Dodatki do 2ed.

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: Dodatki do 2ed.

Post autor: Eltharion »

Wazne ze jest cala sciezka egzekutora i to sie liczy
Sa poczatkowe staty jest git!! :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

To nie wszystko, w dlaekiej persprktywie mam zamiar rozpisać także HE (w tym ścieżki min. Mistrza Miecza, Smoczego Księcia, i Białego Lwa), mam nadzeje, że gracze HE którzy są zainteresowani sprawą, będą chcieli mi pomóc.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Jakby ktoś pisał WE... Wtedy byłbym pierwszy do pomocy :)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Heh ...
Teoretycznie to WE juz sa :D
Tylko te imperialne ;]
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Tullaris pisze:To nie wszystko, w dlaekiej persprktywie mam zamiar rozpisać także HE (w tym ścieżki min. Mistrza Miecza, Smoczego Księcia, i Białego Lwa), mam nadzeje, że gracze HE którzy są zainteresowani sprawą, będą chcieli mi pomóc.
Szczytny cel, ale czy to nie jest mało fluffowe? Rozumiem, ze jesteś klimaciarzem, ale DE raczej nie godzą się na życie i przygody w Imperium :wink: z HE jest nieco inna sprawa bo oni są bardziej "kompatybilni" ze środowiskiem, ale zawsze są lekko gburowaci i lepsi w ich mniemaniu.

Mimo tego gratuluję chęci do pracy. Pozazdrościć =D>

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Zbysław, po części masz rację, ale znajdzie się wielu amatorów gry DE, niezważających na fluff :twisted: Pozatym, dobry gracz znajdzie jakiś powód dlaczego jego mroczniak mieszka w Imperium. Chociażby dostał zadanie poznać dokładnie społeczeństwo ludzi, albo jego statek został zaatakowany i załoga wybita, przeżył tylko on, a było to przy brzegach imperium i udało mu się dopłynąc na łódce czy coś, a niewiele statków kursuje na Naggaroth i nie ma jak wrócić.
A jakby ktoś dalej miał pretensje - jest księga spaczenia, gdzie są złe rasy, nacje i do nich profesje. Można to potraktować jako uzupełnienie tej księgi :)


A takie WE mnie nie satysfakcjonują :twisted:

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Cóż, skoro tak to polecacie, Tullaris, czy mógłbyś przesłać mi też ten plik z uzupełnieniami?

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

ja też podpinam się pod prośbą...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Jak tak dalej pójdzie to mozna myslec o wydaniu oficjalnego dodatku
Ale bedzie kasy :twisted:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Przede wszystkim zaznaczam, że gać ma się nie w zapyziałym zgniłym i śmierdzącym Imperium, które pewnego dnia zostanie podbite przez nasze Legiony :twisted: , lecz w najwspanialszej kranie pod słońcem (mimo, że słońca tam nie ma) jaką jest Naggaroth. Max i Eltharion napisałem dziś Zbrojownie Mrocznych Elfów i prześle ją wam. Reszta jak chce ode mnie prace to nich prześle mi swoje adresy a dostaniecie wszystko. Wiele się jednak zmienia i ostateczny wygląd pracy może być inny. Gdy wszystko będzie gotowe pewnie pojawi się na Polterze. Wtedy wszyscy będą świadkami chwały Druchii i Wiedźmiego Króla.

Edit:
Tutaj toczy się dyskuja na temat moich prac, jak ocenicie zapraszam do wypowiedzi. http://forum.polter.pl/profesje-mroczny ... 70-90.html
Ostatnio zmieniony 23 sie 2009, o 12:17 przez Tullaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Chwala Wiedżmiemu Królowi!!
Ale fajnie bo w dodatku brakowalo mi driacha a po zatym DE maja tyle fajnych orginalnych broni ;]

Edit: Po przeczytaniu zbrojowni jestem zachwycony!!
Tylko mam jedno ale ... :?
Chciałbym przypomniec ze kazdy egzekutor wykuwa sam swój driach (po za tym sila S mnie nie zadowala - S+ 1 co najmniej)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Pierwsza strona:
Egrekucji zamiast egzekucji
Wyposażona jest kolczugi zamiast W kolczugi

Trezecia strona:
Wypruwasz zamiast wypruwacz

Czwarta strona:
Mroczna stal zamiast Gwiezdny metal (tam jak opisane jest o ngwiezdnym metalu i wzmianka o cenie, że wzrasta o 250%)

Pozatym - Zajebiste, wielkie propsy dla Ciebie, kawał świetnej roboty :)

Nie chce mi się teraz myśleć ani sprawdzać, ale upewnij się czy nie ma jeszcze jakiejś broni DE nieopisanej w podręczniku [-o<

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Wszystko pisałem na szybko, więc mogą być błędy, no i fakt, że Egzekutorzy sami wykuwają Draichy, poprawie to. Co do innych broni to w podręczniku do 6 ed. jest opis dwóch rytualnych rodzajów broni służących do pojedynków, ale są one rzadkie wiec nie wiem czy je rozpisywać.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

To już kwestia tego czy Ci się chce, ale napewno to nikomu nie zaszkodzi :)

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Broń to nie jest większy problem, zawsze można siąść i coś wymyślić. Ja mam teraz inny problem, jak dobrze przerobić Mroczną Magie, na mechanikę WFRP. Przedstawiłem bardzo wstępną przeróbkę czarów na forum Poltera i spotkałem się z krytyką, przede wszystkim za zbyt przegiętą została uznana Potęga Mroku która ma ponoć wywracać do góry rozwój profesji bowiem daje początkującej czarodziejce dostęp do zbyt potężnych czarów.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Tullaris pisze:Broń to nie jest większy problem, zawsze można siąść i coś wymyślić. Ja mam teraz inny problem, jak dobrze przerobić Mroczną Magie, na mechanikę WFRP. Przedstawiłem bardzo wstępną przeróbkę czarów na forum Poltera i spotkałem się z krytyką, przede wszystkim za zbyt przegiętą została uznana Potęga Mroku która ma ponoć wywracać do góry rozwój profesji bowiem daje początkującej czarodziejce dostęp do zbyt potężnych czarów.
IMO lepiej by było, gdybyś nie rozpisywał Prawdziwej Dhar a udostępnił DE magię Chaosu oraz dostęp do zaklęć Tradycji Cienia, Ognia i Śmierci. Zaklęcia prawdziwej Dhar są bardzo potężne, a co więcej, ponieważ Wysoka Magia nie została rozpisana, magia DE nie miałaby swojego odpowiednika.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Tak, ale w perspektywie jest rozpisanie HE i Wysokiej Magii również. Poza tym jeśli czytałeś Królestwa Magii to wiesz, że Druchii uważają zwykła Dhar za marną sztukę, którą mogą władać co najwyżej uczennice, a nie czrodziejki.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Tullaris pisze:Tak, ale w perspektywie jest rozpisanie HE i Wysokiej Magii również. Poza tym jeśli czytałeś Królestwa Magii to wiesz, że Druchii uważają zwykła Dhar za marną sztukę, którą mogą władać co najwyżej uczennice, a nie czrodziejki.
Czytałem, dlatego nie ruszałbym Wysokiej Magii ani Prawdziwej Dhar. IMO to nie jest zabawka dla graczy, jest zbyt potężna.
Poza tym, w celu zbalansowania gry, wydaje mi się, że to właśnie uczące się magii DE powinny być 'bohaterami graczy', podobnie jak ma to miejsce w przypadku 'bohaterów graczy' wywodzących się z Wysokich czy Leśnych Elfów.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

A co z profesja ,,Arcymag''???
To tez jest twoim zdaniem uczen??
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Eltharion pisze:A co z profesja ,,Arcymag''???
To tez jest twoim zdaniem uczen??
Według fluffu Elfi Arcymag jest uczniem, który jest gotów rozpocząć naukę w Wieżach Hoetha. :wink:

ODPOWIEDZ