Zapowiedź: zmiana layoutu.

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zapowiedź: zmiana layoutu.

Post autor: Tomash »

Howgh,

mamy rok 2013, trzymanie forum z layoutem zrobionym jakby dekadę temu jest taaakie 2003.

Jestem w trakcie przeglądania i testowania różnych nowych layoutów dla phpbb3 pod kątem Border Princes.
Wymogi niby proste, ale jednak niewiele szablonów je spełnia: layout ma być lekki i oparty o css (żadnych tabelek) oraz responsive. Responsive to taki, który się ładnie skaluje w dół przy niższych rozdzielczościach, a mówiąc po ludzku: wygląda dobrze na smartfonach, bez kombinowania ze zbliżaniem.

Przykład layoutu spełniającego te wymagania: http://demo.rockettheme.com/phpbb3/?style=kirigami (otwórzcie sobie ten adres ze smartfona, tableta albo po prostu zmniejszajcie okno przeglądarki).

Aktualne layouty wylecą, wszystkie. Proponuję się powoli od nich odzwyczajać.
Postaram się żeby nowy layout trzymał borderprincesowy zestaw kolorów, tj. ciemna czerwień plus pergamin :)

Pomoc w poszukiwaniach nowego layoutu jest bardzo mile widziana!
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

A może jakiś layoucik w ciemniejszych kolorach a'la Dark Fantasy do wyboru? Biało czerwony jest za bardzo oczojebny na me gusta.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie wykluczam, chociaż osobiście me gusta jasne layouty.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

jasne layouty sa o wiele bardziej czytelne.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

Ja bym tylko dodał, że fajnie by było gdyby informacje o autorze (ta cała ramka z avatarem czyli klasa postprofile) była z lewej, ale to jest tylko kwestia drobnych zmian w ccsie, więc da się zrobić w każdym stylu w parę minut.

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

Byłoby świetnie gdyby można było wybierać z kilku layoutów i zmieniać je w dowolnym momencie :)
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Neithan pisze:Ja bym tylko dodał, że fajnie by było gdyby informacje o autorze (ta cała ramka z avatarem czyli klasa postprofile) była z lewej, ale to jest tylko kwestia drobnych zmian w ccsie, więc da się zrobić w każdym stylu w parę minut.
Przecież jest po lewej
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Wszystko wywalasz? No wez mi nie psuj zycia, CA Gen2 to jest najbardziej SFW layout ever.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

PartyzantPL pisze:Byłoby świetnie gdyby można było wybierać z kilku layoutów i zmieniać je w dowolnym momencie :)
Za dużo roboty z przygotowaniem i utrzymaniem (aktualizacjami) więcej niż jednego layoutu. Od tego właśnie odchodzimy.

Baśka: obróć monitor w robocie ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

To wywal wszystkie poza tym :P

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Tomash Tomash w uja nie leć. Już nawet niech będą dwa ale jeden jasny a drugi ciemny. PLIIIIS
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jak sobie klikniesz linka w OP to jest przełączarka schematów kolorystycznych (przy zachowaniu samej struktury layoutu), coś takiego jest do rozważenia.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Tomash pisze:Jak sobie klikniesz linka w OP to jest przełączarka schematów kolorystycznych (przy zachowaniu samej struktury layoutu), coś takiego jest do rozważenia.
lajk yt
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

To może zróbmy nowy layout z opcją włączenia starego? :)
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

O, co mi przypomniało że mieliśmy ci wymoderować sygnaturkę.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tylko błagam, Tomash, żadnych kucyków.

A tak na poważnie to jestem na tak, chociaż bardzo już przywykłem do tego oryginalnego. Jednak nowy design ogólnie by się przydał. Są bardziej przejrzyste te nowe wymysły.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A daj Tomciu jakis wybor, chetnie sobie poprzegladam.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak masz jakiś zbiór czy galerie tych lay'ków to ja też mogę pogrzebać. Tylko nie jestem pewien, czy rozpoznam te kompatybilne i w ogóle.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

No dostaliście ;P np rockettheme.com
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Przy okazji Tomash

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 0#p1011570


zrób to wreszcie ;P. Ja truję już długi czas oto ;) inni rzucają przykładami ZRÓB ZRÓB ZRÓB :P
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

ODPOWIEDZ