Która edycja WFB była najlepsza?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Hellborg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Re: Która edycja WFB była najlepsza?

Post autor: Hellborg »

Biorąc pod uwagę wszystkie z jakimi miałem styczność, 6, 7, 8, 9

to najlepsza zdecydowanie 8 (nejpełniejsza, najkompletniejsza i dająca najwięcej frajdy)

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Kołata pisze:Los ex-battlowicza, szczególnie w Polsce, wcale nie jest smutny. Jeśli chce sobie pograć, to bez problemu przestawi się na T9A, bo gra się bardzo podobnie, tylko że zasady są ogólnie lepsze. Nadal jest liga, są turnieje lokalne i mastery, ludzie chcą grać domówki (widać to w naszej grupie na FB po codziennych zapytaniach). Figurki też da się dostać, wybór modeli od różnych dostawców jest spory i szybko rośnie, albo można kupić tanie używki. Chociaż ex-battlowiec zazwyczaj ma jakąś armię.
Myślę, że większość narzekaczy wspomina lepiej stare czasy, bo po prostu byliśmy młodsi. Było więcej czasu na granie (brak rodzin, pracy, etc) i młody człowiek się bardziej jarał tym hobby. Mimo, że zasady były o niebo słabsze. Ja zaczynałem w 5 edycji, gdzie zasady były fatalne, ale jarałem się tym nieziemsko, bo miałem 15 lat.
Czy hobby umiera? Ja bym powiedział że raczej ewoluuje. Na turniejach jest mniej ludzi niż kiedyś, bo się postarzeliśmy, ale na ETC było o 8 drużyn więcej niż rok wcześniej. Zobaczymy co będzie za parę lat, ale myślę że nadal będziemy funkcjonować. Najważniejsze, że póki co można się spokojnie cieszyć grą, jeśli tylko się chce.

Jeśli chodzi o zasady to na bank T9A ma większy potencjał niż GW. Z ciekawością oglądam jak rozwija się zaplecze modelowe. Sporym minusem jest brak dystrybucji, nawet samych kodexów, bo ze sklepów brał się świeży narybek, który podtrzymywał hobby. GW miało i ma swoje sklepy/pojawia się w wielu innych miejscach - np. u nas emkpiki, zabawkowe. Sporo roboty imho odwalał white dwarf. Poza kodexami dobra gazetka robiłaby robotę. Ba mogłaby być bardzo atrakcyjna reklamowo dla producentów modeli .... T9A nie ma oficjalnego producenta modeli - tak sobie myślę, że z punktu widzenia gazetki/czasopisma to wręcz zaleta, nie wada.

Nie chciałbym by wyszło na to, że stare pryki, jak krasnale tylko marudzą ;) jeden wydawca, jeden system ... upraszcza życie :P ale ogranicza możliwości ;)

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

wszyscy piszą o zgiętej trójcy, a nie pamiętacie co wcześniej robiła bretonia czy skaweny ?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

zacząłem w 5 ed, skończyłem w 8
RB -> 7ed. choć nadal miała swoje za uszami
AB -> 6ed.
generalnie po resecie 5/6edycja grało się zajebiście.

z tymi wspominkami też trochę racji. Generalnie obecnie ludzi nie kręci wydawanie masy hajsu w regimenty. Lepiej będzie się sprzedawały poj. modele do systemów skirmishowych. Łatwiej się z nimi utożsamiać....i przede wszystkim gra się znacznie szybciej.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

6 edycja to proste ;)
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

6 ed. Grałem w niej Imperium i TK i najfajniej się grało. Później przyszły demony i 7 ed i jakoś tak przestałem grywać w gry GW.

W 6 najlepsze były zgadywane zasięgi artylerii i szarżę na podwójnym ruchu.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

A 6 ed to nie była ta w której tomb kingi miały swój magiczny sztandar darmowej zmiany formacji i odstawiały cuda ze zwijaniem się z i do wężyka ^^ ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

Ale i tak obsysały pałe, bo to było jedyne co grało w tej armii ;)

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

..uja prawda.

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Która edycja WFB była najlepsza? hmm...żadna? Każda miała jakieś nieprzemyślane i nieprzetestowane zasady które gracze eksploatowali do porzygu.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Mnie osobiście grało się cały czas dobrze, więc dla mnie najlepsza była ta aktualna w obecnym czasie :)

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Która edycja WFB była najlepsza? Odpowiedź jest prosta ta w którą gramy obecnie z ekipą ;) Teraz gramy w 6 i gra się mega fajnie :)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Największy sentyment mam do 7 edycji z samego jej początku, kiedy jeszcze wszystkie armybooki były szóstoedycyjne.

Też bym pograł na 6 edycję, ale nie wiem, czy w Poznaniu zostali jeszcze jacyś battlowcy.

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Naviedzony poszukaj na FB grupy Oldhammer z tego co kojarzę coś się reaktywuję ale tam pytaj lub na http://www.fallensun.pl/forum.php

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dzięki. Trochę tam popytałem na tej grupie, ale wygląda na to, że Poznań wymarł.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Przecież gramy, tylko że w 9th age [-X

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Temat się nazywa: która edycja WFB była najlepsza, nie czy gramy na 9th age. :D Szczerze powiedziawszy uważam 9th age za system nieco gorszy od Battla i dlatego wolałbym grać dalej w oryginalny system.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

No to jeśli mówiąc że Poznań wymarł miałeś na myśli to że nikt lub mało kto gra w stary system który został porzucony przez swojego wydawcę to tak, można powiedzec że Poznań wymarł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Swoją drogą porzucenie WFB i jednoczesna odwilż na rynku gier osadzonych w tym właśnie uniwersum to jakaś biznesowa aberracja chyba, mam rację?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Naviedzony pisze:Swoją drogą porzucenie WFB i jednoczesna odwilż na rynku gier osadzonych w tym właśnie uniwersum to jakaś biznesowa aberracja chyba, mam rację?
Na to wygląda, sądzę, że popularność total wara i innych gier z uniwersum napędziła by im sprzedaż.

ODPOWIEDZ