No Christmas for GW

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

No Christmas for GW

Post autor: Jasif »

paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Małe spadki
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Małe spadki, po zeszłorocznych spadkach, po wcześniejszych dużych spadkach...
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

No to tyle, jesli chodzi o AoS jako srodek na podreperowanie obrotow... Nawet HH nie poradzil.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

GW Zdychajcie!
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Murmandamus pisze:GW Zdychajcie!
Wolałbym:

GW zacznijcie podejmować racjonalne decyzje! ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

i dobrze, może wyciągną z szuflady tą 9 edycję na kwadratach ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Trochę się tego nawet obawiam - z jednej strony fajnie by było ale znowu mielibyśmy gowniane zasady do latania - z perspektywy grywalnosci teraz jest cud miód. ..
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

No niby tak, zrozumiałe to jest ale wtedy młotek nie umrze (znaczy, kto powiedział, ze teraz umrze?)
A jak i tak już poszło to tak daleko, to i wtedy może i będzie przystęp do całkowitego przeredagowywania książek itd.
Pewnie to mrzonki no ale cóż...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zywa gra lepsza niz amrtwa. 9 edycja GW ftw. Warto trzymac pacyny

Po zestawach nowych do 40k widac, ze sie ogarniają (deale ktore sie oplacaja, swietne na male turnieje dla pcozatkujacych, grywalne formacje)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Spadek jest, ale raczej niewielki, i raczej wpisany w dłuższy trend. Na pewno nie ma załamania w związku przejściem na AOS. Możliwe powody są następujące:
1) AOS sprzedaje się lepiej niż zakładamy,
2) Fani Warhammera robili większe zakupy w związku z likwidacją systemu (wtedy kolejne wyniki powinny być dużo gorsze),
3) WFB generował tak mały obrót, że likwidacja systemu i przejęci na AOS nie odbiło się jakoś bardzo na wynikach GW.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

GW sie nie przyzna że przejście na AoS było błędem choćby straty były bardzo duże. Niestety ale firma sprzedając bohaterów za 100 zł lub box 3 figurek za 300 zł powoli ale prosto do celu sama się zażyna
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Oczywiście spadku wcale nie łączymy z faktem, że gry figurkowe odchodza do lamusa?

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Powiedz to PP.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

wind_sower pisze:Oczywiście spadku wcale nie łączymy z faktem, że gry figurkowe odchodza do lamusa?
Gry GW odchodzą do lamusa, a konkretnie ich polityka, bo budowany przez ponad dwadzieścia lat świat gier pozostaje wciąż atrakcyjny, każdy sobie w nim coś znajdzie.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Informacja o spadającym przychodzie to dane z których trudno wyciągnąć jakiekolwiek wnioski, poza mniejszą sprzedażą. Mnie interesowałoby całe sprawozdanie finansowe z podziałem na linie produktowe oraz kategorie produktów. Dodatkowo warto by wiedzieć o działaniach inwestycyjnych oraz strategiach cięć kosztów. Jedynie na takiej podstawie moznaby ogólnie wyrokować czy GW tonie czy nie i jakie produkty/ linie produktowe są opłacalne, a jakie należy zamordować. Jestem ciekaw jak wyglada ROI z AOS ;-)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Kamil.Sz pisze:Spadek jest, ale raczej niewielki, i raczej wpisany w dłuższy trend. Na pewno nie ma załamania w związku przejściem na AOS. Możliwe powody są następujące:
1) AOS sprzedaje się lepiej niż zakładamy,
2) Fani Warhammera robili większe zakupy w związku z likwidacją systemu (wtedy kolejne wyniki powinny być dużo gorsze),
3) WFB generował tak mały obrót, że likwidacja systemu i przejęci na AOS nie odbiło się jakoś bardzo na wynikach GW.
Bramka 3. WFB stanowiło małą część (max. 10 mln rocznie według plotek różnych) przychodu GW. Za pół roku to 5 mln. Więc nawet jeśli AoS spowodował spadek sprzedaży fantasy o 50%, co byłoby katastrofą totalną, to byłoby to jedynie 2,5 mln przychodu w tym raporcie.

Kilkuletni trend spadkowy marki w detalu oznacza mniej więcej tyle, co śmiertelna choroba u człowieka. Jak masz własne fabryki i własną sieć sklepów, to Twój biznes nie skaluje się dobrze w górę ani w dół. Spadek przychodów oznacza konieczność cięć, ale cięcia prowadzą do dalszego spadku przychodów, bo rozwalasz albo sieć sprzedaży, albo rozwój/jakość produktu. Sytuacja GW w tej chwili i na najbliższy rok-dwa jest stabilna, ale to wygląda troszkę tak, jak sytuacja faceta mającego 40-letni kredyt z ratą 5000 miesięcznie, którego zarobki systematycznie spadają. Na początku może odstawić luksusy, robić zakupy w dyskontach, sprzedać samochód itd, ale w którymś momencie nie ma już z czego ciąć i wszystko przestaje się kalkulować.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

patrzenie na GW z perspektywy Polski jest niepowazne....trochę jak badanie kosmosu lupą. Pod względem konsumowania takich dóbr jesteśmy bardzo ubogim krewnym z bardzo głębokiej prowincji.

wydaje mi sie ze w tym biznesie jest jeden rynek ktory mowi czy cos sie kalkuluje czy tez nie: USA. Przynajmniej z punktu widzenia najwiekszych graczy na rynku
jezeli jakas karcianka/figurki nie sprzedaja się wystarczajaco dobrze to w niedalekiej przyszlosci czekaja ja zmiany.
WFB w USA jest daleko w tyle.
GW albo znacznie zmniejszy format (w co raczej watpie) albo dokladnie tak jak napisał Barbarossa nagle padnie (choc po dlugiej chorobie)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

eliah91 pisze:Powiedz to PP.

A są jakieś dokumenty finansowe dotyczące PP?

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Wiecie spadające zyski nie były by problemem gdyby GW to była by firma Pana Zdzisia... i to, że spada zysk ale dalej jest na + to jeszcze oki...
GW jest spółką giełdową i wyniki finansowe są bardzo ważne dla akcjonariuszy...
Postawcie się w sytuacji akcjonariusza... Masz akcje spółki, której zyski od lat spadają i sytuacja nie poprawia się pomimo tego co gada jej Zarząd, że wypuści nowy "zajebisty" produkt i zyski wzrosną... Już dawno moje zaufanie do GW zostało by nadszarpnięte i pozbył bym się ich akcji :mrgreen: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

ODPOWIEDZ