EURO 2016 w piłkę nożną

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Re: EURO 2016 w piłkę nożną

Post autor: Aldean »

DZIK pisze:Piękna chwila =D>
Jak 4 liga zostali ograni z drugim golem
nom xD

kupa smiechu i niegrogo, jak mozna grac na takim zenujacym poziomie i na dodatek gole strzelac...
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Patrząc na półfinały - równie dobrze Polska mogłaby grac w finale tegorocznych ME - imho poziom tych mistrzostw co najwyżej średni. Słabo sie ogląda tegoroczne mistrzostwa....

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

smiejagreg pisze:Patrząc na półfinały - równie dobrze Polska mogłaby grac w finale tegorocznych ME - imho poziom tych mistrzostw co najwyżej średni. Słabo sie ogląda tegoroczne mistrzostwa....
Niestety...poziom tego Euro naprawdę fatalny

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Od kiedy Smoki z Walii odpadły to nie ma po co dłużej tego oglądać

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Wygrałeś internet Klafuti - tym razem naprawdę d'Afrique, ci Spahisi z kolonii zrobili dobrą robotę

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Piękny turniej brawa dla Francji, Polski, Walii. Długo czekałem na taki mecz jak ten dzisiejszy. Szkoda że zbrakło trochę zimnej krwi, jednego podania do 3:0.
Filmik historyczny, pamiętać tu to mogą pewnie z 3 osoby poza mną, niemiecki bramkarz wysyła na intensywną terapię przeciwnika, nie otrzymując kartki:
https://www.youtube.com/watch?v=SqYEpVjpinI
Wspaniale że wrośnięte w niemiecką piłkę kontrowersje związane z długoletnim dopingiem, kupowaniem meczów, skandale sędziowskie jak w MŚ 1982 i 1990, ustawianiem meczów, najostrzejszymi faulami w historii wielkich imprez w latach 80 tych, kupowaniem praw do całych turniejów, cudownym medykiem z Monachium, braćmi odzieżowcami sprawiają że Karma zaczyna wracać - i mam nadzieję że wracać będzie przez najbliższe 60 lat.
Wspaniale widzieć że zrobotyzowana piłka - strzel z czuba, wepchnij do bramki z metra, wystaw na najprostsze rozwiązanie odchodzi w przeszłość.
Wspaniale oglądać gdy dwaj biali ludzie - francuski napastnik i bramkarz wyrzucają z turnieju turecko-albańsko-afrykańsko-czilijsko jakieś pospolite ruszenie, w przyszłości
zapewne występujące jako Zjednoczone Emiraty Niemieckie.
Czołgali się Niemcy w tym turnieju z Polską, Irlandią Płn, Włochami, z Ukrainą obraz zmienił jedynie gol w końcówce. Dostali od Francji w towarzyskim meczu, dostali podobnie i na mistrzostwach. Nie zasługiwali na finał, odpaść powinni już z Italią gdzie pobili rekord błędów a uratowała ich - podobnie jak w finale mundialu - nieskuteczność przeciwnika.
Smuci jedynie że niczym w jakiejś kolonii tak wielu Rodaków popiera to coś obmierzłego umownie nazywane niemiecką reprezentacją (zapewne wielu to kibice sukcesu, minionego sukcesu).

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Ni to grzeje, ni ziębi Dziku.

Poza tym we Francji to nawet i z 4rech białych znajdziesz. Reszta to podobno ciemne tło, by zdjęcia lepiej wychodziły.
xYz

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

DZIK pisze: Smuci jedynie że niczym w jakiejś kolonii tak wielu Rodaków popiera to coś obmierzłego umownie nazywane niemiecką reprezentacją (zapewne wielu to kibice sukcesu, minionego sukcesu).
Nie wiem do kogo pijesz Dziku - jeśli do mnie, to pudłujesz sromotnie :wink: Niemcy mi wiszą kalafiorem kompletnie. Nigdy nie kibicowałem tej reprezentacji, niezależnie od tego, z kim grała... O "kolorowych" reprezentacjach pisałem wcześniej - również mi one wiszą, BO TO NIE MOJA REPREZENTACJA !!! Jeśli Helmut ze Szwabii utożsamia się z taką zbieraniną - jego sprawa :mrgreen: Dla mnie mistrzostwa nie są piękne dlatego, że Niemcy odpadli - oczekuję piłki na dobrym poziomie. I nie wyłącznie szachów, co by nie stracić gola, ale akcji i emocji. Na tych mistrzostwach nie zobaczyłem wiele. Dlatego niezbyt mi one przypadają do gustu... A może przez oglądanie najlepszych klubów na świecie w ligach już tak zwybredniałem :?: :wink: Być może...

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Dzik po prostu nienawidzi Niemiec. Widać to i w komentarzu w tych mistrzostwach i poprzednich i chyba jeszcze wcześniej pewnie dlatego że ukochaną z Argentyną w 1990 i 2014 wygrali w finale. Raz nie dał rady Diego a raz Lionel czyż nie? Tak to mają dwa mistrzostwa a mogli 4...
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wiele sie zmienia ale hejt Dzika na Niemcy nigdy :D

No szkoda, ze odpadli ale Francuzi widac byli lepsi.
Mam tylko nadzieje ze poskladaja ta portugalie bez masla.
Troche smieszne Dziku jak piszesz, o Niemcach zbiegowisko roznych nacji, gdzie rep Francji to generalnie moglaby w pucharze narodow Afryki grac :D

Te euro jest pelne niespodzianek - myslalem, ze zwyciezca wlochy-niemcy zdobedzie mistrzostwo, a tu klops.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Ziemko pisze:gdzie rep Francji to generalnie moglaby w pucharze narodow Afryki grac :D
Bo są czarni? Co to wogóle za argument. Z całej powołanej reprezentacji Francji 3 zawodników urodziło się gdzie indziej i jeden na francuskiej wyspie na Oceanie Indyjskim. Są normalnymi francuzami, kolor skóry nic nie znaczy.
Tak samo jest z niemcami. Z całej reprezentacji tylko jeden piłkarz nie urodził się w niemczech (Podolski). Więc może byście przestali gadać jakieś bzdury. Żadna z tych reprezentacji nie ściąga do siebie na siłę obcokrajowców żeby grali w ich reprezentacji, jak to robi chociażby Polska (Olisadebe, Roger Guereiro). Wiec może przestańcie się sugerować tylko i wyłącznie kolorem skóry, bo jeśli chodzi o naturalizowanie obcokrajowców żeby wzmocnić reprezentację to jesteśmy w tym zakresie znacznie gorsi niż niemcy i francuzi.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Mecz by inaczej wyglądał jakby sędzia nie "wspomagał" gospodarzy (bo w pierwszej połowie Niemcy też mogliby mieć karnego).

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Macias pisze:
Ziemko pisze:gdzie rep Francji to generalnie moglaby w pucharze narodow Afryki grac :D
Bo są czarni? Są normalnymi francuzami, kolor skóry nic nie znaczy.
.
Macias, tu nie chodzi o kolor skóry, nie rób z nikogo rasisty.
Dam Ci przykład. Pan Shaqiri, reprezentuje Szwajcarię, nie dostał opaski kapitańskiej, co powiedział? Że zagra w reprezentacji Kosowa, tam będzie kapitanem. Po prostu wzorowy obywatel Szwajcarii. :mrgreen: Niestety, imigranci idą za kasą, udają Niemców i francuzów bo mają z tego profit. Dowodem na to jest Islandia, za zimno i za biedno.

Idąc dalej, z daleka od rasizmu i nacjonalizmu. Co dalej? Każda drużyna będzie miała schemat kulturowy? Jeden Somalijczyk, jeden Bośniak, jeden turek, jeden Ukrainiec? Mam kibicować Niemcom, bo niemiecki polak jest bardziej sympatyczny od francuskiego polaka? ME stracą sens. I tyle.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Jak ma kilka obywatelstw to co za problem? Jego rodzice są z Kosowa, ale od jakiś 25 lat mieszka i żyje w Szwajcarii i prawdopodobnie nie zamierza stamtąd wracać. Wiec jaki problem w tym żeby grał w reprezentacji Szwajcarii? Ile pokoleń wstecz trzeba żyć w danym kraju żebyście uznali że jest ok?
Czepiacie się tak bardzo Niemców. Weźmy 2 przykłady. Oezil i Boateng. Rodzina Oezila od trzech pokoleń mieszka w Niemczech, więc co stoi na przeszkodzie żeby normalnie nazywać go niemcem? Z kolei matka Boatenga jest normalnie niemką. To jego wina że kolor skóry odziedziczył po ojcu? Ten koleś nawet nigdy nie był w Ghanie.
To że rodzice/dziadkowie/pradziadkowie piłkarzy przyjechali do np. niemiec żeby lepiej zarabiać nie znaczy przecież że oni sami też na siłę usiłują się wcisnąć do reprezentacji. Po prostu mieszkają w danym kraju od urodzenia, mają normalnie obywatelstwo i dobrze kopią piłkę, więc trafiają do reprezentacji. Wszystko normalnie.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ale "...polacy rasiści każdy to powie i nikt tu nie lubić czarny człowiek..."
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Macias pisze:Jak ma kilka obywatelstw to co za problem? Jego rodzice są z Kosowa, ale od jakiś 25 lat mieszka i żyje w Szwajcarii i prawdopodobnie nie zamierza stamtąd wracać. Wiec jaki problem w tym żeby grał w reprezentacji Szwajcarii? Ile pokoleń wstecz trzeba żyć w danym kraju żebyście uznali że jest ok?
Macias, albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie czytasz w ogóle. Przecież Ci piszę, facet gra dla Szwajcarii, jeśli czuje się Szwajcarem to OK. Ale on teraz chce grać dla Kosowa, przynajmniej takiego focha strzela. To co, zamieniamy paszporty i gramy tam gdzie nam pasuje, czy mamy jakieś poczucie narodowe? Może on po prostu nie jest Szwajcarem i się mu ten paszport nie należy?

Zresztą Macias, ja Ciebie zamawiam na wizytę w ambasadzie USA. :mrgreen: Z Twoim podejściem szybko przekonasz konsula abym dostał wizę. Bo skoro taka jest moja wola, to co za problem? :wink:
Co do Boatenga, ja się o nim nie wypowiadałem, więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. :wink:
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Macias walczysz, a nie wiem wlasciwe o co :). Stwierdzenie puchar narodow afryki odnosilo sie do koloru skory, ale do murzynow nic nie mam. Porownaj reprezentacje francji z 98 i 2000 roku, tez byli tam ciemnskorzy , ale nie w takiej skali. To po prostu pokazuje jak emigracje maja wplyw takze na pilke. Jest naprawde malo juz europejskich druzyn, ktore maja rdzennych zawodnikow (rdzennych - nazwiska i kolor skory adekwatny do ich reprezentacji przed np. 40 lat). W zaden sposob nie oceniam, ani nie dyskredytuje ludzi innego koloru skory niz bialy cmooon.

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Chciałbym żeby teraz w reprezentacji Francji grali Valbuena, Ribery czy Cabaye.
Z różnych przyczyn nie jest to jednak możliwe. Podkreślałem że z Niemcami decydującą rolę odegrali gracze o białym kolorze skóry.
W każdej z czterech formacji - atak, pomoc, obrona i bramka mają białego o decydującej roli.
Dotychczas jeżeli chodzi o postęp Francji w mistrzostwach najlepiej spisywali się gracze biali, później ci o mieszanym, przejściowym kolorze skóry jak Payet, czarni zrobili najmniej. Tradycyjne określenie: trójkolorowi jest bardzo adekwatne z różnych powodów.

Zwolennikom tezy: polski rasizm polecam popatrzenie na Niemcy, Belgię, Francję czy Anglię - ilość ataków, zamachów, podpaleń, zabójstw (medialnie wyciszana).
Mam dziwne wrażenie że po kolejnym zamachu z tłumem zabitych w Brukseli, Paryżu media i parlament europejski będą się zajmowały jakimś transparentem wywieszonym przez nastolatków np. w Białymstoku :mrgreen:
W moim i kilku aktywnych tu i znanych uczestników forum rodzinnym mieście mamy sporą liczbę osób z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Czeczenii, mieszkają też ludzie z wietnamskim, chińskim, syryjskim (z dawniejszych lat) czy tatarskim pochodzeniem. Mamy też ośrodek straży granicznej dla zatrzymanych na wschodniej granicy no i był w planach nawet europejski dla relokacji z Włoch/ Grecji. Większych problemów, ataków, skinowskich przemarszów cz białych kapturów - jak dotąd - brak.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

No, niech wygra Francja :!: [-o<

ODPOWIEDZ