Odlewy na allegro to już zaszło za daleko...

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Odlewy na allegro to już zaszło za daleko...

Post autor: tiny »

Wiecie co, nie wkurza mnie jak ktoś sprzedaje odlew pisząc że to odlew i jeszcze jak jest dobrej jakości i w dobrej cenie to już w ogóle miód, ale jak ktoś dopisuje do tego bajki,że prywatna kolekcja itp to trochu trąci wałem. Na allegro działa tak od długiego czasu 3 typów z czego dwóch pisało dosłownie co sprzedaje a trzeci na jednej bajce(wyprzedaż kolekcji) ciągnie już z dwa lata i o dziwo ludzie nie mają zastrzeżeń http://allegro.pl/tomb-king-of-khemri-b ... ml#thumb/2 No i niby wszyscy zadowoleni modele się podobają a sprzedawca zgarnia hajs(z tego co widzę to ładnie sobie narzuca marżę z 100-300%) ale problem w tym, że jak ktoś nieświadomie to kupuje to później nieświadomie to odsprzedaje i tak oto tym sposobem sam stałem się już trzykrotnie posiadaczem chińczyków czy tam innych rosjan (jak się po rozmowach ze sprzedającymi okazało pochodziły wszystkie od ww osoby), które sam mogę i wiem gdzie kupić jak najdzie mnie ochota na rakotwórczą żywicę(i nie to nie jest żart żeby kogoś nastraszyć). A co wy o tym myślicie?
Edit: tu kolejny magik http://allegro.pl/hh-legion-praetor-tri ... ml#thumb/1, niby napisał recast ale ile osób będzie wiedziało o co chodzi, jakby był w porządku napisałby odlew i nie dawał ceny jak za oryginał...110zł za model który stoi 5-8USD...z wysyłką gratis z drugiego końca świataXD

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Delikatny temat ruszasz, ktory bardzo szybko moze skonczyc sie jego usunieciem :)

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

tiny pisze:jak najdzie mnie ochota na rakotwórczą żywicę(i nie to nie jest żart żeby kogoś nastraszyć).
Masz jakiś dowód na poparcie tej tezy? To, że Chińczycy ogólnie mają renomę taką, że nie szanują norm BHP to jedno, ale czy potrafisz udowodnić, że ten czy inny odlewnik używa substancji przekraczających normy? Żywica ogólnie jest szkodliwa, nie ważne, czy od Forge World, GW, Scibora, czy nienazwanego chińskiego odlewnika - ale spokojnie, chodzi tylko o pył (bo chyba nikt modeli nie je? ;) ), więc trzeba po prostu uważać przy piłowaniu i wierceniu tego materiału.

Nie chodzi mi o bronienie kogokolwiek, osobiście nie mam zdania na temat tego, co piszesz, interesuje mnie tylko, czy jest coś dotyczącego rzekomej wyższej szkodliwości "chińskiej" żywicy, co mi umknęło.

pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Ja też kiedyś kupiłem armie VC za 500zł
20 zombie
20 szkieletów
20 ghuli
10 wilków
3 hero
5 hexów
10 bloodknightów
Myśle sobie wow bloodki są warte same z 300zł
okazało się że to były odlewy bez podstawek , strasznie byłem zły pamiętam

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Nie chodzi mi o bronienie kogokolwiek, osobiście nie mam zdania na temat tego, co piszesz, interesuje mnie tylko, czy jest coś dotyczącego rzekomej wyższej szkodliwości "chińskiej" żywicy, co mi umknęło.
Wiadomo,że każdy pył którego człowiek nawdycha się za dużo jest szkodliwy ale w przypadku niektórych chińskich odlewów(podejrzewam,że nie wszystkich) jak na przykład tych od pana Z(każdy kto kupował w chinach wie o kim mówię) sama maska nie wystarczy bo gość używa najtańszych żywic uretanowych i na własnym przykładzie przekonałem się że zwykłe trzymanie tego w rękach może powodować zaczerwienienie i pieczenie dłoni, po tym incydencie dałem model do obadania gościowi z polibudy i faktycznie okazało się,że jest to straszny syf,który najlepiej obrabiać w rękawiczkach bo jakieś związki razem z potem mogą przejść przez skórę.Chyba nie muszę mówić że takich przygód nie miałem z żywicą fw,gw,pp a i samego obrabiania jak na lekarstwo co najwyżej jakaś mała linia podziału czy łatanie gsem więc i pyłu nie ma.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Dla mnie to troche P%erdolisz głupoty , na początku byłem za Tobą ale jak słyszę te P*dal*kie P*e****e to nie mogę wytrzymać
zaczerwienienia skóry no ja nie mogę, naprawdę w PL jest za dobrze...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

To na tyle w tym temacie. Kuros warn.

Zablokowany