Seriale wszelakie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Seriale wszelakie

Post autor: QQrydza »

Dla mnie najlepsza zaleta lucka i preachera jest to, ze przeczytalem oba - fenomenalne - komiksy. Za to chocy drugi sezon tu i tu :D Ale preacher robi to lepiej
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

-Qc- pisze:Dla mnie najlepsza zaleta lucka i preachera jest to, ze przeczytalem oba - fenomenalne - komiksy. Za to chocy drugi sezon tu i tu :D Ale preacher robi to lepiej
Preacher podobnie jak 100 bullets miał status kultowego komiksu, szybką akcję , wyrazistych i charyzmatycznych bohaterów.
Czy naprawdę dostajemy to w serialu?
Akcja wlecze się jak osobowy z Łodzi do Wawy w czasach kultowego pełnego remontu.
Czołówka jest nakręcona w taki sposób że mogłaby pasować do familijnego tasiemca o rodzinie fryzjerek w domku na prerii.
Aktor grający Kaznodzieję ma charyzmę w ilości wystarczającej do reklamy szamponu do włosów w telewizji osiedlowej. W jego roli trudno dopatrzeć się owej mocy, emocji która jest kluczowa dla nośności całej historii. Komiksowy Kaznodzieja mógłby naładować wyłączoną elektrownię atomową. Gość z serialu swą energią telefonu by nie doładował.
W miejsce Tulip - klasycznej, ładnej białej blondynki dostajemy tu ciemnoskórą, etiopską, post afrykańską samicę urody i podobieństwa do Tulip z komiksu Całkowicie pozbawioną! W ostatnich latach dostaliśmy już z USA: czarnego rycerza okrągłego stołu, czarnego jarla wikingów, czarnych wieśniaków w średniowiecznej feudalnej Anglii. We współczesnych produkcjach postacie o czarnej skórze często są bystre, przebojowe, stają się mentorami pokazującymi białym jak zrobić karierę. Odwrotnie niż w realu. W przyszłej produkcji o wojnie secesyjnej siłami Południa dowodził będzie zapewne Jamajczyk z dredami...
Szkoda że Preachera nie nakręcił ktoś kto bardziej lubi przedstawiona tam historię. Szkoda dobrze odegranego wampira, paru postaci drugoplanowych.
Mam nadzieję że z czasem przeminie obecna amerykańska moda na hurtowe robienie filmów i seriali z komiksów.
Nie chodzi mi już nawet o to co powiedział niedawno pewien wybitny reżyser - że to brak kreatywności, wyobraźni, umiejętności zawodowych, wtórność idiotyzm i skok na kasę. W miejsce kultowych często komiksów z dawnych lat nie dostajemy teraz wartych zapamiętania po latach kultowych opowieści na ekranie.
To jest niestety tylko mechanizm typu: zobacz i wydaj pieniądze bo kiedyś lubiłeś narysowaną historię.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja mam więcej optymizmu. Po pierwsze - historia dopiero się zaczyna, Kaznodzieja nabierał mocy i charyzmy z czasem. Tulip jest mocniejsza postacią i fajnie - w komiksie też była feministka :D

No i Saint of the Killers jest najważniejszy a jego póki co nie miałeś ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

W miejsce Tulip - klasycznej, ładnej białej blondynki dostajemy tu ciemnoskórą, etiopską, post afrykańską samicę urody i podobieństwa do Tulip z komiksu Całkowicie pozbawioną!
o ile uroda tulip jest zupelnie inna niz w komiksie, to juz samo zachowanie postaci jest bardzo zblizone do komiksu.

To samo z samym kaznodzieja i w chyba z Cassidim (choc za malo go bylo aby to stwierdzic).

Co wiecej mimo, ze Quincannan nie mial 1.5 metra to uwazam, ze jest tez bardzo dobrze sportretowany.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nowe Gotham :) Ahhh jaram sie, aczkolwiek nie jestem obiektywny, bo uwielbiam ten serial. Zaraz jakies qce i gokishe zaczna marudzic. Łajning mołd on :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Tobie tak sie przegrzały zwoje od wege i deadpoola ze nie koajrzysz, ze lofciam Gotham :) Gokish ogladajac wszystkie mozliwe serie z Rayem Palmerem odlecial do krainy "hejcic Bruce'a"
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

-Qc- pisze:Tobie tak sie przegrzały zwoje od wege i deadpoola ze nie koajrzysz, ze lofciam Gotham :) Gokish ogladajac wszystkie mozliwe serie z Rayem Palmerem odlecial do krainy "hejcic Bruce'a"
Pocisk od Ciebie kucyczku to ja balsam na moje uszy :D No dobra to dobrze, ze chociaz w czyms jestes normalny. Widziales juz ?

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Pomysł na Poison Ivy zajebisty a bałem się, że zjebią to mocno

Stary Bruce krótko i na temat mało go było nie wkurwiał. Nowy Bruce ja pierdole liczyłem na kozaka z końca drugiego sezonu a nie takie coś....

Odcinek poprawny ale póki co powoli idzie to wszystko.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gokish pisze:Pomysł na Poison Ivy zajebisty a bałem się, że zjebią to mocno

Stary Bruce krótko i na temat mało go było nie wkurwiał. Nowy Bruce ja pierdole liczyłem na kozaka z końca drugiego sezonu a nie takie coś....

Odcinek poprawny ale póki co powoli idzie to wszystko.

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ja się całkowicie zgadzam z gokishem. Bruce to najsłabsza postać serialu. W tym odcinku jeszcze jako tako uszedł w roli korpo-cwaniaczka, ale ogólnie to cieszę się jak go nie widać :)
A nowy emo-bruce to na razie smutek.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Czego wy byscie oczekiwali od 12latka ktory straci rodzicow, ma fortune i nie ogarnia? Ja sie tak zastanawiam :D Zeby co wzial kałach i wystrzelał poł miasta ? :D

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ale mi głównie chodzi o aktora i jego grę ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Afro pisze:Ale mi głównie chodzi o aktora i jego grę ;)
+1

wystarczy zobaczyć dzieciaki ze Stranger Things i ich grę.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Po Narcos sez 2 i Gomorra sez 2
trzecia najlepsza rzecz w tej dziedzinie jaką widziałem w 2016:
https://www.youtube.com/watch?v=loJxKTCkoTY
quarry
mocny klimat i zdjęcia
cos z 1 sezonu True Detective
cos z To Nie Jest Kraj dla Starych Ludzi
coś z Łowcy Jeleni

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Westworld, hbo to jednak 1sza klasa.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

owszem.....dali czadu.podobno serial jest na podstawie filmu.ktos zna tytuł?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Taki sam jak serial. Z 73 roku.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Dla mnie jeszcze za wcześnie żeby ocenić WW po jednym odcinku - pierwszy mnie nie porwał.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Obejrzalem pierwszy odcinek Flasha. Dobrze, że końcówka była spoko bo bałem się, że Flashpoint Paradox w jeden odcinek posprzątają.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Po dwóch odcinkach Westworldu jestem bardzo kontent. Bardzo fajnie się rozwija zobaczymy co dalej.

ODPOWIEDZ