No Christmas for GW

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: No Christmas for GW

Post autor: quas »

Przemcio pisze:Wiecie spadające zyski nie były by problemem gdyby GW to była by firma Pana Zdzisia... i to, że spada zysk ale dalej jest na + to jeszcze oki...
GW jest spółką giełdową i wyniki finansowe są bardzo ważne dla akcjonariuszy...
Postawcie się w sytuacji akcjonariusza... Masz akcje spółki, której zyski od lat spadają i sytuacja nie poprawia się pomimo tego co gada jej Zarząd, że wypuści nowy "zajebisty" produkt i zyski wzrosną... Już dawno moje zaufanie do GW zostało by nadszarpnięte i pozbył bym się ich akcji :mrgreen: :mrgreen:
opisujesz standardowe zachowanie inwestora?
czyli ta jasna strone mocy gieldy.

(ciemna strona = spekulanci)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tu jest artykuł inwestora na temat GW

http://www.iii.co.uk/news-opinion/richa ... %3A-denial

Najważniejsze punkty:

Zysk ze sprzedaży figurek spadł o 15%, czyli podstawowy biznes jest chory
Ta dziura została w dużej mierze zapchana w tym okresie przychodami ze sprzedaży licencji na gry komputerowe
Kanał sprzedaży bezpośredniej (sklepy GW) przynosi narastające straty (2x większe, niż przed rokiem)
AoS raczej nie był hitem
W raporcie nie podjęto próby opisania/wskazania przyczyn powyższego ani sensownych pomysłów na przewalczenie negatywnego trendu

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

IMO ciężko wskazać jednoznacznie, że sklepy GW przynoszą straty.
Ktoś uczestniczy w kampaniach organizowanych przez te sklepy, ale figurki kupuje w necie/innym sklepie.
Gdyby nie sklep i kampania, pewnie by nie wydawał tych pieniędzy na towary GW.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No i właśnie 40k spadło na 2gie miejsce na liście najczęściej sprzedawanych gier figurkowych.

http://icv2.com/articles/markets/view/3 ... -fall-2015

Królem jest x-wing.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Barbarossa pisze:No i właśnie 40k spadło na 2gie miejsce na liście najczęściej sprzedawanych gier figurkowych.

http://icv2.com/articles/markets/view/3 ... -fall-2015

Królem jest x-wing.

Było do przewidzenia.
X-wing choć wygląda żałośnie w porównaniu do 40k, to jest świetną grą zarówno dla początkujących, jak i dla pro-playerów. No i ma mega popularne uniwersum + bardzo niski próg wejścia.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jest po prostu dobrze zrobiona i przemyślana, również pod kątem ceny expansion packów. Pamiętają o takich drobiazgach, jak mega wsparcie dla sceny turniejowej, błyskawiczne FAQi oraz dodatki wyrównujące poziom dla "słabszych" statków.

Przy tym rozlazłe systemy GW mają przewagę w tylko jednym punkcie - pełna armia 40k/FB dużo lepiej wygląda na stole niż kilka stateczków. Widać nie wystarczy.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Jeszcze kwestia gustu. Ja na przykład fanem wielkim SW nie jestem no i X-wing nie bardzo mi leży.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

ciekawe jak wygląda rentowność AOS... :wink:
IMHO jedynym ratunkiem dla systemów GW jest bankructwo i przejęcie przez kompetentną firmę albo exterminatus kadry menadżerskiej... :roll:
agonia trwa :cry:

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Barb, ogólnie zgoda, ale bez przesady.
WFB czy 40k to nie tylko zajefajne armie, przy których x-wing wygląda jak zabawki z jajka niespodzianki (mam prawie całą flotę rebelii). To też, w przypadku battla, 16 armii! W x-wingu masz całe 3 frakcje... Szału nie ma delikatnie mówiąc. Do tego często grasz mirrory (identyczne lub prawie identyczne rozpy). A i wybór statków nie jest jakiś ogromny. Po jakieś 10 (?) na frakcję. Warhammer jest dużo bardziej złożony - przeciętny battlowiec zasady x-winga ogarnia w trakcie 1 gry. Jak Młodemu pokazałem tą grę, to ze mną wygrał w grze treningowej. Pojechaliśmy na Mistrzostwa Polski i mając zagrane wcześniej z 8 gier wliczając w to gry na niepełnych, podstawowych zasadach [krótko mówiąc będąc noobem] byłem 45 na 130+ graczy, a geniuszem nie jestem. Oczywiście dla wielu osób prostota zasad to zaleta, stąd m.in. popularność (nawet dziewczyny w to grają ;)).

Ale temu że popularnością X-wing przebił 40k to się zupełnie nie dziwię. Obiektywnie patrząc ma dużo więcej cech zwycięzcy na rynku gier. I dobrze! Kij w oko GW!


Żaba,
też jestem ciekaw jak skończą. Może pójdą po rozum do głowy i zaczną robić figsy do 9th Age ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

raczej idą w spopularyzowanie gierek obnizkami cen (starting collectors zestawy to chyb peirwsze tansze paczki od nie pamietam kiedy :P) no ale x-wing jest prosty i przyjemny (chociaz ja poza starter nie wychodze, nie kreca mnie jednak te male stateczki :P) fajna odskocznia.

Jedyna szansa dla GW to kupienie przez te firme od Magica :D potencjal fluffu i pacynek (zdecydowanie najlepiej wyglądających) mają
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

GW ma się dobrze a po wyjściu Total War to już w ogóle będą jak pączki w maśle - figurki to dla tej firmy produkt uboczny. .
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Laik pisze:GW ma się dobrze a po wyjściu Total War to już w ogóle będą jak pączki w maśle - figurki to dla tej firmy produkt uboczny. .
Ale ten Total War to właśnie dzięki tym figurkom, niepotrzebnym i wycofanym, tym...
Hm... :roll:

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Zastanówmy się co łatwiej: wydać dwie stówy na grę komputerową + dlc i mieć koniec końców wszystkie armie, czy wydać kilja kafli na jedną, gdzie trzeba uczyć się zasad, ustawiać z innymi, a rozgrywka trwa godziny.
Nie reprezentuję powyższej postawy, ale duża większość ludzi już owszem.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

No właśnie Total War jest jeszcze w tym sensownym uniwersum z sensownymi armiami

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Bogom dzięki :mrgreen:
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

GW znajdzie sposób, żeby to spieprzyć. :D Wyjdzie jakieś przymusowe DLC, które zmieni wszystkie armie na Age of Sigmar. :D

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Naviedzony pisze:GW znajdzie sposób, żeby to spieprzyć. :D Wyjdzie jakieś przymusowe DLC, które zmieni wszystkie armie na Age of Sigmar. :D
Raczej płatny upgrade bez którego nie będzie się dało grać w tryb multiplayer :lol2: .

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

argh
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: argh »

Czyli widać, że 9th napędza sprzedaż GW :roll:

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

argh pisze:
Czyli widać, że 9th napędza sprzedaż GW :roll:
taa, jasne xD

ODPOWIEDZ