Dodanie nazw z 9th Age do tytułów sekcji BP

Uwagi, pochwały, zgłoszenia, skargi, sugestie i pomysły - jeśli dotyczą tego forum, oto miejsce dla nich.
Tu poruszane będą wszystkie kwestie związane z działaniem forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodanie nazw z 9th Age do tytułów sekcji BP

Post autor: Ziemko »

Czy zmienienie kilku nazw twoim zdaniem zmienia to co bedzie sie na tym forum znajdowalo ?

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

I tak i nie. Należy pamiętać o tym, że WFB i 9th age to dwa odmienne projekty. Drugi jest spadkobiercą pierwszego, ale w tym układzie zmiana nazw moim zdaniem jednoznacznie świadczy o mentalnym wyrzuceniu na śmietnik historii ośmiu poprzednich edycji. Być może dotyka mnie to w ten sposób dlatego, że nie jestem zwolennikiem 9th age. No i nowi gracze szukający czegoś o starym Warhammerze widząc tego typu nazwy troszkę zgłupieją. Z drugiej strony stare nazwy pozostały pod spodem, więc nie jest tak źle ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Forum to ludzie, większość z aktywnych użytkowników to gracze dziewiątki.
Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Nic dodać nic ująć , czy tego chcemy czy nie 9th Age jest grą która zastąpiła WFB. Swoją drogą nie rozumiem osób które tęsknią za starym warhammerem a są tak przeciwne dziewiątce.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

ja tesknie a przeciwny nie jestem:>
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

no dokładnie, sentyment jest ogromny :roll: ale trzeba iść do przodu, no i to games workshop nas olał a nie my jego

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Gra która się nie rozwija i której brakuje wsparcia nie ma żadnej przyszłości. Pozostanie przy WFB skazałoby forum na opuszczenie.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

To zmieńcie w nazwie forum "Niezależne forum WFB/9thAge"

A nazwy działów mogą pozostać bez zmian - w końcu 9A to kontynuacja i przedłużenie WFB więc każdy wie co jest pięć

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Let it be.

abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

Ktoś napisał że mało kto jeszcze gra w WFB 8th. nie zgodzę się i przyznam że brakuje mi działu dotyczącego 8 edycji jaka by nie była. i mam cichą nadzieję że starzy wyjadacze z sentymentem powalczą u uruchomienia działu poza 9th age z przerzuceniem tematów z obecnego działu do Starego warhammera. proponuję wrzucić je do działu inne systemu.

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Abad
abad86 pisze:Ktoś napisał że mało kto jeszcze gra w WFB 8th. nie zgodzę się i przyznam że brakuje mi działu dotyczącego 8 edycji jaka by nie była. i mam cichą nadzieję że starzy wyjadacze z sentymentem powalczą u uruchomienia działu poza 9th age z przerzuceniem tematów z obecnego działu do Starego warhammera. proponuję wrzucić je do działu inne systemu.
a może napisz jakie działy/tematy warto przerzucić? bo wiele ma kontynuację w 9th Age. Ale osobiście nie widzę przeszkód, by był osobny dział dla 8-ki, skoro już jest niszowym produktem ;)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dział pytań o zasady jest nadal, na forach armijnych można pytać o zasady 8ed i dostać szybką odpowiedź.
Po co komplikować?

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Jeśli 8ka zostanie przeniesiona do osobnego działu to już prawie nikt nie zobaczy tych tematów

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Na razie zostaje tak jak jest. Zmiany nazw armii imho poki co wystarcza.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

swieta_barbara pisze:Forum to ludzie, większość z aktywnych użytkowników to gracze dziewiątki.
Tyle w temacie.
Amen!

Podporządkowanie forum pod garstkę graczy vs spore środowisko 9th Age źle mi się kojarzy z pewnym typem ustroju politycznego.
Dodałbym, że w momencie gdy wyszła 8ed, tylko marginalna część graczy miała kontakt z 7ed. I tak pod każdą nazwą armii są nazwy z WFB.

Przez 4 dni Polconu na jakich byłem - tylko 1 osoba spytała, czy gramy w 8ed. Reszta najczęściej pytała w stylu: "Gracie w 9tkę czy AOS?", a dominujące "To 9tka?"

W Twierdzy Wrocław, błyskawicznie przerzuciliśmy się na 9th Age, nikt nie gra w 8ed.
Ogólnie Wrocław? - Możliwe, że ktoś gdzieś (raczej w domu) gra w 8ed. W Bolterze z tego co słyszałem ktoś łupie w AOS, a kalendarz ich rozgrywek nie ma w ogóle WFB.

ODPOWIEDZ