Evil ... czyli jakby to wyglądało z drugiej strony...

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thorek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Wawa

Evil ... czyli jakby to wyglądało z drugiej strony...

Post autor: Thorek »

:twisted: Czyli... Jak wam idzie granie mrocznymi charakterami...? :twisted: W tym temacie można pisać o np bohaterach Dark Elfickich, Skaveńskich, wampirzych Lordach i innych pomysłach na własne rasy/klasy. Sam ostatnio próbuje stworzyć skrytobójce Skaveńskiego... może ktoś ma jakieś pomysły...
Obrazek

"Kto walczy i ucieka, ten żyje, by podbijać następnego dnia"
Lasti pisze:PS: Czy wam też Opera 10 chce poprawić słowo klimaciarz na szmaciarz? Opere stworzyli PG :lol2:

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Hmmm... Wiesz, założenie jest taki - jeśli chcesz grać skavenem, to raczej reszta drużyny także powinna się zdecydować na granie szczurkiem. A jak tworzyć taką postać? Wszystko jest w stosownym dodatku - Dzieci Rogatego Szczura :)

Awatar użytkownika
Thorek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 155
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Thorek »

Stary, nie odkryłeś Ameryki...
Obrazek

"Kto walczy i ucieka, ten żyje, by podbijać następnego dnia"
Lasti pisze:PS: Czy wam też Opera 10 chce poprawić słowo klimaciarz na szmaciarz? Opere stworzyli PG :lol2:

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

Ja myślę, że granie skavenem, skinkiem, elfem i orkiem to by była zarąbista drużyna...

A na serio to nie cierpię prowadzić złym bohaterom bo nie ma w nich parcia na współpracę... w imię czego? Wyższego zła? Drużyna bez bycia mroczną i złą dostatecznie próbuje się wykorzystać nawzajem. Złe postaci mnie absolutnie nie kręcą...

Awatar użytkownika
Kondi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Kondi »

heh ja gram zawsze tylko i wyłącznie złym/samolubnym bohaterem ;p
Ale zwykle jest to człowiek :P (ale nie żaden kultysta chaosu) :)
przed nową sesją stawiam mu cel, do którego leci po trupach ;p (parę razy zdarzyło mi się ominąć fabułę kampanii, mówiąc prościej ja łaziłem po mieście, a reszt drużyny "świętoszki" próbowali kogoś ratować;p )

przy misjach ratunkowych zawsze moje pytanie brzmi "Ile dajesz?" :P
Obrazek
Dark Elf Army of Druchii:
Win/Draw/Lose (04.01.2010-xxx)
18/1/4

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Dla mnie to właśnie jest bez sensu w złych postaciach - brak współpracy. Jedni sobie chodzą tam, inni gdzie indziej - to już lepiej żeby każda postać miała oddzielną sesję...

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Można grać złą postacią bez konieczności bycia wampirem czy skavenem; po prostu grać złośliwą, wredną jędzę czy zimnego drania ;) I to będąc zarówno człowiekiem, elfem, krasnoludem i niziołkiem.

Pamiętam jak prowadziłam dwuosobowej drużynce - wampirzyca szlachcianka i nekromantka. No masakra. Tzn. klimat ogólnie był fajny, obie koleżanki grały profesjonalnie, tylko współpraca właśnie się nie kleiła; wampirzyca miała totalnie w d... swoją partnerkę, bo ta była tylko człowiekiem, w dodatku nie urodzonym szlachetnie, zaś nekromantka była w sumie dość zabiedzonym dziewczęciem rozkochanym w trupach, które podziwiało nieumarłość wampirzycy tak bardzo, że się temu nie sprzeciwiało... ale sesja jako taka w sumie była całkiem fajna :)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Jako ze nie chce zakladac nowego tematu spytam sie tutaj :?

Bedziemy grac z kumplami nowa kampanie (jako ze doszla mi ksiaga spaczena) wlasnie zlem i destrukcja
Jako milosnik elfów mam zamar zrobic elfa kultyste ... :wink:
Tylko ze mam pewien problem i dylemat ...
Nie wie zbytnio czyim kultysta zostac :?
Po przeczytaniu o wszystkich 4 bogach czegos wiecej doszedlem do wniosku ze odpada tylko Nurgle
Miedzy reszta nie umiem zdecydowac :(

Jakie jest wasze zdanie na ten temat??
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Jak elf to tylko Slanesh!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Taak :D Slaanesh jest do tego najlepszy ;D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Granie złą drużyną :P :twisted: , to właśnie, po to przygotowuje materiały o Mrocznych Elfach 8) (opis profesji, Naggaroth społeczeństwa Mrocznych elfów, magicznych przedmiotów Druchii itd), aby Mistrz mógł przygotować a Gracze rozegrać kampanie Mrocznymi Elfami w Kranie Chłodu. Ci którym przesłałem pliki z moimi pracami mogą już wczuć się w role Druchii (i zagrać Elfią Wiedźmą, Egzekutorem, Czarnym Strażnikiem lub Rycerzem Zimnych, a nawet Assasynem (sieżka kariery assasyna jest bardzo ksoztowna w PD i długa, ale gdy dobije się już do profesji Assasyna jest się mega kozakiem), innym mogę przesłać to co już opracowałem. Gdy wszystko zostanie ukończone postaram się to opublikować :D .

Ps. Zapomniałem dodać, że podobna praca jest tworzona o Lizakach, więc będzie można pograć Skinkami Saurusami Kriox (nie pamiętam jak się pisze te ostatnie jaszczórki :? :oops: ) oczywiście dla nich będą przygotowane nowe profesje.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Cóż, Saurusy to tępaki :wink: Co do dodatków Tullarisa, są naprawdę dobre, ale brakuje im zorganizowania na kartach, czyli są nieczytelne. Ale myślę, że to da się dopracować. :)

Gorek
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: Gorek »

Czy ktoś wie gdzie można znaleść rozpiske na tworzenie Jaszczuroludzi.I nie obrażaj Saurusów przeczytaj army booka to zauważysz że nie są idiotami a zgranie z zespołem jest ich najmocniejszą stroną.Nie są idiotami tylko mają ograniczone myślenie tylko do walki po co mają wiedzieć jak się używa szczotki do zębów bo czyszczą sobie zęby na czaszkach przeciwników:D
No a skinki moim zdaniem sa inteligentne i ciekawe jakie by miały staty jaki kapłan :D

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ciężko mi sobie wyobrazić sesję Lizardmenów, no bo patrzcie:

- W ich społeczeństwie nie ma dyskryminacji, kradzieży, morderstw, służby mrocznym potęgom - jaszczury mają wszystko zakodowane niejako w genach, każdy ma określoną rolę w społeczeństwie itd. Wniosek? ciekawe sesje mogą mieć miejsce tylko "na wyjazdach". Tu pojawia się kolejny problem, Lizardmenów nikt nie lubi, a już na pewno nikt im nie ufa. Zostają sesje typu "idźcie tam, zabijcie to, przynieście to, następna misja"

- Tylko jeden rodzaj jaszczuroludzi wchodzi w grę - Skinki. Dlaczego? Saurusy mają ograniczone zdolności myślenia abstrakcyjnego, bardzo ograniczony zasób słownictwa (większość słów jest związana z wojną ;)) i raczej wąski krąg zainteresować, Kroxigory są nieco mądrzejsze, ale znowu nie używają języka w ścisłym tego słowa znaczeniu, do tego są znacznie silniejsze fizycznie od innych ras. Grania Slannem nie skomentuję :P.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Fanowski projek "Dzieci Zaginionych Bogów" umożliwiający granie Lizakami w Lustrii jest w toku, więc będzie to możliwe, cierpliwości :wink:
Ja cały czas rozwijam swoje DE, a właściwie kończe nad nimi prace 8) .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Gorek
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: Gorek »

A czy masz coś o HE??Bo ile możne grać tymi udawanymi elfami z Imperium.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Mam :D w planach :mrgreen: które nie wiadomo czy zrealizuje :? :( , w związku z przeciągającym się okresem realizacji DE. Na razie mam tylko pomysł na profesje HE takie jak SM czy WL. Chciał bym to opracować tak jak to zrobiłem z DE. Czyli nie robie jednej profesji powiedzmy BG, tylko jest BG, następna Mistrz Wierzy, następna Kapitan Czarnej Straży. (z Kapitana BG, czy Wysokiego Egzeka, oraz Mistrza Rycerzy Mroku (Zimnych) można przejść do uber pakernej profesji Generała Mrocznych Elfów, a jak z nie wyjdzie się na Fechmistrza to można latać na Czarnym Smoku :twisted: ) Podobnie jest z Egzekutorami, Egzekutor, Mistrz Draicha, Wysoki Egzekutor. Jak widać wzorowałem się na Battlu, bo mamy tu schemat żołnierz oddziału, dowódca oddziału, bohater. Tak też planuje rozpisać HE np: Biały Lew, Gwardzista, Kapitan Gwardii, czy też Smoczy Książe, Mistrz Dejków, Władca Smoków (oczywiście też był by dla równowago Generał Wysokich Elfów). Kiedy się za to wezmę Khain jeden wie :roll: .
A co do leśniaków to dlaczego nie ma profesji Tancerza Wojny :?:
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Gorek
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: Gorek »

A czy jest tabela do robienia HE ??
Bo one to w sumie to tylko Odp. powinny mieć słabą no i Krzepę jak ludzie a reszta...:D
Walczą dobrze,strzelają dobrze,czarują dobrze :P

A wracając do lizaków to chce dodać że saurusy są mądrzejsze od niektórych ludzi imperium:D
No tylko to ich ograniczenie w myśleniu abst. I tak je lubie 8)

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Nie wiem jeszcze się za to nie zabrałem, jeśli jednak bym się za to zabrał, to tabele zostawił bym jak jest, czyli HE miały by taką jak u elfów z Imperium. U DE jest prawie tak samo, tylko zamieniłem wartośći US z WW więc DE mają WW 30 +k20, a US 20 +K20. Oczywiście DE mają trochę inne zdolności i umiejętności.
Wracając do złych drużyn, a co sądzicie o Krasnoludach Chaosu, fajnie by było pograż drużyną wyznawców Hastuha :) :twisted: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

W ksiedze Spacznia mozna grac krasnoludem Chaosu :|
Tylko jakość bidnie z profesjami :( (tylko 2 orginalne w tym jedna ma rozwiniecie)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

ODPOWIEDZ