Codex 7 edycji dla besti?

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Codex 7 edycji dla besti?

Post autor: Dibo »

@ Garg : #-o
@ Stan : to nic nie rozwiązuje

To że opakowanie zawiera podstawki 20x20 nie oznacza ze nie można Harpii wsadzić na wieksze 25x25 bo i taka i taka podstawka symbolizuje jednostke o US1.

Popatrzcie na monstery. So na podstawkach 50x50 a mimo to smoki i giganty w pudełkach mają podstawki większe. To co ? Jak sie ma smoka na tej wiekszej podstawce to jest ingerencja w zasady a jak na mnijeszej to źle bo w pudełku była inna podstawka. A czołg ? ... no oki podstawka czołgu jest dosprecyzowana ale wybór też był czy podstawka rydwanowa czy większa :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Don Wollheim
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Post autor: Don Wollheim »

Więc jaki jest efekt tej dyskusji? :D Jest to dla mnie dość ważne bo właśnie zabrałem się za robienie harpii. Mam obydwa rodzaje podstawek, ale 20x20 musiałbym kraść krasnalom, natomiast 25x25 mam z boxa demonetek. Czy ktoś wie na pewno jakie są prawidłowe podstawki żeby potem nie trzeba było zmieniać:?:

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Wybor należy do ciebie mogą być taki albo takie bo oobie pasują do modelu o US1.

JAk coś to poprostu zapytaj w dziale z zasadami dla całego forum.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dibo pisze:Popatrzcie na monstery. So na podstawkach 50x50 a mimo to smoki i giganty w pudełkach mają podstawki większe. To co ? Jak sie ma smoka na tej wiekszej podstawce to jest ingerencja w zasady a jak na mnijeszej to źle bo w pudełku była inna podstawka. A czołg ? ... no oki podstawka czołgu jest dosprecyzowana ale wybór też był czy podstawka rydwanowa czy większa :wink:
Dibo co ty gadasz? : O przecież smoki i giganty od górnie mogą brać 2 rodzaje podstawek. A czołg nie miał do niedawna uregulowanej podstawki co było błędem twórców co teraz jest uregulowane...

A co do tego zasad ustaw sobie 5 harpii na maksymalnym rozstawieniu ( 1 cal od każdej harpii) na podstawkach 20 i 25 a zobaczysz różnice...

Harpie są na podstawkach 20/20 !
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

a orki ? a gory ? ustaw sobie 5 gorów i 5 np tych twoich kuszników i co jest różnica ? a oboje mają US1 i o co chodzi ? :* Ja sie zgadzam ze harpie są na 20,
ale to że harpie sa przeważnie na 20 nie oznacza ze nie moga być na 25.


Edit :
Lubie takie abstrakcyjne pogawędki :wink: ... są gdzieś jakiekolwiek zasady które precyzują lub zabraniają dowloności, bo jak dla mnie praktyka nie jest zasadą bo co nie jest zabronione to jest dozwolone :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

to chyba przyjdzie nam założyć temat na forum zasad bo teraz już nie wiem co robić z tymi harpiami
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

To od dziś wystawiam ungory na 50x50 - dwoma oddziałami zescreenuje całą armię :wink: Wiem, że przekoloryzowuje, ale dla mnie ta dyskusja jest bez sensu - zawsze harpie były wystawiane na 20x20, wszyscy to uznają, więc po co robić problem i kombinować?
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dibo problem w tym że mnie nie zrozumiałeś chodziło mi o linie zasłonienia ;) A różnica mój drogi jest taka że np. 4 harpie na 20/20 stykają się z max 6 gorami a na 25/25 z 8 gorami a to raczej znaczna różnica. Dibo nie ma czegoś takiego jak zmiana podstawek na inne bo tak mi się podoba, ingerujesz w zasady modelu i już ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

A jakie są zasady modelu smoka ? nie chce mi sie pisać tego jeszcze raz. Jeżeli przy monsterach jest dowolnośc to czemu nie ma dowolności w modelach piechoty ? Jak to mi wytłumaczysz to ustąpie :wink:

Garg plizzz zrozum ze Ja wiem że Harpie sie wystawia 20x20, ale ustawianie 25x25 to jest szkodzenia samemu sobie, i nie można komuś zabronić zrobienia sobie problemów. Pozwiadasz screen WOW taki boost że głowa mała , a to że je cieżej skitrać, gdzieś wcisnąć, a to że im cieżej walczyć (np z maszyną) to jest luksus ?

Przeciez Jasiuu nie pytał na jakich podstawkach są harpie tylko czy moze wystawić je na 25x25 - moim zdaniem może skoro chce sobie komplikować zycie. :)


P/S
Znalazłem takich śmiesznych panów ... im podsawki 25x25 w skinkach nie przeszkadzają :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=IHkVKryr ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=xACRbzNg ... re=related

Edit
i harpie hmm powiedzmy że harpie :wink: http://www.youtube.com/watch?v=VObd6wRJhmo
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Bruenor Battlehammer pisze:To od dziś wystawiam ungory na 50x50 - dwoma oddziałami zescreenuje całą armię :wink: Wiem, że przekoloryzowuje, ale dla mnie ta dyskusja jest bez sensu - zawsze harpie były wystawiane na 20x20, wszyscy to uznają, więc po co robić problem i kombinować?

problem polega na tym że w chaosie nie było nigdy harpii ale są furie, GW zachęca w podręczniku do używania starych modeli w 'innym' wcieleniu .
Obrazek
T

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dibo przy smokach nie przy monsterach...
I nie wiem czy tak szkodzenie samemu sobie jak harpie zwykle służą do obciencia marszu i zasłaniania i to ma znaczenie czy zasłonisz większy obszar czy mniejszy.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Bruenor Battlehammer pisze:To od dziś wystawiam ungory na 50x50 - dwoma oddziałami zescreenuje całą armię :wink: Wiem, że przekoloryzowuje, ale dla mnie ta dyskusja jest bez sensu - zawsze harpie były wystawiane na 20x20, wszyscy to uznają, więc po co robić problem i kombinować?
Nie zawsze - bo kiedyś bestie miały harpie i nie było podstawek 20x20 wtedy były na wiekszych.

a 50x50 to nie sa podstawki dla modeli o us1 i to JEST łamanie zasad bo to podstawki monsterowe ... tak wiem ze to był tylko przykłąd ale ja tu z gagrgiem nie polemizuje na temat przeginania pały tylko drobnych róznic :wink:

Gdyby dyskusja sie toczyła o wsadzanie harpi na podstawki kawaleryjsckie, dajmy na to, to wtedy jest to oczywiste naruszeni zasad. Gdyby chodziło o wsadzanie ich na podstawki 30x30 to tez było by łamanie zasad - bo nie ma takich podstawek. Podsawki 25x25 sa i są używane i sybolizują dokłądnie to samo co podstawka o wymiarach 20x20 i ich podmiana nie łamie zasad

Edit
@Garg: a Hydra czy abominacja też są monstermai a są na podstawkach wiekszych niż 50x50 bo na rydwanowych.




A teraz zupełnie pozatą dyskusją pumbagory są na 50x50 czy 40x40 ?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

z obrazków wnioskuję że niestety 50x50

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

też odnosze takie wrażenie a modelu na oczy nie widziałem wiec nie wiem. Jeśli ma podsatwke 50x50 to bardzo dziwne bo wydawało mi sie że powienien mieć 40x40 jak minosy :|
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

Jeśli wierzyć stronie GW to:

"This box set contains one metal Razorgor miniature. This 13-piece model is supplied with a 50mm square base"
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

13 części? bleee... ile pinowania! i do tego GSowania...a efekt i tak paskudny...
no ale co do wielkości podstawek...
ungory też miały zmieniane rozmiary podstawek... więc czemu nie mogą zmianiać furie, z 25x25 na 20x20?
poza tym, jeśli ktoś się czepi że na za małych są to wytłumacznie jest proste - takie były w pudełku :)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

kocham ten kodeks !

dzisiaj cały dzień malowałem figsy bo chce jak najwcześniej zacząć na nim grać - to będzie zupełna nowa jakość w WFB dla mnie ; ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 553
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

tak :)
w szczególności 7 piątek ungorów w ambushu i jeśli plotki się potwierdzą, to całkiem "cost-effective" piechota i monstery :D:D

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

jeśli plotki, o kawaleri, o magii, o piechocie, zasadach stosowania to bestie i ogry to bedą jedną z bardziej grywalnych AB, przynajmniej tak sądzę ( bloodCrushersi w demonkach też zyskają )

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

jakie plotki i czy o czymś nie wiem ???

zgaduję że chodzi o 8 ed

ODPOWIEDZ