Figurki w WFRP

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Figurki w WFRP

Post autor: max1 »

Czy ich używacie? Jakie jest wasze podejście do figurek w WFRP? Jeśli używacie to bitewniakowych czy specjalnych do rpg?

Ja jeszcze nie używałem, ale lada dzień mamy sprubować. Kumpel kupuje bretki trochę to będą do wybory leśne elfy, wysokie elfy, krasnale i breta. Ze "złych" to gobliny, troll i lizardmeni (wiem, że nie są źli, ale policzyłem ich jako przeciwników), teraz dokupie może jakoś na bitspudle troszke skavenów, wilki ze 2, może orki ze 3 i coś bardziej chaotycznego.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Szczerze, to jeszcze nie próbowałam chyba... o ile pamiętam...
Chociaż gdy jest jakaś skomplikowana sytuacja, walka czy coś, pewnie byłyby przydatne.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Praktycznie nie ma sesji bez figsów. Nigdy nie lubiłem sytuacji kiedy gracz mówi, że chowa się za kolumną a MG twierdzi że tej kolumny tam nie ma ;) Zazwyczaj w miejscu jakiejś ważnej walki MG rozrysowuje teren stawiamy figurki i każdy wie gdzie mniej więcej jest. Oczywiście obywa się bez miarki calowej a figurki to nic innego jak znaczniki w zasadzie to samo można by robić monetami lub kapslami po piwie, ale jak wiadomo figurki są fajniejsze.
Nie chwaląc się zbieram figsy mogące reprezentować różnych bohaterów z WFRP Kiedyś zrobię dioramkę może z jakąś ciekawą kompanią szkoda tylko, że nie będę mógł użyć wszystkich figurek bo będzie tego za dużo jak na jedną drużynę ;)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Drużyna z powiedzmy 120 ludzi:D

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Nie, chodzi o to, że samych figurek które mogą robić za bohaterów mam już około 15 na dioramie pokusił bym się na umieszczenie maksymalnie 6.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Nom, ja mówię na moim przykładzie. Ja bym wsadził smokobójcę, wieszczkę, waywatcher lorda, tekiego bretońskiego cusia (uzbrojony jak na koniku, ale na piechotę), maga wysokich elfów, i może coś mniej epickiego i jeszcze jekiegoś ludzia, może jakiegoś z pistoletem i mieczem, o ile taki jest (tylko tego z wyżej wymienionych nie posiadam:/)

Edit: Albo zamiast tego ludzia (chociaż nie wiem co bym wybrał, jakby była fajna figurka tamtego) mógłby być kapłan bojowy

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

kurka_z_podworka pisze: Oczywiście obywa się bez miarki calowej
Oj miarka czasem naprawdę się przydaje...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Hmm u nas do tej pory jakoś nie korzystaliśmy z figsów, oprócz 2 sesji z figurkami z LoTRa :P

U nas najczęściej wszystko rozrysowujemy wszystko na papierze :)

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Tak jak przedmówca - najczęściej wszystko zostaje rozrysowane na papierze, jednak pamiętam, że parę razy zdarzało nam się korzystać z figurek dla odwzorowania walki i wcale nienajgorzej to wychodziło :) Problem był jeden - nie zawsze posiadało się odpowiednie modele ;)

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Ja ostatnio zacząłem bawić się z figurkami od LotR'a ale następną armią którą będę zbierał będzie Imperium więc myślę że się przerzucimy na figsy od Warhammera. Oczywiście orki i gobliny zostaną z LotR'a.

A i moja rada: najlepiej na figurkach rozgrywać tylko walki. Można wtedy użyć więcej szczegółów i wszyscy sobie świetnie wszystko mogą zaplanować(tzn nikt Ci nie powie: "Ej tego tutaj nie było!" itd.)

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No jak na improwizowaną wioskę było ok Rion ;) No ale tylko walki, no i to nie koniecznie. Jednak to wyobraźnia ma działać. Choć mój mag metalu fajnie się prezentował jako Gandalf ;)

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Teraz robię makietę zrujnowanej świątyni Slannesh'a więc jak będziecie chcieli to mogę wrzucić tu zdjęcia jak to z grubsza będzie wyglądać. Co wy na to?

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Jakby coś to dzisiaj koło 21.00 mogę wrzucić projekt tej świątyni i pierwsze ściany postawione ku chwale mrocznych bóstw :wink:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Rion pisze:Jakby coś to dzisiaj koło 21.00 mogę wrzucić projekt tej świątyni i pierwsze ściany postawione ku chwale mrocznych bóstw :wink:
nie marudź, tylko wrzucaj, od razy może być do galerii, co by więcej osób obejrzało. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Rion, skończ ściany i potem wrzuć :O Bo tak to ciężko będzie sobie wyobrazić efekt końcowy.

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Kurcze aparat siadł i baterie się ładują....


Jutro spróbuję jeszcze coś zrobić i wrzucę fotki.

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

No to na zachętę:

http://img21.imageshack.us/img21/6308/zdjcie1r.jpg
Obrazek

Nie jest to może pierwsza klasa, ale mi potrzebne jest tylko do gry z kumplami. na razie widać tylko szkielet pierwszej ściany, ale za niedługo wrzucę więcej zdjęć do mojej galerii.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=19886

Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Rion »

Coś widzę, że temat zamarł...
Tak więc wrzucam co nieco abyście zobaczyli jak u nas wygląda scena walki (nie ma szaleństwa bo robiona była na szybko, wcześniej ustawialiśmy różne domki i kolumny)

Obrazek
http://i50.tinypic.com/15ntxf9.jpg

Obrazek
http://i46.tinypic.com/4t99g6.jpg

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Gdy znajdowaliśmy z drużyną czas na RPG to figsy chyba zawsze były w użyciu w trakcie walki. Szybkie rozrysowanie na kartce pomieszczenia i wio. Przynajmniej nie było zgrzytów kto kogo widzi/niewidzi i z kim aktualnie jest w walce.
Figurki przydają się w RPGu, bez 2 zdań!
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

W naszej ekipie bywały takie eksperymenty, jednak już od dawna figurki nie goszczą na naszym stole/podłodze. A dlaczego? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć - może z tego powodu, że zawsze (choć dziś nie byłby to pewnie problem) brakowało modeli wroga? :)

ODPOWIEDZ