Biore gralismy 2 bitwy

Pierwsza Reptus vs Krwawe Gnomy

Reptus
ODDZIAŁ 1.
Rzeczny Troll Chieftain (Book of Tactic, Armor of Courage, Dragon Fang)
Rzeczny Troll Szaman
3x Rzeczne Trolle

ODDZIAŁ 2.
Wężowy Sniper

Gnomy
Troop 1
1 Bata, Lancer Captain (60)
1 Bloodstone Shard (U) (10)
1 Glaktu, Lancer Champion (71)
1 Beetle Rider Lancer (39)
2 Stone Zealot (7)

Troop 2
1 Naklak (39)
1 Szerda, Priestess of the Stone (U) (65)
1 Necklace of Worm Teeth (10)
1 Tunnel Knight (36)
2 Scragger (10)

Troop 3
1 Greater Bloodstone Golem (133)

@ Biore wprowadz zmiany jeśli cos pokręciłem


Bitwa była dość szybka, Ostatecznie został mi tylko Troll Szaman (Mocno Ranny). Udało mi sie przejąć elite lansjerów i troche podziabac ich dowódce. Poza tym leczyłem szamanem reszte trolli która dość szybko zostala wybita przez lansjerów, gnomy i niestety wstyd sie przyznac ale tez spectry przywołane czarem, ale trolle tez niezle działały. Dzieki mighty udało mi sie dość szybko pozbyć golema. Swing through jest dosc dobry na gnomy wiec tez sie przydał. raz skorzystałem z free inspiration, ale uwazam ze nie byl on tak potrzebny. Na samym poczatku wystawilem snajpera, strzelilem i okazalo sie ze zasieg jest za mały. Potem zginal z szarzy 3 jeźdzców. Mimo wszystko zagram jeszcze taka trollowa rozpiską, moze dokonam delikatnych zmian.



Druga bitwa to Darkreache vs Krasnale (te zwykłe)
Moja zrozpa:
Troop 1
Evshyvandra Duskwidow
Liela Mordollwen, Sorceress
Shiver Spike x 2
Shadowstep Warrior

Troop 2
Dhaleha Duormidahz
Nightshade Warrior x 3
Erdolliel Saerwen

Troop 3
Phase Cat

Troop 4
Phase Cat

Rozpę musi biore wrzucic, bo nie pamietam co tam bylo. Na pewno niedźwiedz i kara i mag górników oraz stonegolem.

Przegrałem. 2 Phase caty to niezle kombo, jednak warto miec silnych dowódców i elity (np assasina czy zeshina nightcreepera).
Nawet udał mi sie strzał Shiver Spika z błogosławieństwem Lieli (strzał z piercem i 3" AOE) zraniłem 2 i sciaggnałem 1 Krasnala. Reszta gry była raczej na korzyść krasnali. Szybko mi zginał pierwszy phase cat, drugi dłuugo sie trzymał i zdazył ubić niedzwiedzia zginał w walce z karą (dostał 2 bełtami) i berzerkerem.

Przedewszytskim moge narzekac na niesamowite tough rolle, które przychodizły z łatwoscią Slayerom Biore. Poza tym mogłem zamiast czarodzieja załatwić karę, bo mialem taka okazję. Niby nic, ale Kara sporo robi 2 strzałami z piercem.

Pozdrawiam i do nastepnej bitwy!

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Bitewka z Reptusami byla naprawde zacieta - dobrze umieszczona Dominacja pokrzyzowala mi szyki - musialem szybciutko przywolac golema uzywajac doktryny "return to me"- bo champion Lansjerow prawie rozwalil mi czarujacego Kapitana Bate. Szaman trolli leczyl paskudnikow jak opetany - i te kilka damage trackow przechylilo szale zwyciestwa. No i oczywiscie bludgeon, ktory sial spustoszenie w moich szergach pomimo shorta gnomow.
Oto zwycieska rozpiska moich kransali.
Potwierdzam, ze modelowi Logana Battlefury (tymczasowo zdegradowany do roli zwyklego beskerkera) wlaczyla sie niesmiertelnosc - jak to ujal Trollen i zdal kilka razy tougha :D
Kara Foehunter to w mojej ocenie - jeden z najlepszych modeli w relacji "jakosc -cena" - Trollen popelnil blad eliminujac Gornika czarodzieja zamiast niej - i jego szeregi zaplacily za to cene - na czele z phase catem
Earth Elemental rzadzi, gdyz sama jego obecnosc szachuje przeciwnika (burrow, burrow i jeszcze raz burrow 8) )

Troop 1
Gargram Heavyhand,
Swiftaxe x 3
Kara Foehunter

Troop 2
Ursula, Bear Rider
Gilam, Rune Spelunker
Berserker x 2
Mancatcher

Troop 3
Earth Elemental

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Pisz więcej, dzięki Twoim raportom odkurzam powoli figurki do WL :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Trollen »

Powakacyjny raport:

Darkreach vs Bloodstone

Darkreach Warband:
  • Troop 2
    1 Zeshin Nightcreeper (80)
    2 Shiver Spike (32)
    1 Avrix Dirthe, Champion (91)
    1 Shadowstep Warrior (22)

    Troop 2
    1 Evshyvandra Duskwidow (39)
    2 Nightshade Warrior (26)
    1 Shadowstep Warrior (22)
    1 Liela Mordollwen, Sorceress (U) (46)

    Troop 3
    1 Phase Cat (84)


Bloodstone Gnoms
  • Troop 1:
    1 Bata, Lancer Captain
    1 Glaktu, Lancer Champion
    2 Pinner
    1 Guard

    Troop 2:
    1 Naklak
    1 Scragger
    1 Tunnel Knight
    1 Szerda, Priestess of the Stone
    1 Stone Zealot

    Troop 3:
    1 Greater Bloodstone Golem

Plansza:
Ruiny miasta. Cmentarz po prawej, ruiny akweduktu przebiegaja przez srodek. Na stole znajduja sie 3 przedmioty. Sztandar po lewej w ruinach wiezy. W centrum na górze czaszek znajduje sie starożytny manuskrypt. Po prawej w spiralnej wiezy czaszka emanujaca magiczna mocą. Kazdy przedmiot warty jest 1 duzy punkt. Nalzey go zabrac i doprowadzic do swojej krawędzi.

Ustawienie:
Darkreache mniej wiecej symetrycznie w srodku kot, dowódcy i elita, po bokach shadowstepi i kusznicy.
Gnomy: w centrum golem, po jednej stronie czarodziejka z zealotem, po drugiej reszta troopa2, a w poczekalni troop1.

Tura 1:
Elfy wygrały inicjatywe, czarodziejka podchodzi i rzuca teleport na kota, ten ląduje jakieś 4" od czarodziejki. Gnomy - czarodziejka próbuje rzucic spectral miniony niestety sie nie udaje i ucieka, zealot blokuje kota. Kota wycina zelota i szarzuje na czarodziejke. nastepnie zamiana miejsc kota z zeshinem i czarodziejka ginie od ciosów aberacji. Niestety golem dobiega do zeshina i go wykancza w jednej turze. Jednostki wychodza z poczekalni na tyły elfów.

Tura 2:
Gnomy atakuja jednostka która weszła na stół, zabijając kota, kot zszokowany nie mial szans oddac. Tutaj poczułem spory zawód ze strony zeshina i kota, których zazwyczaj uzywalem by wygrac potyczki. Gnomy mialy nienaruszonego golema, ktorego ciezko zalatwic czyms innym niz kapitanami i monsterami. Wracajac do rozgrywki... leila próbowała zboostowac avrixa, ale nie wyszło, jeden kusznik zranił guarda. reszta chlopaków biega za przedmiotami. Gnomy podeszły. Avrix zaszarzował i zabił kapitana lansjerów.

Tura 3:
Avrik zabiił czempiona lansierów, jednak ten przezył Tough test i zranił avrxa. Kusznicy gnomów spudłowali. Nightshade warriors zaszarzowałi scraggera i tunal knighta obu zabijajac. Skumulowany dzieki Swapowi elfie kusze dobiły Naklaka. Czarodziejka dobiła guarda.

Tura 4:
Golem zabił jednego elfiego kusznika. Jednego gnomiego kusznika zabiła czarodziejka a drugiego kusznik elfów. Avrix dobil lansjera. W tyym momencie na stole zostały: Golem Gnomów oraz Elfy: 2 nightshadów (rani obaj), 1 kusznik, sierżant, avrix ranny(1), 2 shadowstep warriorów, leila (z 1 punktem many).

Reszta Tur:
Avrik i reszta elfów pobiegla walczyc z golemem. 1 shadowstep pobiegł z czaszką do strefy wystawienia i Leila podniiosla sztandar w ostatniej turze). Manuskrypt został niepodniesiony.
Walka z golelem byla długa i smiertelna dla kilku elfów. Golem berwał 1 rany od nightshade i 3 od avrixa ale dzieki jego twardej skorze weszy tylko 2 rany. Zginal 1 shadowstep warrior i nightshade warrior, a golem odzyskal 1 rane. Avrik walczył z nim do konca - przezyl atak golema dzieki Toughowi. W kolejnej turze golem zabił avrixa, lecz ten zdołał uśmiercic równiez golema, któremu nieudalo sie juz wyleczyc ran.

Walka była bardzo krwawa i zaciekła. Ostatecznie elfy wygrały, na stole pozostali: Liela Mordollwen, Shiver Spike, Shadowstep Warrior z czaszka mocy, Evshyvandra Duskwidow. Dodam, ze od klęski dzielił mnie tylko jeden rzut koscia, który gnomom nie wyszedł.
Rzut na wyleczenie golema miał szanse powodzenia na 4+, biore wyrzucił 2. Gdyby golem został wyleczony z pewnoscia wklepałby resztce elfów, które nie miały juz zadnych silnych jednostek.

Wynik:
Elfy: 2 duże i 500 małych
Gnomy: 0 duże i 361 małych

Pewnie cos pomieszalem ale mneij wiecej tak to bylo. Zdjecia będą, jak pomaluje figurki, a moze to potrwac, bo ostatnio nie łatwo wykrzesic mi chwile na malowanie moich figurek. Puki co wstydze sie niepomalowanej makiety i srebrnych figurek.


Dodam jeszcze, że mogłem umieścić Zeshina i Leile w jednej drużynie - co dałoby jeszcze mocniejszy kombos z teleportem i swapem. Avrix i Duskwidow świetnie by wspołpracowali - brakowało mi tego cholernie w tej grze. Nastepnym razem, nastepnym...

Awatar użytkownika
Nameless
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: Nameless »

heh...fajnie, ze ktos w to gra :)
heh...niefajnie, ze mnie czasu na zadne granie nie starcza :(
nie chcialby kto tanio malej bandy necropolisowej zakupic? pomalowana :)

Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Trollen »

A masz jakies zdjęcia? spis modeli?

Awatar użytkownika
Nameless
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: Nameless »

ha... tak z pamieci:
death knight (prox z linii DHL)
banshee (to samo)
10-15 szkieletow (mix bron/tarcza, dwureczna, luk)
crypt bat
nivar the ghost

z niepomalowanych (choc chyba z podkladem) - judas, malek.

zdjecia sprobuje zrobic w wolnej chwili, jesli jestes zainteresowany :)

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

a masz krasnale?

Awatar użytkownika
Nameless
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: Nameless »

nie, tylko to co napisalem

ODPOWIEDZ