Plastikowe Figurki w skali 28mm

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wep-wawet
Wałkarz
Posty: 70

Plastikowe Figurki w skali 28mm

Post autor: wep-wawet »

Witam Użytkownicy.

Pozwoliłem sobie na umieszczenie tego wątku a dotyczy on plastikowych figurek w skali 28mm (lub podobnej).

Przyznam iż GW jako firma produkująca plastikowe figurki chyba niema sobie równych - nie wchodzę tu na temat proporcji - które nie są zachowane, ale na możliwość kombinacji przy sklejaniu i dużą liczbę bitz'ów w box'ach.

Jednak ostatnio zapragnąłem odmiany - poszukuję więc plastikowych figurek innych firm - gdy chodzi o tematyką to najbardziej interesująca jest historyczna, jednak sf czy też fantastyką nie pogardze.

Sklejalem już figurki Zvezdy z serii Ring Of Rule :(. Widziałem ofertę Mantic Games, a z sf to plastiki z gry Starship Troopers.

Gdy zaś chodzi o figurki historyczne to Warlord Games ma w swojej ofercie kilka ciekawych plastikowych box'ów, tak samo jak Perry Miniatures czy Wargames Factory. Victrix produkuje w tej skali na potrzeby ludzi zapatrzonych w epokę napoleońską.

I tu mam prośbę - czy mogliby Użytkownicy wspomóc mnie wiedzą? Wdzięczny za pomoc będę :).

Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś firmy produkujace w tej skali ciekawe figurki a których tu nie wymieniłem.

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy jest jakieś sklep gdzie mógłbym zaopatrzyć się w figurki wymienionych firm płacąc zlotówkami?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Niedługo dotrze do mnie paczka z figurkami Warlorda, wtedy podzielę się opinią :)

Awatar użytkownika
wep-wawet
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: wep-wawet »

Użytkowniku Nijlor .

Wdzięczny za informację będę.

Zastanawiam się też czy figurki Warlord'a można konwertować częściami z Wargames Factory.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Paczka doszła, figurki są naprawdę ładnie wykonane, postaram się skleić kilku piechociarzy i konnych i zrobić fotki... Co do skali, to według mnie są bardziej Lotrowi, ale to są figurki o prawidłowych proporcjach ciała, a nie nakoksowani wieśniacy z gw :) Zrobię też fotki porównawcze.

Awatar użytkownika
wep-wawet
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: wep-wawet »

Użytkowniku Nijlor.

Przyznać muszę iż czekam cierpliwie na zapowiedziane zdjęcia.

Mniemam iż kupił Użytkownik kawalerię oraz piechotę z Pike & Shotte.

Wdzięczny też będę za kilka dodatkowych słów na temat wykonania figurek.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Skleiłem na razie 1 kawalerzystę i 5 muszkieterów, co do samego materiału - plastik jest nieco twardszy niż gw. Na razie na sklejenie większej ilości czasu nie miałem, aczkolwiek postaram się powklejać fotki...

Piątka piechociarzy

Obrazek

Porównanie "żelaznobokiego" z kawalerzystą GW

Obrazek

Piechociarz imperium i muzyk warlorda

Obrazek

Jeśli figurek warlorda nie wymieszasz w jednym regimencie z gw, nie będzie problemu :)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

http://www.mojehobby.pl/katalog.php?gru ... teg=288586
jeśli interesuje cię II WW to tutaj masz takie właśnie figurki (i nie tylko) nie jestem tylko do końca pewien czy 1:48 odpowiada 28mm ale 170 cm (średni wzrost) / 48 to ok. 3 cm.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
wep-wawet
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: wep-wawet »

O Dzięki Ci Użytkowniku Nijlor :D.

Figurki wyglądają ciekawie - zdjęcia porownawcze też bardzo przydatne.

Zamowiłem już jazde i piechote - teraz grzecznie czekam na paczke.

Jak rozumiem będzie ich Używał Użytkownik jako alternatywne figurki Imperium?

Szkoda iż to jedyne plastiki tej firmy z tego okresu :(.
Klafuti pisze:http://www.mojehobby.pl/katalog.php?gru ... teg=288586
jeśli interesuje cię II WW to tutaj masz takie właśnie figurki (i nie tylko) nie jestem tylko do końca pewien czy 1:48 odpowiada 28mm ale 170 cm (średni wzrost) / 48 to ok. 3 cm.
Niestety z tych "dioramowych" figurek nie da się zrobić nic ciekawego... kiedyś próbowalem.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Właściwie to zamierzam ich używać w historicalu, ale mogą się przydać bratu w imperium :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mały update: pikinierzy

Obrazek

Awatar użytkownika
wep-wawet
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: wep-wawet »

Witaj Użytkowniku Nijlor.

Figurki wygladają naprawde ładnie.

Szkoda tylko iż jest tak mało póz na ramce, marnie też wygladają ci wyprostowani pikinierzy, mankamentem też jest to iż na ramce jest tylko jeden morion :/... ale myślę iż można sobie z tym poradzić przy odrobinie inwencji twórczej :P... (zrobie tak aby wszyscy pikinierzy mieli moriony (a przynajmniej teraz taki mam zamiar).

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ