Instant Mold

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Re: Instant Mold

Post autor: The WariaX »

EDIT: GS odchodzi od formy nawet jeśli nie była posmarowana, ale jest jak dla mnie zbyt miękki po wyschnięciu :/
Nie znam się za bardzo na rzeźbieniu, ale nie starczy może po prostu zmieszać go w ciut innej proporcji - więcej utwardzacza. Nie wiem który to składnik, chyba niebieski.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

instant mold jest w pyte!

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

The WariaX pisze:Nie znam się za bardzo na rzeźbieniu, ale nie starczy może po prostu zmieszać go w ciut innej proporcji - więcej utwardzacza. Nie wiem który to składnik, chyba niebieski.
Nadal za miękki :) Muszę spróbować z muliputem.

Awatar użytkownika
JAMA
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Kontakt:

Post autor: JAMA »

Gdyby ktoś potrzebował za złotówki i od ręki - to Instant Mold jest dostępny tutaj:
http://jotte.istore.pl/pl/instant-mold- ... wania.html
Malujesz? Rzeźbisz? Konwertujesz? Sprawdź JAMĘ

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Zakupiłem instanta, wczoraj wysłali (sklep JAMA) dzisiaj dostałem paczkę. Spoko sklep ;-)
Jak będzie okazja to po testuje. Sam jestem ciekaw efektów ;-)

Kasia
Wałkarz
Posty: 75

Post autor: Kasia »

Wg mnie wszystko fajnie, ale skoro instant mold to tworzywo termoutwardzalne to sadze ze po wielokrotnym kontakcie z zywica zaczne tracic swoje wlasciwosci. Utwardzacze do zywic (glownie epoksydowych) wydzielaja podczas sieciowania aminy, ktore w polaczeniu z elstomerami termoutwardzalnymi robia z nimi mniej wiecej to co siarka z guma (wulkanizacja).

Nie wiem jak dlugi musialby byc kontakt tworzywa z zywica, ale np silikony ktorych uzywam w laboratorium do wylewania form z zywicy epoksydowej po mniej wiecej 10 wylaniach traca swoja elastycznosc i sie krusza.

Akurat tworzywa z ktorych robione sa figurki "profesjonalne" sa rowniez termoutwrdzalne i formowane technologia wtrysku - nie ma zadnych produktow ubocznych ktore bo wplywaly na forme.

Wydaje mi sie ze instand mold jest spoko ale raczej do sporadycznych prac niz odlania calej armii...

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Bo on jest po to żeby sobię w miarę szybko zrobić kopie jakiegoś elementu. I z tego co kiedyś słyszałem używanie do tego żywicy jest dośc słabym pomysłem, jak coś to gs/procreate/milliput. Ja mam tylko,że z innej firmy i nawet to przydatne jest.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

ja próbowałem raz z żywicą i w ogóle nie działa, bo ona sie strasznie ciepła robiła przy zastyganiu przez co topiła molda i wsystko do wyrzucenia było.

Kasia
Wałkarz
Posty: 75

Post autor: Kasia »

Milliput itp dwuskładnikowe to to samo co green stuff.
Coś na wzór epoksydówki, ale nie do końca.

Ogólnie jak chce się coś "odlać" czy odwzorować to najlepiej popryskać wcześniej silikonem w sprayu http://i.archiwumallegro.com.pl/2430777327/

Będzie szło o wiele łatwiej.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak odlewać w żywicy to i formy sylikonowe. Instant mold jest kompletnie nie do tego.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

No kurcze, przecież na stronie sklepu jest wyraźnie napisane do czego to służy i jak tego używać.
Toć to oczywiste, że armii w tym "nie odlejesz". No chyba, że masz ba(a)rdzo dużo czasu i chęci, żeby pojedyncze elementu z GS robić, ale z tego co widzę to turbo detale raczej nie wychodzą, ale testy wciąż trwają.

Osobiście chcę tego używać do tworzenia bitsów do wh40k, gdzie w boxie jest np jedna broń laserowa, a potrzeba jej pierdylion.... Jak na razie mam jeden naramiennik skopiowany, ale średnio mi to wyszło chociaż wiem co źle zrobiłem ;-)

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

A może powrzucacie swoje pracy, które wyszły za pomocom instant molda?

ODPOWIEDZ