Ogólnie o sporcie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Ogólnie o sporcie

Post autor: Andrzej »

Sorry, taki mamy klimat
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Yudokuno pisze: Po prostu tak jest od lat i trudno uwierzyć, że nagle coś się zmieni.
Niby tak, ale spójrz na to w ten sposób, że nigdy nie było takich sukcesów na zimowych olimpiadach jakie mamy teraz. Jestem optymistą :)
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

E tam. Skoro dają sobie radę bez wsparcia, to po co ładować w nich wielką kasę?
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Sławol pisze:E tam. Skoro dają sobie radę bez wsparcia, to po co ładować w nich wielką kasę?

Nie mówimy o wielkich kwotach, ale o wybudowaniu chociaż toru dla tych panczenistów. Jakieś wsparcie powinni mieć, prawda?? Prawdopodobnie drugi genialny strażak-sportowiec nam się nie trafi :? Lepiej ładować poza tym w mistrzów olimpijskich niż naszych ,,piłkarzy"
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Heretic pisze:
Yudokuno pisze: Po prostu tak jest od lat i trudno uwierzyć, że nagle coś się zmieni.
Niby tak, ale spójrz na to w ten sposób, że nigdy nie było takich sukcesów na zimowych olimpiadach jakie mamy teraz. Jestem optymistą :)
problem jest w tym ze media nie pokaza saneczkarzy/panczenistów itd/itp w telewizji, bo taki "ziutek" woli obejzec 11 drewniaków-kopaczy/kolejną kompromitacje,którzy w przeciwieństwie do powyższych nic nie osiągna

Skoki są takim ewenementem na skale Polski.
Dysproporcja zarobków to przepaść tak jak zaangazowanie sportowców

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Popieram Sławola.
Im więcej wsparcia, tym gorsze wyniki. Nie rozumiem z jakiej paki z kieszeni podatników pieniądze idą na sport.
Ba! Żeby jeszcze szły na sport, a nie na Polskie Związki (wstaw nazwę sportu) i darmozjadów tam siedzących, to by było pół biedy.
Pomijam już organizację takich eventów jak Euro 2012... to dopiero okazja dla cwaniaczków do robienia lewej kasy.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Co prawda to prawda. Powinniśmy zacząć od redefinicji pojęcia sportu narodowego. Oczywiście nie zrobimy tego bez zmiany upodobań Polaków. Nawet ostatnio( z miesiąc temu) mówili o tym w teleekspresie.

Ja mówię o budowaniu obiektów treningowych, wspieraniu kadry trenerskiej, a nie tuczeniu świń przy korycie.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Heretic, to była ironia, myślałem, że to aż nadto widać po moich wpisach tutaj, zwłaszcza dot. piłkarzy :)

P.S. Wczoraj gdzieś w medialnej papce (Interia, Onet, czy inne coś) ktoś pieprznął super komentarz pod artykułem sportowym: "szachownica sama nie spada, dopóki jej nie pomogą".
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Sławol pisze:Heretic, to była ironia, myślałem, że to aż nadto widać po moich wpisach tutaj, zwłaszcza dot. piłkarzy :)

.
Nie czytałem Twoich wcześniejszych postów. :wink:
.
@ Kołata wydaje mi się, że inwestowanie w sportowców jest jak najbardziej w porządku. Co innego z polskimi związkami wyłudzania kasy
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Nie szkodzi, ale pamiętaj, żeby być na bieżąco w dyskusji, bo potem możemy się nie zrozumieć :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Sławol pisze:Nie szkodzi, ale pamiętaj, żeby być na bieżąco w dyskusji, bo potem możemy się nie zrozumieć :)

Wystarczy pisać mniej enigmatycznie. 8)
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Nie, wystarczy się poznać i wyczuć. Jesteśmy sobie obcy, więc nie wiesz, co mam na myśli :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie zgadzam się z Tobą Sławol odnośnie inwestowania i braku efektów. Dobrym przykładem jest program dla skoczków narciarskich. Pozwoliło to na kompleksowe szkolenie młodych, czego efekty pomalutku przychodzą i już je widać. Oczywista - nie jest to może reguła, ale bez inwestycji nasi wiecznie będą się musieli tułać po świecie, jak np. panczeniści w Holandii...

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Wciąż porównujemy zimowe dyscypliny i wysokość nakładów w stosunku do piłki nożnej, a nie sam fakt jakiegokolwiek wsparcia. Wiemy, jak wyglądają każde pojedyncze dyscypliny :)

Z drugą częścią Twojej wypowiedzi zgadzam się cały czas.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie porównuję do piłki nożnej, bo to chore jest - te całe ME na wyrost, organizowane tylko po to, żeby się nachapać na zamówieniach publicznych na budowy autostrad, stadionów itp, itd. Efekt sportowy nikogo tu nie interesował - im więcej kasy się wyda, tym większe jest to osławione już 10% przecież... Banda sukinsynów...

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

No więc właśnie. Człowiekowi się siekiera w kieszeni otwiera, gdy po raz n-ty widzi sukcesy w dyscyplinach, które nie są należycie wspierane bądź w zbyt małym stopniu. Jak tu już reagować? Gdzieś czytałem artykuł o jakimś gościu, który rozwala wszystkich w lotach szybowcowych (czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie), ale chyba sobie odpuści, bo nie ma już kasy na starty/treningi i umrze to samo z siebie...
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

A są to wszystko pieniądze stanowiące pewnie promil tego, co pakuje się w futbol bez żadnego zwrotu... Tutaj pełna zgoda.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Cytując klasyka (gorzowianina, nawiasem mówiąc): yes, yes, yes!
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

smiejagreg pisze:Nie porównuję do piłki nożnej, bo to chore jest - te całe ME na wyrost, organizowane tylko po to, żeby się nachapać na zamówieniach publicznych na budowy autostrad, stadionów itp, itd. Efekt sportowy nikogo tu nie interesował - im więcej kasy się wyda, tym większe jest to osławione już 10% przecież...
Moim zdaniem nie można źle oceniać zorganizowania ME. To co zostało wybudowane tj. drogi, autostrady, obiekty kulturalno-turystyczne doprowadzają do wzrostu gospodarczego i rozwoju krajowej infrastruktury. Również to nachapanie się przez spółki, korporacje oto jest pozytywne, bo prowadzi do rozwoju gospodarczego. Rozbudowa stadionów jest rozwojem każdego z klubów piłkarskich do którego dany stadion należy. Dług publiczny oczywiście jest negatywnym efektem, ale dopuszczalnym przy ilości korzyści. Pamiętajmy, ze ten dług nie pochodzi tylko z ME. Ważny jest również efekt na arenie międzynarodowej. Polska pokazała się jako kraj zdolny do organizacji ważnej imprezy o randze międzynarodowej. Zapomniałem jeszcze dodać, ze bardzo duży rozwój z pewnością osiagamy na polu turystyki. Ktoś kto przyjechał do Polski być może do niej wróci
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Niestety wybudowanie stadionu to jedno, ale jego utrzymanie to zupełnie inna bajka. Wiele inwestycji, które zostały wykonane przed ME były zrobione w pośpiechu, za większą stawkę, niedokładnie itp.Sztuczne napompowanie w jednyn okresie zazwyczaj skutkuje flakiem w drugim.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

ODPOWIEDZ