We're going down! (przenosiny)

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nic nie obiecuję, ale się postaram -- policzę co trzeba, poszukam chętnych do samochodu itd. Jak wyślę Wam rozpiskę, to już możecie się przygotowywać :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Czekamy z utęsknieniem :)

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

4 karabiny master w wersji oszczędnej to koło 150 zeta , wypasionej koło 300 zeta - full wypas a i z tysiak pęka jak na MB czy DMP ;)
Beka na maxa

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

4 karabiny pisze:
Tomash pisze:Finansowo się nie wyrobię :?
Tomek weź się nie wygłupiaj. Wyjazd do Lublina w wersji ekonomicznej to maks 100 pln. Przecież alkoholizować się nie musisz ;)
100?

ja lublin zawsze liczylem jako master de luxe pod tm wzgledem )podonie jak i mb ;) ) wiec nie wiem jak ty to liczysz :) sam dojazd w 2 strony + wejsciowka to w okolicach 100 ;)

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Was chyba poj..... Wstęp 35 + 50 bus w obie strony. 15 zostaje na żarcie :):)
No dobra 100 pln to wersja ekohardkor :)
Oskar Wersja luks to faktycznie do tysiaka. Mi na każdym masterze pęka minimum 5 setek. W każdym razie mam nadzieję, że będziesz. Pozdro.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

4 karabiny pisze:Przecież alkoholizować się nie musisz ;)
to po co jechac? ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Przenosiny przeniesione na przyszły weekend :?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Opakuj to jeszcze w demotywator i dorzuć Chucka Norrisa albo dowolny inny zgrany do wyrzygania mem :P
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Przenosiny będą podwójne

1) Nastąpi zmiana silnika forum z phbb2+ch na phpbb3, wraz z którą nastąpi (mam nadzieję że krótka) zmiana layoutu/skórki. Po co? Ano dlatego, oraz dla łatwiejszego pisania "customowych" rozszerzeń i integracji z nadchodzącymi projektami pod wspólną banderą Border Princes.

Kiedy: weekend 21-22 marca.
Jak długo: prawdopodobnie forum nie będzie przez około dobę, jako że migracja danych i ich późniejsza ręczna korekta trochę zajmie.

2) Nastąpi zmiana serwera, na którym stoi forum: ze skromnego VPSa przeniesiemy się na full-wypas serwer dedykowany, gdzie powinno być szybciej, sprawniej i przyjemniej.

Kiedy: weekend 29-29 marca lub 4-5 kwietnia.
Jak długo: same przenosiny potrwają około 3-4 godzin, plus czas na propagację nowego adresu IP pod domenę forum.wfb-pol.org (zależy od dostawcy internetu -- niektórzy mogą mieć dostęp do przeniesionego forum w godzinę-dwie od broadcastu nowego adresu, niektórzy będą musieli poczekać pół doby lub w skrajnych przypadkach całą).

Postaram się zrobić wszystko tak, żeby organizatorom i uczestnikom Wielkiej Inkwizycji nie poprzeszkadzać zbyt mocno w wymianie informacji i zgłoszeń.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Jako że czytając o informatyce czuję się jak czarodziej w call centre, mam pytanie - jaka skórka będzie i czy jest możliwość aby była podobna do tej niebieskiej co teraz jest? (Wiem że większość forum pewnie ma tą brązową, ja nie mogłem się przestawić) :wink:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Tomash pisze:1) Nastąpi zmiana silnika forum z phbb2+ch na phpbb3, wraz z którą nastąpi (mam nadzieję że krótka) zmiana layoutu/skórki. Po co? Ano dlatego, oraz dla łatwiejszego pisania "customowych" rozszerzeń i integracji z nadchodzącymi projektami pod wspólną banderą Border Princes.

Kiedy: weekend 21-22 marca.
Jak długo: prawdopodobnie forum nie będzie przez około dobę, jako że migracja danych i ich późniejsza ręczna korekta trochę zajmie.
Jestem zarejestrowany na jednym forum z phpbb 3 i jako user średnio mi odpowiada phpbb 3. Ale może przekonam się do niego dzięki Border Princes.

Tomash a co z tym projektem ?
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ten projekt zacznę robić zaraz po owej migracji, a nawet w międzyczasie ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Migracja wygląda na udaną (nawet nie wiecie jaki jestem podrajany -- od strony technicznej phpbb3 to gigantyczny krok do przodu względem "dwójki", nawet z CH) :)
Zapraszam do tematu "pomigracyjny kac" osoby mające problemy z nowym forum i chcące porozmawiać o nowym silniku.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

łooo kolor czcionki FTW!!!
A tak serio co się zmieniło oprócz z deka zmodyfikowanego wyglądu?
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Patrz temat "Pomigracyjny kac" ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Trzeba sobie profile zaktualizować- avatary powgrywać oraz uzupełnić dane kontaktowe (chyba ,że tylko mi nie dogrywa). Ogólnie bardzo fajnie :wink: Bardzo szybko się z tym uporałeś, Tomash gratuluje =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

A z czego wynikał dzisiejszy downtime ? ;>
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Kupiłem dedyka, w ciągu 3-4 dni go zainstalują (tj. włożą komputer do szafy)

Generalnie potwór: http://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml (znaczy chciałbym mieć takiego kompa w domu)

Planowana migracja na nowy serwerek: niedziela. :mrgreen:
Powłącza się sensowne zapisywanie informacji o przeczytanych tematach i forum będzie śmigać kosmicznie, zobaczycie :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ha, dedyk zainstalowany, właśnie go konfiguruję. Migracja dziś lub jutro (poniedziałek) :mrgreen:
Ależ będzie śmigać! :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ