Partia Politczna, poglądy

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Partia Politczna, poglądy

Post autor: RinoWar »

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat polityki :P
Chodzi mi o to czy bardziej popieracie prawicowe poglądy czy lewicowe
Ja osobiście z tego bagna lubie PO oraz Prawice Rzeczypospolitej gdyż uważam, że poglądy Marka Jurka są bardzo inteligentne zwłaszcza, że nie toleruje on gejów i jest przeciwko aborcji oraz chce odbudować suwerenność Polski oraz stawia na kraj o podłożu Katolickim co mi sie bardzo podoba ( z wyjątkiem Radia Maryja bo to banda...) Nom Czekam może sie ktoś wypowie :) aha i jeszcze Janusz Korwin-Mikke ma fajne poglądy
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ja jestem za Partią Przyjaciół Piwa i liczę na jej wejście do sejmu w najbliższych wyborach :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

taki temat zwiastuje jedno :D tony offtopu i flejmu.

Moje poglądy są bardzo lewicowe, nie lubie jak państwo narzuca wiele kwesti, lepiej jak narzuca ich mniej, a lewicowe poglądy chociaż kilka rzeczy narzucają to wiadomo, że mniej od prawicowego ustroju, który jak dla mnie jest sztywny i bardzo mało kreatywny jeśli chodzi o istotę człowieczeństwa i własnych wyborów. Nie lubie zbyt sztywnych norm.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Prawice Rzeczypospolitej gdyż uważam, że poglądy Marka Jurka są bardzo inteligentne zwłaszcza, że nie toleruje on gejów i jest przeciwko aborcji oraz chce odbudować suwerenność Polski oraz stawia na kraj o podłożu Katolickim co mi sie bardzo podoba
Obrazek sorry musiałem :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

ok każdy ma swoje zdanie ale na 1 miejscu to PO u mnie jest...
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Kosa pisze:taki temat zwiastuje jedno :D tony offtopu i flejmu.

wiedziałem :D

@Szczurek, cóż myślę to samo ;)
ale jeszcze nie chciałęm robić flejmu, ciekawe kiedy się tak naprawdę zacznie.

No dobra... Korwin... czy można powaznie traktować kogoś kto chce wprowadzić karę publicznej chłosty? :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Post autor: vanswirr »

szczurek pisze:
Prawice Rzeczypospolitej gdyż uważam, że poglądy Marka Jurka są bardzo inteligentne zwłaszcza, że nie toleruje on gejów i jest przeciwko aborcji oraz chce odbudować suwerenność Polski oraz stawia na kraj o podłożu Katolickim co mi sie bardzo podoba
Obrazek sorry musiałem :wink:
Przychylam się do zdania kolegi.

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

Kosa ale ty popierasz SLD czy kogo ;P
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nikogo :)
obecni polscy politycy nie znają się na polityce. No przynajmniej większość z wyłączeniem takich ludzi jak chociażby Cimoszka czy też Kwachu. To są dobrzy, polscy politycy, którzy potrafią odnaleść się na arenie międzynarodowej, a w dzisiejszym świecie to jest najważniejsze. Dlatego widzisz, prawicowe poglądy są kiepskie bo stawiają na swój kraj, zaś lewicowe na ogół ludzkości w całości i nie ważne czy jesteś Niemce, Polakiem czy Brazylijczykiem, jesteś człowiekiem i róbmy coś dla ludzi, a nie dla Polaków. (oczywiście wiem gdzie się urodziłem, wiem kim jestem, czuje się poniekąd dumny, że historią mojego narodu jest taka ciekawa, aczkolwiek to jest dla mnie na drugim miejscu, najważniejsze, że jestem człowiekiem, Ziemianinem, to jest istota lewicy. Zaś prawica to zło świata... z prawicowych poglądów zawsze wynika zło, wojny, kapitalizm, wyzysk, miejsca w szeregu, nierówności, wymieniać jeszcze? :D

kiedyś założę swoją ;) , czysto lewicową partię, bo prawdziwej lewicy w tym kraju nie ma.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

a taki mały offtop - wiecie że systemy totalitarne są najbardziej ekologiczne :)
Jest moc :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

to jak już ciekawostkami walimy. To demokracja jest jednym z najgorszych systemów politycznych ponieważ naukowo udowodniono, że więcej jest ludzi głupich niż inteligentnych (a pozostaje jeszcze duża rzesza średniaków) co sprawia, że w demokracji rządzą głównie idioci i ludzie, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia.
Nie zmienia to jednak faktu, że demokracje ciężko by było zastąpic jakimś lepszym systemem i przez to będąc najgorsza jest najlepsza. Taki paradoks mały ;)

A co do moich przekonań i pana M.J. to ja akurat jestem za całkowitym oddzieleniem Kościoła od Państwa w związku z czym raczej byśmy się nie dogadali ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

vanswirr pisze:
szczurek pisze:
Prawice Rzeczypospolitej gdyż uważam, że poglądy Marka Jurka są bardzo inteligentne zwłaszcza, że nie toleruje on gejów i jest przeciwko aborcji oraz chce odbudować suwerenność Polski oraz stawia na kraj o podłożu Katolickim co mi sie bardzo podoba
Obrazek sorry musiałem :wink:
Przychylam się do zdania kolegi.
SKANDAL, CO Z WAS ZA POLACY

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Rakso_The_Slayer pisze:ja jestem za Partią Przyjaciół Piwa i liczę na jej wejście do sejmu w najbliższych wyborach :p
Partia Przyjaciół Piwa została zdelegalizowana w 1997 roku. Zresztą, ostatnim prezesem PPP był Leszek Bubel. Tak, ten Bubel. Ale powrót frakcji Małego Piwa i Dużego Piwa byłby miły :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to o demokracji to już Platon nawet zauważył :)
trzeba Ci Rakso przyznać rację, chociaż nie wiem na ile te badania są wartościowe i prawdziwe, aczkolwiek demokracja jest dość kiepskim ustrojem.

A kościół, sprawy wiary i państwo, owszem, rozdzielone powinny być, gdyż co ma jedno do drugiego? Widać to na przykładzie Polski niestety, że księża mieszają się i wywierają wpływ podczas wyborów. A jak to mówiła główna postać kościoła, ale cóż chrześcijańskiego, nie katolickiego ;) niejaki Jezus z Nazaretu, parafrazując to co cesarzowe oddać cesarzowi, to co boskie oddać Bogu. Cóż, szkoda, że kler tego nie rozumie.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

kler to akurat wiekszości przekazu tego Pana nie rozumie :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nooo, niezwykle właśnie to jest ciekawe :D

w sumie zaczynam myśleć, że kler poczyna uważać Jezusa nie za część Boga ale za jakiegoś legendarnego herosa, mit, coś w tym stylu, który to założył wiarę, ale właśnie akcentując tą legendę, mityczność... A chyba w wierze nie o to chodzi.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

akurat to prawda wiekszosc klerow niestety nie spelnia wymagan jakie sa w nich pokladane poniewaz maja ten osrany celibat i nie rozumieja swiata a udaja ze wiedza o co chodzi w tym sie zgodze ksieza powinni normalnie miec zony
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

A wiecie że w starożytnej Grecji demokracja miała znaczenie negatywne. Oznaczała rządy ludzi ale nie dla dobra polis tylko własnego.
Najlepszym ustrojem jest IMO republika(mniej więcej taka jak ta rzymska :wink: ). Bo rządzą ludzie którzy znają się na rzeczy(senat) ale ustawy potrzebują aprobaty ludzi(zgromadzenie plebsu, nie pamiętam jak się nazywało) no i jest cezar który obejmuje pełnie władzy gdy jest to konieczne

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to raczej nie rozchodzi się o celibat. Chociaż ja uważam, że powinien być zniesiony, ale tu raczej nie o to chodzi. Tu chodzi o wiarę. Wiara jak wiadomo jest irracjonalna, gdyż inaczej by nie mogła być wiarą, zaś człowiek coraz bardziej odkrywa racjonalność świata. To się kłóci ze sobą, dlatego myślę, że nadchodzi zmierzch religii. Oczywiście to będzie trwało jeszcze kilka wieków. Przynajmniej mówię o Europie.
Dlatego wracając do tematu, śmieszą mnie troszkę postawy polityczne, które chcą budować na wierze... Nic dobrego z tego wyniknąć nie może, od razu zróbmy sobie teokrację. Wiara bądź nie, to indywidualna sprawa każdego człowieka i nie wyobrażam sobie normalnego życia w państwie, które chce się budować na podłożu wiary religijnej, jest to niedorzeczne.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Master of reality pisze:A wiecie że w starożytnej Grecji demokracja miała znaczenie negatywne. Oznaczała rządy ludzi ale nie dla dobra polis tylko własnego.
No w Atenach tak raczej nie myśleli...

Co do kleru, nie chodziło mi o celibat ale również uważam, że powinien zostac zniesiony (zgodnie z resztą ze slowami zawartymi w Biblii). Chodzi mi o zachowanie księży, ich podejście do świata, religii, innych ludzi. Większośc z nich raczej niewiele ma wspólnego z naukami Jezusa.
Ogólnie cały Kościół uważam za organizację, która powinna zostać dogłębnie zmieniona lub może nawet lepiej zlikwidowana.
Obrazek

ODPOWIEDZ