Rozpakuj pudełko...

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Re: Rozpakuj pudełko...

Post autor: Kamyk »

A jak spiłujesz pozostałości podstawki pod nogami to nie będzie lepiej pasował?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Kamyk pisze:A jak spiłujesz pozostałości podstawki pod nogami to nie będzie lepiej pasował?
Ten 1.5 mm niewiele zmieni. Ale nie będę tego usuwał, bo docelowa podstawka będzie brukowana i pasuje mi, żeby model stał nieco wyżej.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Shoulder Boards

Od kilku tygodni udaje mi się dość regularnie raczyć szanowne państwo-draństwo piątkowymi wpisami z cyklu rozpakuj pudełko, podobnie będzie i dziś.

Jednak w odróżnieniu od ostatnich wpisów traktujących o produktach Ristuls Extraordinary Market oraz Reaper Miniatures dziś zaprezentują wam zestaw Shoulder Boards od Victoria Miniatures, firmy która specjalizuje się w figurkach w skali 30 mm.

Wysłana z Australii paczka z zakupionymi produktami dotarła do mnie znacznie szybciej, niż niektóre przesyłki nadawane w Polsce. Wewnątrz znajdowało się kilka dobrze zabezpieczonych figurek i bitsów.

Prezentowany poniżej zestaw Shoulder Boards odlany został w szarej żywicy, nie zauważyłem żadnych nadlewek, a pozostałe po procesie odlewania błony łatwo usunąłem szczoteczką do zębów. Części wykonane zostały w skali 30 mm, co odpowiada skali heroic 28 mm GW.

Epolety wykorzystałem do waloryzacji modeli bohaterów służących w szeregach Muszkieterów z Nuln, których używał będę do gry w Warheim FS. Uznałem bowiem, że będą ciekawym urozmaiceniem czarnych mundurów żołnierzy z Nuln.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Jakoś niespecjalnie to do mnie przemawia...i ahistoryczne, i poza wszystkim niespecjalnie do nich frędzliszcza pasują... Ale rób pan panie artysto, jak pan uważasz, może po pomalowaniu będę piał z zachwytu nad koncepcją wyprzedzającą swoją epokę :wink:
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Nuln od dawna 'wyprzedza swoją epokę' jakąkolwiek by ona w Warhammerze była ;)

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

W sumie święta racja- eżżż dałem się ponieść narracji foruma :mrgreen:
Ale nadal opowiadam się przeciw tym fruwadłom, żeby nie było :lol2:
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Candles and Candlesticks od Ristuls Extraordinary Market

Byś może szanowne państwo-draństwo pamięta, swego czasu wspomniałem o zakupach dokonanych w sklepie Ristuls Extraordinary Market. Dziś po przerwie na recenzje bitsów od Victoria Miniatures i figurek od Reaper Miniatures mam dla was prezentację zestawu Candles and Candlesticks właśnie od REM.

Zapakowana w kopertę bąbelkową przesyłka dotarła do mnie niebawem po złożeniu zamówienia, wewnątrz znajdowały się dwa bistry wypełnione po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. W kopercie znalazłem także widoczną na zdjęciu wizytówkę firmy.

Wśród zamówionych w REM produktów znalazł się także prezentowany poniżej zestaw Candles and Candlesticks.

Jak można przeczytać na stronie producenta zestaw składa się z 17 części w skład których wchodzi 10 świec i 7 świeczników.

Świece i świeczniki przed użyciem wymagają jedynie usunięcia błon pozostałych po odlewie, ja wykorzystałem do tego starą szczoteczkę do zębów, a samo usuwanie zajęło kilkanaście sekund. Aby usunąć ewentualne tłuszcze pozostałe po procesie odlewania warto też umyć odlane z szarej żywicy elementy w ciepłej wodzie z mydłem.

Zestaw z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub podstawek pod modele magów czy duchownych. Poszczególne wzory różnią się między sobą, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla REM nieco groteskowym stylu.

Jeśli szanowne państwo-draństwo jest zainteresowane zawartością innych zestawów od Ristuls Extraordinary Market to klikajcie TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

jak przeczytałem,że to zestaw świeczek, to myślałem, że Ci odbiło i recenzujesz na BP świeczki zapachowe :D

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

To by dopiero dobre było. :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Anirion, Wood Elf Wizard

Jak już wspomniałem jakiś czas temu przy okazji recenzji modelu Roshtanda the Green, Arch Druida wymyśliłem sobie nową wersję dioramy z Magistrami Magii tym razem jednak z użyciem figurek od Reaper Miniatures.

Stąd dziś, zapraszam do relacji z rozpakowania kolejnej figurki, która na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnić będzie rolę Magistra Cienia władającego Magią Ulgu.

Anirion, Wood Elf Wizard zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje. Pomimo umieszczenia wewnątrz blistra dwóch płatów gąbki, w trakcie transportu skrzywieniu uległ kostur trzymany przez maga, jednak wyprostowanie drzewca było bardzo prostym zabiegiem.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Anirion, Wood Elf Wizard. Model odlany został w białym metalu. Nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, choć w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Autorem modelu jest Bobby Jackson i choć figurka oryginalnie przedstawia maga elfów, to ze względu na długi płaszcz z kapturem i dość minimalistyczne wyposażenie świetnie nadaje się również na Magistra Cienia.

Reaper Miniatures większość swoich modeli odlewa wraz z podstawkami. Tak też jest z modelem Anirion, Wood Elf Wizard, tym razem jednak nie usuwałem fabrycznej podstawki lecz wyciąłem odpowiedni otwór w kwadratowej, plastikowej podstawce 20 x 20 mm w której osadziłem figurkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Miałeś już może do czynienia z plastikami Reapera?

Co do zakapturzonego...niespecjalnie mi się podobają te prace Jacksona, czegoś im brak. Chociaż czasem jest i nadmiar :wink: https://www.coolminiornot.com/shop/mini ... mom-1.html
Elegancko wyszło ukrycie podstawki, gorzej, jeśli ta reaperowska jest rozłożysta nad podziw i nawet na rozsądnych 25X25 nijak się nie mieści :cry:
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Niezła ta mama-zombie ;)

Plastików nie miałem w rękach i raczej nie będę ich szukał. Z tego co czytałem to jakiś elastyczny materiał, a ja wolę solidny metalm

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Ja również , stąd moje obawy, że zastąpią metal jakimś gniotem :? Co z tego, że tańsze...
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Sarmor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

Raczej nie zastąpią w całości. Reaper Bones miał być jedynie tanią alternatywą i wszystkie modele w tej serii są także dostępne w metalu.
Ale słyszałem, że jakościowo ten materiał nie jest zły... Czasem trzeba coś wyprostować na ciepło, ale to nie dramat (ja bym powiedział nawet, że to plus - można pozy nieco zmieniać).

Anyway, zrecenzowałem staruszka-barbarzyńcę od Hasslefree Minis, może kogoś zainteresuje: http://thenode.pl/artykuly/modelarstwo/ ... nis-conran
Miesiąc temu przekonaliśmy się, że nie tylko mężczyzna może przyjąć serum superżołnierza i bronić Ameryki przed złoczyńcami. Dziś zaś przekonamy się, że nawet będąc zaawansowanym w latach można chwycić za topór i wieść życie barbarzyńcy. Oto przed Wami Conran, który na pewno nie przejmuje się swoim wiekiem.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Books and BookHolders od Ristuls Extraordinary Market

Dziś przygotowałem krótką prezentację zestawu Books and BookHolders od Ristuls Extraordinary Market.

Przesyłka od REM zapakowana została w kopertę bąbelkową, która zawierała dwa bistry wypełnione po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także widoczną na zdjęciu wizytówkę firmy.

Wśród kilku zamówionych produktów, z których większość zaprezentowałem już szanownemu państwudraństwu w minionych tygodniach znalazł się także zestaw Books and BookHolders, którego zawartość możecie obejrzeć poniżej.

Jak można przeczytać na stronie producenta zestaw składa się z 14 elementów, 4 stojaków na książki i 10 książek, odlanych z wysokiej jakości żywicy. I choć podczas wstępnych oględzin nie znalazłem większych linii podziału formy czy błon, to przed malowaniem warto wyczyścić elementy szczoteczką do zębów, która bardzo dobrze usuwa błony pozostałe po procesie odlewu.

Zestaw Books and BookHolders z powodzeniem można wykorzystać podczas waloryzacji makiet czy jako dekorację dioram lub podstawek pod modele magów i duchodnych. Poszczególne wzory różnią się między sobą, a całość wyrzeźbiona jest w charakterystycznym dla REM nieco groteskowym stylu.

Jeśli szanowne państwo-draństwo jest zainteresowane zawartością innych zestawów od Ristuls Extraordinary Market to klikajcie TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Ellus Mann, Wizard

Służba nie drużba. Luty nie sprzyja aktywności forumowo-blogowej, a i figurki leżą na warsztacie odłogiem i zbierają kurz, a tu już połowa najkrótszego miesiąca w roku.

Mimo przeciwności losu przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa krótką prezentację modelu Ellus Mann, Wizard, który na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnił będzie rolę Magistra Metalu władającego Magią Hamon.

Figurka Ellusa zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Ellus Mann, Wizard. Model odlany został w białym metalu. Na figurce znalazłem kilka nadlewek oraz linii podziału formy, których usunięcie nie zabrało jednak wiele czasu. Ponadto, wyprostowałem kostur, który skrzywił się podczas transportu modelu.

Wyrzeźbiony przez Matta Gubsera model Ellusa, to ciekawa i bogato wyposażona figurka. Zarówno drewniany kostur, przytroczone do pasa sakwy z utensyliami oraz karwasze sprawiają, że model z powodzeniem może w uniwersum Warhammer Fantasy pełnić rolę Magistra Magii z Kolegium Metalu.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Belphegor Winged Monkey od Bombshell Miniatures

Dziś piątek, więc zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelami od Bombshell Miniatures.

Prezentowany poniżej model Belphegor Winged Monkey w Warheim FS wykorzystać można między innymi jako chowańca.

Model został zapakowany firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurki zawierał także ulotkę z logo firmy. Belphegor Winged Monkey to figurka skrzydlatej Kapucynki. Model został odlany w białym metalu, a linie podziału i nadlewki które zauważyłem były łatwej do usunięcie.

Model Belphegor Winged Monkey pomimo nieznacznych rozmiarów, figurka mierzy bowiem niespełna 14 mm wysokości, jest dość szczegółowy. Detale są ostre i wyraźne, a sam model z pewnością znajdzie zastosowanie w Warheim FS czy to na podstawce jednego z bohaterów lub jako samodzielny model czy w końcu element makiety.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Ezren, Iconic Male Human Wizard

W pierwszy piątek marca 2015 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury relacji z rozpakowania kolejnego modelu od Reaper Miniatures, który na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnić będzie rolę Magistra Ognia władającego Magią Aqshy.

Ezren, Iconic Male Human Wizard zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje. Wewnątrz opakowania znalazła się także gruba gąbka, która dość dobrze zabezpieczyła model w trakcie transportu oraz kwadratowa podstawka o wymiarach 25x25 mm.

Blister zawiera figurkę Ezren, Iconic Male Human Wizard. Model odlany został w białym metalu. Na figurce znalazłem kilka nadlewek oraz pozostałości po kanałach doprowadząjących metal do formy, ponadto w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Autorem modelu jest Todd Harris, a sama figurka to dość dynamiczne przedstawienie modelu bogato odzianego i wyposażonego maga. Model posiada liczne szczegóły, które z pewnością dostarczą sporo przyjemności podczas malowania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Imperial Noble

W piątek 13-go marca 2015 roku zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury relacji z rozpakowania kolejnego modelu od Victoria Miniatures, który w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnić będzie rolę Najemnego Ostrza lub Postaci Dramatu.

Figurkę Imperial Noble otrzymałem jako część większego zamówienia, a sam model został zapakowany został przez ekipę z Victoria Miniatures w woreczek strunowy. Wewnątrz opakowania znalazła się także okrągła, sceniczna podstawka o średnicy 25 mm.

Blister zawiera figurkę Imperial Noble wraz z towarzyszącą mu małpą. Modele odlane zostały w białym metalu. Na figurce szlachcica znalazłem kilka nadlewek oraz wyraźnie widoczną w kilku miejscach linię podziału formy.

Wyprodukowana przez Victoria Miniatures figurka wyrzeźbiona została w stylu zbliżonym do modeli GW i jak możecie zobaczyć na ostatnim zdjęciu Imperial Noble z powodzeniem może stanąć obok reszty obywateli Lenna Sigmara.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Autumn the Scarecrone od Bombshell Miniatures

20 marca 2015 roku, w piątek w dniu zaćmienia słońca zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Bombshell Miniatures.

Prezentowana poniżej figurka Autumn the Scarecrone w Warheim FS pełnić będzie rolę Postaci Dramatu.

Model został zapakowany firmowo w przezroczysty blister, który oprócz figurki i 30 mm okrągłej podstawki zawierał także niewidoczną na zdjęciu ulotkę z logo firmy. Model został odlany w białym metalu, a linie podziału i nadlewki które zauważyłem były łatwej do usunięcie.

Autumn the Scarecrone to zaprojektowany przez Vicky Morgan-Keith i wyrzeźbiony przez Patricka Keith pełen szczegółów i ostrych detali model. Szczególnie podoba mi się siedzący na kapeluszu kruk oraz zdjęte ze stracha na wróble płaszcz i maska za którą swoje oblicze kryje wiedźma. Ponadto, jak szanowne państwo-draństwo może zobaczyć na ostatnim zdjęciu, model od Bombshell Miniatures jest nieco wyższy i wyraźnie szczuplejszy od modeli GW i zdecydowanie bliżej my do stylistyki Raging Heroes.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ