Wszystko o... Pędzle. - BattleBear corner

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Wszystko o... Pędzle. - BattleBear corner

Post autor: ZOO Art Studio »

W modelarskim hobby pędzel to narzędzie absolutnie podstawowe. Używamy go tak często, że już nie zauważamy tej czynności. Bo przecież nie tylko malowaniem modelarstwo stoi! Pędzel w użyciu jest także przy okazji nakładania kleju, by móc przykleić piasek na podstawkę, do nakładania śniegu czy też nadawania faktury. Nawet sam w sobie może przekształcić się z narzędzia w materiał – z pędzli o twardym włosiu powstają świetne trzciny.

Będąc tak ważnym narzędziem bywa przez nas traktowany po macoszemu. Wielu z nas nie potrafi odpowiednio dopasować używanego pędzla do aktualnych potrzeb, nie dba o włosie, nie zastanawia się nad przeznaczeniem każdego z nieodłącznych towarzyszy modelarskiej podróży. Chciałbym w tym artykule przedstawić kilka prawd i obalić kilka mitów, które przyległy do pędzli. Mam nadzieję, że pomoże to wszystkim początkującym (a może także nieco bardziej doświadczonym) modelarzom uniknąć wielu błędów które sam niegdyś popełniłem.

JAKIE PĘDZLE BĘDĄ MI POTRZEBNE?

Częste pytanie, które przewija się niezliczoną ilość razy na każdym forum o bitewniakach czy też modelarstwie. Początkujący adepci naszego wspólnego hobby w obliczu ogromnej konkurencji na rynku stają przed nie lada dylematem: jakie i ile pędzelków kupić, by nie zbankrutować, a jednocześnie zaopatrzyć się w niezbędne minimum. Najpierw trochę teorii o typach włosia:

SZCZECINA – to twarde włosie najczęściej stosowane w pędzlach przeznaczonych do malowania farbami olejnymi. Przeważnie długie, bardzo sprężyste. Zastosowanie: drybrush podstawek i makiet

WŁOSIE NYLONOWE – raczej twarde włosie syntetyczne. Posiada...


Zapraszam do lektury całego artykułu na www.BattleBear.pl - bezpośredni link tutaj.

ODPOWIEDZ