RageChronicles 2008 !

Fantasy skirmish ze stajni Reapera.
ODPOWIEDZ
Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

RageChronicles 2008 !

Post autor: Diabeuu »

jak w temacie - dostępne na forum Reapera i to bez rzadnego logowani czy innych takich bzdetów.

Kilka zmian, nowych SA, jednostek i co ciekaw dwie nowe armie, też ciekawe :twisted:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Łooo!
Jak tylko się ogarnę, zasysam i obczajam.
Dzięki za info :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ponieważ zeszło mi chwilę, podaję linka:

http://www.reapergames.com/resources/Wa ... es2008.pdf

jutro od 14tej w Starym Świecie testy gamma
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Pierwsze wrażenia na gorąco:
- errata i klaryfikacje nareszcie są w RCh, a nie gdzieś w osobnych dokumentach
- parę fajnych nowych zasad jak np. hover i lock shields, parę co najmniej wątpliwych jak np. leap (widzę mnóstwo potencjalnych dziur i nieporozumień)
- summoned nareszcie umożliwia, a nie wymusza wchodzenie "z przyzwania"
- amulet of albatross/luckstone - doskonałe dwa przedmioty które pozwalają "domknąć" rozpiskę mającą o te 2-3 punkty za mało czy za dużo
- szkoda że nie ma nowych czarów :(
- armylist gnomów super, mnóstwo tanich śmieciuchów (mag i kleryk za ~35 pkt.!) do zasypania przeciwnika :D i poprawienia trzema grubasami (monsterami)
- zasada "the wolf" gerarda, część crusaderów potaniała :D
- ARMIA WILKOŁAKÓW!!! :D - nareszcie, doskonałe do "pozbierania" zawiedzionych fanów Confrontation (lub dania im dobrych figurek zamiast gumoli) i ogólnie promocji systemu
- hate sustains me u razigów, zabawna zasada

Ogólnie wygląda uberkewl, jutro rano drukuję i rozkminiam rozpę do pokarania Nilgara moimi harcerzykami :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

Koborals staną się chyba moją prime armią.

@Tomashu - konfar to nie tylko gumowe ludki, nadal można nabyć metalowe, które w przypadku wilków (wilczaże Ylii czy pozeracze Vile Tisa) biją na głowę Reperowe wilki, choć przyznaję że pomysł wydania takiej właśnie armi świetny zwłaszcza, iz w porówniu do poprzedniej "edycji" można złożyć o wiele bardziej grywalną rozpę na samych wilkach.

@Nilgar - a jak moje zamówienie, nadal w plecaku :wink:

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

@Konrad: codziennie w plecaku - może wpadnij dziś do SŚ, nam na pewno do 16-tej zejszie, a to jest zaraz przy metrze

Ja ze zmian jestem średnio zadwolony. Lekko patanieli Larnach, Eawood i Lysette - postacie, których często używam. Zjechali jednak smoka, którego zostawiałem sobie jak dokończę malować darkswordowego crimsona - jest owszem tańszy ale magical capacity zredukowane z 8 na 5 co oznacza tylko jedno zaklęcie IIIgo poziomu, szkoda...
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

konrad_piasecki pisze:@Tomashu - konfar to nie tylko gumowe ludki, nadal można nabyć metalowe,
Z drugiej ręki i już nieprodukowane? Dzięki, równie dobrze możesz napisać "nadal można nabyć figurki Ilyad". ;)

Wpadnij dziś do SŚ, będziemy pociskali z Nilgarem :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

Tomash pisze:
konrad_piasecki pisze:@Tomashu - konfar to nie tylko gumowe ludki, nadal można nabyć metalowe,
Z drugiej ręki i już nieprodukowane? Dzięki, równie dobrze możesz napisać "nadal można nabyć figurki Ilyad". ;)

Wpadnij dziś do SŚ, będziemy pociskali z Nilgarem :)
Rozbawiłeś mnie Tomashu. Nadal można je kupić i to nie z drugiej ręki (sklepy internetow :wink: ),a ponadto Rackham nadal będzie produkował metale i żywiczne w linii dla kolekcjonerów, więc nie będzie problemu żeby 1 czy 2 interesujące figurki nabyć, pozostanie tylko kwestia ceny.
Porównanie z Iliadami jest nietrafione bowiem Rakham nadal funkcjonuje a Iliady już nie ma.

Wpadnę po pracy około 16:15-20

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ooo, to Rackham jednak poszedł po rozum do głowy. Ostatnio kiedy się dowiadywałem to postanowili sprzedać manufakturę do lania w metalu i skupić się na gumolkach.

Z drugiej strony łatwość w tym momencie zebrania podstawowej ekipy do WL i to już pomalowanej... ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

niby tak, ale gumofilce bleee :D

dobra koniec OT

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Szkoda, że nie wpadłeś. Moja standardowa rozpa na 1500 w wyniku Rage Chronicles 2008 potaniała o 200 pkt. Jednak nie rozegraliśmy potyczki do ostatniej figurki i z dodatków skorzytałem w sumie jedynie z Avengera (1 raz i bez potrzeby)
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Sporo rzeczy potaniało - głównie tych, które miały potanieć.
Elfi łucznicy z Marksmenem i mag z CP 11 są wciąż i niezmiennie przegięci. ;)
Muszę sobie zmontować armię na psach - 25pkt turbomobilnej jednostki, co prawda łatwej do odstrzelenia, ale dającej fajne możliwości taktyczne.

Im więcej oglądam armylistę Mercenaries, tym bardziej mam ochotę poświęcić te 300-350 pkt. na kilku najemników.

PS. A do Ciebie, Nilgar, wielka prośba o doczytanie z podręcznika i (a zwłaszcza) errat zasad dotyczących LOS i LOS Corridor. :P
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Lepiej to rozwiń zamiast siać tajemnice. Pierwszy corridor LOS mierzy się od podstawki do podstawki i ma mieć pół cala, jak nie ma to mierzy się drugi od głowy do dowolnej części modelu - widzę to strzelam, tak pamiętam :?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Line of Sight & Cover Clarifications
Upated June 19, 2007

Line of Sight
Line of Sight is defined as a half-inch wide corridor connecting two Models. To establish this corridor, you draw a straight 1mm wide line from any part of the Attacking Model's base to any part of the Defending Model's base, and add a quarter inch on either side of this line. Only the center line needs to touch each Model's base.

There are 3 ways that LOS can be blocked:

1. A piece of Terrain or a Model, with a Size Value larger than both the attacking Model and the defending Model, is anywhere in the LOS corridor.
2. A Model with Size Value equal to the largest of the two Models (attacking Model and defending Model) is crossing the LOS corridor center line.
3. 2+ intervening inches of Light Woods / 1+ intervening inches of Heavy Woods.
Pogrubienia ode mnie.

Piątek był ostatnim razem, kiedy strzelałeś głowa-głowa, pomiędzy ciasno stojącymi modelami ;)

Oczywiście z górki wciąż można łoić - stanie na górce zwiększa base size o +1.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

Nilgar pisze:Szkoda, że nie wpadłeś.
:shock: byłem o 16:20 i miły sprzedawca w sklepie poinformował mnie, że Tomash odwołał rezerwację stołu i żadnego z was nie widział.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

BS! Nie odwołał, a przełożył na później :shock:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

:evil: (kilka niecenzuralnych słów).

Przynajmniej zobaczyłem gdzie jest SŚ i muszę przyznać, że lokal jest całkiem miły również jako miejscówka do grania, a i dojazd, jak dla mnie, jest wygodniejszy niż do Faberów, więc jak moje maleństwo nie będzie już tak absorbować mojego czasu (czytaj będe miał go więcej) może ustawimy sie kiedyś na małą potyczkę vs. krasnale lub koborals.
BTW niedaleko jest przyjemna knajpka do której na studiach chadzaliśmy na bro :) .

ODPOWIEDZ