Ogólnie o sporcie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Ogólnie o sporcie

Post autor: smiejagreg »

Heretic - nie obchodzi mnie napychanie sie przez spółki (choć pewnie i tam jest sporo przyjaciół i znajomych królika i byle kto nie dostaje zamówień) - chodzi mi o sukinsynów pracujących w ministerstwach, udzielających dotacji, wydajacych pozwolenia, itp., itd. - to oni własnie zgarniaja owe osławione 10%... Naprawdę myslisz, ze li tylko napychanie sobie kabz przez spółki - wykonawców powoduje, że nasze autostrady są drozsze od szwajcarskich, gdzie są o niebo trudniejsze warunki ich budowy? To właśnie politykom i urzędnikom ministerialnym zależy, żeby inwestycja była jak najdroższa... I to właśnie determinuje bezpośrednio , że mamy najdroższe inwestycje w Europie...

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

smiejagreg - wbrew pozorom przenoszenie istniejacej infrastruktury (od mieszkancow i kanalizacje po linie energetyczne i "zwierzatka ekologow") moze byc drozsze niz przekopywanie sie tunelem w gorze (chyba ze to granit).
tak samo jak koszta dowozenia masakrycznej ilosci budulca pod autostrade.

budowanie obiektu to jedno, jego utrzymanie to inna bajka. koszt utrzymania tego calego stuffu w Soczi to ponad 300mln $ rocznie (wiecej niz caly lokalny budzet)
czy w Polsce przyda sie duzy stadion- tak, ale musi byc potem dobrze zarzadzany.
podobna bajka ze staraniem sie o zorganizowanie ZIO -> koszta sa ogromne, niby zostana te wszystkie tory/hale pytanie czy potem nie beda ulegac degradacji bo nie bedzie mial kto na to lozyc.

za medale szacun, szczegolnie w panczenach....w zasadzie kazdy dobry wystep tam to forma cudu (biorac pod uwage naklady jakimi sa osiagane)

ps.podobno Norwegowie maja zaczac łamać biegaczką kości stóp, astma sie juz nie sprawdza

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wierz mi quas - to nie te elementy (a przynajmniej nie tylko) w Polsce decydują o kosztach budowy dróg. Ani uzbrojenie terenu, ani gęstosć zaludnienia, ani koszty logistyczne nie są jakieś niesamowite w porównaniu do innych państw europejskich, powiedziałbym że u nas jest łatwiej z uwagi na równinny teren i właśnie niezbyt duży zakres uzbrojenia istniejacego... Ale dość już o tym, bo łapówy i tak będą brać i tego się nie zmieni raczej...
Ciekaw jestem skoków druzynowych. Niby tyle pieją o naszych szansach medalowych... Faktycznie, są takowe, ale będzie o medal ciężko. Wg kolejności moich faworytów są jednak Japonia, Niemcy, Słowenia i Austria mimo wszystko. Dużo bedzie zależało od Żyły i jego skoków... Oby wszystko wypaliło, wtedy może być pięknie [-o< :wink: .

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Imo o złoto będziemy się bili z Japończykami, brąz zgarną Słoweńcy.

Obawiam się o formę Żyły...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

ja uważam że sloweńcy zgarna złoto, lubie te reprezentacje :) oczywisice kibicuje Polakom, ale mamy 3 skoczków w tym jednego wybitnego, a sloweńcy 4 skoczkow w tym jednego bardzo dobrego :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie z kolei faworytem do złota jest Japonia. Osiagneli fantastyczną formę akurat na IO i maja 4 równych skoczków...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Qc, do typowania żużla się nadajemy :(
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Czwarte miejsce to dobry wynik drużynowy. Ja tam się cieszę :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Czwarte niby nie lada osiągnięcie, choć chyba każdy gracz wie, że to najgorsze miejsce, na jakim można wylądować ;P

Imho Kruczek popełnił ogromny błąd zabierając Żyłę do Soczi.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Sławol pisze:Czwarte miejsce to dobry wynik drużynowy. Ja tam się cieszę :)
2 razy mieliśmy ten wynik na DMP i powiem Ci że nie, nie jest do dobry wynik :wink:
Yudokuno pisze:Czwarte niby nie lada osiągnięcie, choć chyba każdy gracz wie, że to najgorsze miejsce, na jakim można wylądować ;P

Imho Kruczek popełnił ogromny błąd zabierając Żyłę do Soczi.
niby tak ale z drugiej strony podjął wcześniej szereg dobrych decyzji - po prostu nie zawsze się wszystko udaje.



Poza tym, jak nie mieli szans na złoto to po pośledniejszy kruszec się nie schylili bo to nam nie pasuje w Soczi :P
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Każdy odbiera inaczej. DMP to ogólnopolski konkurs. Ja tu mówię o Polsce na tle świata.

P.S.
@Yudo - jasne, czwarte to zaraz za trzecim, ale co zrobić :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Zajęli takie miejsce, jakie mniej więcej zajmujemy w rzeczywistości. Ja bym ich raczej stawiał na 5, więc i tak nie jest jakoś tragicznie. Do Kruczka pretensji nie mam - facet nie przywiazuje się do nazwisk, stara się wystawiać najlepszych w danej chwili. W momencie wyboru reprezentacji chyba własnie ci zawodnicy prezentowali najlepsza formę. Nie ma co snuć domysły, czy Klimek byłby może lepszym rozwiazaniem - może byłby gorszym i zajęlibyśmy piąte miejsce - tego nigdy się nie dowiemy. Chłopaki są młodzi, poza Żyłą i następna olimpiada może być ich łupem. Oby tak było...

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Do medalu to trzeba mieć ze dwóch b.dobrych skoczków, a nie liczyć na przypadki.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dwa udane występy Moniki Hojnisz jakoś przeszły bez echa... A dziewczyna jest młoda i 6 miejsce na IO to imho świetny wynik, strzela dziewczyna fantastycznie...

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

No, Miśki! Mamy srebro i brąz jeszcze :D Nasi szybcy ślizgacze wywalczyli =D>
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jak Wam się podoba to, co robią nasi siatkarze :?: :shock: Masakra, normalnie :P . Tyle uciechy to nie miałem dawno. Jesteśmy w finale Mistrzostw Świata :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Dziękuję, dobranoc :D

Obrazek
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Gratulacje dla Stali - to wielki dzień dla tego klubu =D> ...

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Nie znalazłem odpowiedniego tematu. Ale czapki z głów jak nas tak widzą brytole. :mrgreen:
http://sport.wp.pl/kat,1041625,title,St ... omosc.html
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Nie wiem czy ktoś z was oglądał Radwańską , ale gra była na wysokim poziomie , zasłużyła na mistrzostwo :D
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

ODPOWIEDZ