Codex 7 edycji dla besti?

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Codex 7 edycji dla besti?

Post autor: minosso »

Jak w temacie ktos slyszal wie kiedy bedzie armbook dla besti?
I jaka wogole jest kolejnosc armybookow.

Pozdrawiam

ZZZ
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ZZZ »

Na Warseerze nic na ten temat nie piszą...

Mam nadzieję, że to szybko nie nastąpi, bo bestyjki są super. Nawet z okrojonym dostępem do magicznych przedmiotów i jednostek mortali i demonów.

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

A ja właśnie chce żeby AB do bestii był jak najszybciej.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Po mortalach idą lizaki a po nich bestie. Dostaniemy ab przewidywalnie co najmniej po marcu 2009. Prace nad nim trwają, powstało podobno już troche zasad i figurek.
Uerph.

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Swoją drogą jestem bardzo ciekawy co nowego w bestiach wymyślą. Ich figurki podobają mi się najbardziej ale w walce przeciętnie się prezentują :?

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Cóż, szczerze powiedziawszy to mogą wymyślić cokolwiek. Ale spodziewałbym się osobiście jakiegoś przypaku ambusha [który teraz jest dość marny], lekkiego namieszania w kompozycji armi, potanienia i zmiany bestigorów, pewnie jakąś nową jednostkę albocoś. No i jeżeli zachowają takie ustawienie herda jak teraz [w sensie mix gorów i ungorów] to spodziewałbym się dostosowania ich do 7 edycji. I może jakiegoś buffa?
Ciężko ustalić, co mogłoby być 'army-wide' rule, tak jak asf u he, hate u de czy przerzuty psychy u mortali. Może najzwyczajniej czegoś takiego nie będzie, chociaż ostatnie trendy na to właśnie wskazują [bo lizaki wszak coold-blooded na całej armi zachowają, a to właśnie taki army-wide]
Uerph.

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Milo by bylo gdyby wymyslili cos ciekawego i nowego ;] Minotaury by mogly miec jakiego ladniejszego save przed ostrzalem ;] a z ta LD przy wychodzeniu z ambusha to ojj nie za pieknie czasem wychodza ;] Ale jakis nowy unit by sie przydal bo Chaos Ogry, Trole maja zblizone staty co Minotaury.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Co do Ogrów, Trolli, Minosów, i Dragon Ogrów znane jest prawdopodobne rozwiązanie z mortali - jako specjal jednostka beast-kin, z możliwością wykupienia upgradów które będą w praktyce odzwierciedlać onegdaj inne pozycje w army liście.

Z ambushem problem nie polega tylko na tym, że ld może nie wyjść - to jest właśnie ciekawy aspekt, można iść na loterię, wystawiając jedną jednostkę która wyjdzie-nie wyjdzie, a można sobie zrobić naprawdę niezłą kadrę, statystycznie minimalizując szanse że jednostki powychodzą wszędzie, tylko nie tam gdzie chcemy.
Największy problem z naszymi bestiowymi zasadzkami to fakt, że brak marszu po wyjściu z ambusha znacznie osłabia manewrowość takiej jednostki i stoi się jak na pieprzonej strzelnicy, co w przypadku dużej ilości maszyn pokroju organek czy hellblastera kończy się masakrą. W wypadku zwykłych strzelców - paniką i ucieczką za planszę.

Zastanawiałbym się nad umożliwieniem szarży, tak jak wykopywaczkom TK, bądź chociaż umożliwieniem szarży sposobem innym, niz próbować wrzucić popychaczkę z magii szamanem w ambushującym herdzie [który może wyjść nie tam gdzie chcemy] - vide kowadełko na minersów. Jednocześnie trzebaby to zbalansować, bo jednak taka możliwość, przyrównana do ilości jednostek jakie możemy wystawić 'za liniami wroga' czyniłaby totalną masakrę z wszelkich maszyn i lekkich jednostek wroga w drugiej turze.

I przydałoby się coś z liderką. To jest bardzo charakterystyczna cecha besti, ich totalny brak karności, jednak w dobie dominacji VC i DoC, gdzie wszystko ma feara, nasze jednostki core [i te bez znaczków dających różnego rodzaju immuny] mają dużą szansę nie szarżować wcale. A to średnio fajne jest.

No i jako że to która w zamyśle miała być partyzatką, to trochę brakuje broni rzucanych i fast cavalery. Bo bez tego to niestety mamy taką lżejszą wersję mortalowego chaosu.
Uerph.

Ewin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115

Post autor: Ewin »

Kolega kiedyś wymyślił kombo z ld 8-9 to ja wiem czy to tak słabo ;)?

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

8 to max co mozna wykrzszesac dla Gorow a dla pieskow 6... No ale to kosztuje nas warda 5+ dla generala jesli uzyjemy tego itemiku wiec albo ambush albo ciezko zdychajacy gen. Chyba ze sa jeszcze jakies czarki do tego. Wiec to tak srednio wesolo ;]

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

centigorom "fast cavalery" , minosom bazowo "immune to psychology" , shagott za mniej punktów i własnie ciutke poprawiony ambush to było by jak najbardziej oki aaa no i przedmioty przydłaby sie lepsze niż obecne badziewia . Ale jak mi wsadzą rydwany do specjali to im osobiście jaja poukręcam }:>

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

shagoth już jest w mortalach :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Oj niech sprobuja tylko z rydwanami. OD ZAWSZE nasze rydwany byly nasza najwieksza sila i wszyscy sie ich bali ^^

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Kolega kiedyś wymyślił kombo z ld 8-9 to ja wiem czy to tak słabo
Taa, masz na generale więcej niż 8ld -> nie masz ambusha. A generał jest wtedy drogim prosiakiem [deamon prince/doombull], z którym trzeba mocno uważać z racji słabej ich ochrony.
I tak, słabo, bo bazowa piechota ma 6 ld, a z dokupionym za 20 pkt foe renderem [który w tej sytuacji jest must-have] ma oszałamiające 7, które można stracić w czelendżu.

Rydwany wręcz powinny pójść do specjali, bo co do za partyzantka kitrająca się po lasach z masą rydwanów? I trochę broni rzucanej wystawialnej by się zdało.
Uerph.

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

No przeciez ambush to nie caly core armi tylko uzupelnienie wiec wrzucanie rydwanow do specow to nieporozumienie IMO totalne.
Ambush jak i rydwany to ladne wsparcie dla minotaurow i Khnorngorcow.
A bron rzucana mogla by byc ciekawa :D

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Rydwany na bank idą do speciali i tu nie ma nawet trochę nadzieji, że to się zmieni. Widać to czarno na białym chociażby w przypadku mortali, same rydwany są wszędzie 1 na slot i ewidentnie ich miejsce przeznaczono na speciale lub rary. Być może nowe khemrii wyłamie się z tej reguły, ale rydwany bestii nawet jako cory kiepsko się prezentują z klimatem tej armi czy może raczej fluffem (w końcu bestie to odmiana leśnych elfów w chaosie).

Mimo wszystko jak wyjdzie AB do bestii to nie sądzę, aby gracze tej armii mieli okazje do narzekania. Co najwyżej przez pare pierwszych miechów cała reszta graczy będzie narzekała jakie to bestie przegłe i wogóle ;)

Jeszcze się odgryziecie, zwłaszcza że bestie to w 7 edycji armia bardziej poszkodowana od 6 edycyjnych mrocznych elfów i dobry book bestiowym graczom się poprostu należy ;)

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Dokladnie nalezy ^^ ale rydwany nawet w 5 edycji byly najlepsze z powodou wiekszej ilosci woundow toughness i wogole nieodlaczna sa czescia naszej armii od zawsze takze jak zrobia np 2 chariotki za 1 special to bedzie milo ;]

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

(w końcu bestie to odmiana leśnych elfów w chaosie).



to nie prawda :)

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Z tego co wiem to Shagothy, Chaos Trolle i Chaos Ogry ida do mortali, wiec pojawia nam sie w bestiach duza dziura jednostkowa, ktora trzeba zapchac. ja jakos tesknie za 5 edycja i rankowymi gorami i ungorami(poprawcie mnie jesli sie myle, bo to z fotek tylko pamietam) ;)
pzdr

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Tak tak i wszystko oprocz ungorow mialo po 2 woundy lub wiecej ;]

ODPOWIEDZ