Nowy layout forum

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy layout forum

Post autor: Tomash »

Howgh!

Skoro już i tak czeka mnie grzebanie w silniku przy okazji podpinania Sphinxa do wyszukiwarki, chciałbym odświeżyć layout forum -- na taki w czystym CSS, bez tabelek. Aż mi się nie chce tutaj wymieniać zalet takiego rozwiązania, w każdym razie aktualny layout, oprócz tego że paskudny, jest koszmarem z punktu widzenia programistycznego czy indeksowania (pozycjonowanie itd.).

Pomóżcie mi zatem w znalezieniu fajnego nowego layoutu -- jako kompletnego rozwiązania lub dobrego punktu wyjścia do podpięcia "naszych" kolorków czy "papierowych" teł. Można wybierać spośród css-owych ("table-less") szablonów, bardzo dobry zbiór jest na tej stronie:
http://www.awesomestyles.com/phpbb3-sty ... /tableless

PS. Jedną z największych współcześnie zalet layoutu beztabelkowego jest łatwość przygotowania alternatywnego CSSa dla klientów mobilnych o małych ekranach (iPhone, Android i inne smartfony).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Pokaz jakies forum z layoutem beztabelkowym zią.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Są demówki na tej stronie, każdy layout można sobie obtestować klikając "view demo"
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Generalnie to najlepsze sa takie layouty, ktore wygladaja najlepiej w biurze. Podoba mi sie np. CA Gen2, 1impression, Bl@ck, choc najlepszy z tej strony jak dla mnie jest Superior.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Generalnie jestem na mocne tak jeśli chodzi o jasny layout, zapomnijcie o ciemnych ;)

Mi się podobają czerwono/bordowo-jasne, np. softbrown, redsteel czy ultrasilver red

Ale fajne są też te proste białe, które podrzuciłeś (błagam, dawajcie od razu linki)
http://www.awesomestyles.com/phpbb3-sty ... impression
http://www.awesomestyles.com/phpbb3-styles/view/black
http://www.awesomestyles.com/phpbb3-styles/view/ca-gen2
http://www.awesomestyles.com/phpbb3-sty ... o/superior

Przy czym mam też kilka osobistych luźnych preferencji:
- fluid ponad nie fixed-width
- ostre rogi ponad zaokrąglone; tzn. chcę zaokrąglone rogi, ale zrobię je cssem dla nowoczesnych przeglądarek (jebać IE), a nie aktualnie standardowym ładowaniem obrazków z rogami.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Zostaw ten, inaczej forum straci klimat [-X

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Mi ten co jest odpowiada,przeglądam je cześciej na telefonie níż na kompie i jest ok,po gałach nie daje jak leżę w łóżku w ciemnościach.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

ANtY pisze:Zostaw ten, inaczej forum straci klimat [-X
Klimat to ludzie i to, co tu wypisują. Layout jest tylko dodatkiem.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Trochę naćkane, bardzo mało przestrzeni z zawartością
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

to sobie mozna zmienic...
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

To co TomCio wrzucił najlepsze jak na razie.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

http://www.awesomestyles.com/phpbb3-sty ... n&version=
A mnie się to podoba. Mało oczojebne i ogólnie ładne.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Pacek
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3404
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Pacek »

Nie dawajmy tylko ciemnego tła. czarne literki o wiele lepiej się czyta, niż jasne na ciemnym tle.
The messanger bowed low. "Speak-speak" snarled the Grey Seer, to agitated to appreciate the fawning. "Unexpected complications, most powerful of the potentates" said the Scurrier. Before the creature finish,Grey Seer sent bolt of lightning to roast him alive."Bad news can always wait" thougt the mage..

Zawiej
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Zawiej »

Interesują Cie layouty wyłącznie z tej strony?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Tomash weź w garść swoje Cohones i sam ustal temat bo konsultacja tego z ludźmi na publicznym doprowadzi tylko do kłótni bo nigdy wszystkim nie dopasujesz.
Obrazek
T

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Duderson pisze:http://www.awesomestyles.com/phpbb3-sty ... n&version=
A mnie się to podoba. Mało oczojebne i ogólnie ładne.
To sobie postawisz na jakimś własnym forum, jako że
Generalnie jestem na mocne tak jeśli chodzi o jasny layout, zapomnijcie o ciemnych ;)
Interesują Cie layouty wyłącznie z tej strony?
Interesują mnie wyłącznie layouty dla phpbb3 zrobione z użyciem współczesnych standardów sieciowych, czyli css bez tabelek. Na tej stronie znalazłem największy zbiór takowych, ale oczywiście jeśli znajdziesz jakiś odpowiadający tym kryteriom layout na innej stronie, to dawaj!
Jasiuuu pisze:Tomash weź w garść swoje Cohones i sam ustal temat bo konsultacja tego z ludźmi na publicznym doprowadzi tylko do kłótni bo nigdy wszystkim nie dopasujesz.
Koniec końców i tak ja to będę musiał sam ustalić. Ale że zmysł estetyki mam żaden, to liczę na jakieś wskazówki co do kierunku, w którym należałoby pójść.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ale mam nadzieję, że skiny pozostaną?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Dawaj superior Tomek, simplicity is bliss. Najlepsze dla mnie to w ogole byloby forum bez avatarow, biale tlo, czarna data, autor i tresc posta.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Duderson pisze:Ale mam nadzieję, że skiny pozostaną?
Wolałbym nie. Każdy kolejny skin oznacza pracę do wykonania nad np. wpięciem w niego banerów oraz obciążenie serwera.
Ale na pewno będzie jakiś okres przejściowy, tzn. włączę wszystkim domyślny nowy skin, a dla osób mających największe psychiczne problemy z przesiadką być może pozostanie aktualny layout jako opcja do ręcznego sobie włączenia.
swieta_barbara pisze:simplicity is bliss.
Mówiłem Ci już że Cię kocham? ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ